Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: Wandahar

free counters

stat4u

Polish Philatelic Federation in Gt. Britain

Stowarzyszenie Polskiej Filatelistyki W. Brytanii

Prezydentem Society for Polish Philately in Gt. Britain jest Pan Jan Korzeniowski, a jego organizacja liczy obecnie 110 członków.

W liście skierowanym do mnie pisze on m.in.:

„Jednym z zadań naszego stowarzyszenia jest promocja polskiej kultury i obyczajów, zaznajomienie Anglików i naszych potomków z wydarzeniami historycznymi, jak walki o niepodległość naszego kraju i patriotyzm oraz o wybitnych ludziach zasługujących na wyróżnienie.

We współpracy z takimi Instytutami jak „Instytut Polski i Muzeum imienia Generała Władysława Sikorskiego” oraz „Instytut im. Józefa Piłsudskiego” w Londynie dorobek naszych kół filatelistycznych jest imponujący.

Wydaliśmy około 500 walorów, takich jak karty, pocztówki, karnety pamiątkowe, medale filatelistyczne (jako nagrody za wystawy), katalogi z wystaw, czasopisma, krawaty związku z logo PZF.

Wszystkie poloniki wyszły w małych nakładach tylko tak, żeby zaspokoić potrzeby naszych członków. Teraz większość z nich to ludzie już w podeszłym wieku, w większości to angielscy przyjaciele i znajomi którzy pragną poznać Polskę przez filatelistykę”.

Niestety, Pan Korzeniowski pisze także: „Chociaż w ostatnich kilku latach przyjechało do Anglii przeszło 400 tysięcy polskiej młodzieży aby szukać pracy, to jak dotychczas nie przybyło nam ani jednego nowego członka.

Niestety, we wszystkich związkach filatelistycznych w Anglii ubywa członków i maleje zainteresowanie filatelistyką”. Członkowie opłacają roczną składkę w wys. 8 £ (zagraniczni 10 £) i otrzymują cztery razy do roku swój biuletyn „Dyliżans“.

Dotychczas ukazał się 44 numery biuletynu, ostatni w styczniu br.

Kontakt:

Society for Polish Philately in Great Britain, Chairman Jan Korzeniowski, 30 Watling St., Dartford, Kent DA1 1RF, Great Britain.
Adres internetowy: www.s-p-p.org.uk