Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: Wandahar

free counters

stat4u

Polonus Polish Philatelic Society

Polskie Towarzystwo Filatelistyczne POLONUS jest najstarszym i największym w USA stowarzyszeniem zajmującym się badaniami i promocją polskiej filatelistyki. Założony w lutym 1939 r. przez Chestera Mikuckiego POLONUS przekształcił się z czasem z lokalnego chicagowskiego stowarzyszenia w aktywne międzynarodowe towarzystwo filatelistyczne. Słowo POLONUS zostało stworzone najprawdopodobniej przez sławnego astronoma Kopernika, który rejestrując się jako student na Uniwersytet w Padwie podał „Copernicus, narodowość – Polonus”.

POLONUS bardzo aktywnie promuje polską filatelistykę we wszystkich aspektach i odgrywał kluczową rolę w promowaniu, projektowaniu i wydaniu kilku amerykańskich znaczków pamiątkowych, w tym (1) „Naród Polski w niewoli”, (2) „Ignacy Paderewski”, (3) „Tysiąclecie Polski”, (4) „Mikołaj Kopernik”.

Oficjalne czasopismo Towarzystwa, Biuletyn Polonus, ukazuje się od 1942 roku. Biuletyn zawiera setki artykułów dotyczących ogólnych i specjalizowanych zagadnień polskiej filatelistyki. Szereg z tych artykułów zostało także opublikowanych w międzynarodowej prasie filatelistycznej. Towarzystwo sponsorowało również publikacje serii monografii poświęconych Polsce.

KONTAKT:
POLONUS, P.O. Box 2212, Benicia, CA. 94510, USA.
Strona internetowa: www.polonus.org
Adres e-mail: info@polonus.org

Indeks zawartości biuletynu "Polonus": >> KLIKNIJ TUTAJ <<