Z frankaturą na święta
Dodane przez Redakcja dnia Listopad 30 2019 17:13:54
Aby tradycji Bożonarodzeniowej stało się zadość, również i w tym roku Ogólnopolski Klub Zbieraczy Frankatur Mechanicznych "FRANKOTYP" im. Tadeusza Hampla stosował będzie okolicznościową nakładkę na maszynę frankującą. Dodatkowo przewidziana jest koperta okolicznościowa o takim samym motywie graficznym jak frankatura.
Treść rozszerzona
Aby tradycji Bożonarodzeniowej stało się zadość, również i w tym roku Ogólnopolski Klub Zbieraczy Frankatur Mechanicznych "FRANKOTYP" im. Tadeusza Hampla stosował będzie okolicznościową nakładkę na maszynę frankującą. Zamiast kupować na poczcie znaczki, każdy z Was może swoją korespondencję z życzeniami świątecznymi udekorować przygotowaną na tę okoliczność frankaturą mechaniczną z gałązką choinki z bombkami w których znajduje się Święty Mikołaj i tramwaj i płonącą świecą z pastorałem Jana Pawła II na nakładce okolicznościowej. Do tego przewidziana jest koperta okolicznościowa o takim samym motywie graficznym. Wszystko co jedynie trzeba zrobić, to przygotować kartki z życzeniami lub zaadresowane koperty C6 z kartkami z życzeniami do Waszych bliskich w środku i nadesłać je na adres naszego klubu. Nadesłane kartki wkładane będą do koperty okolicznościowej i po ostemplowaniu ich frankaturą okolicznościową roześlemy je do Waszych bliskich na terenie całego kraju. Nadesłane gotowe koperty z życzeniami również po ostemplowaniu frankaturą zostaną rozesłane zgodnie z adresami do Waszych bliskich. Żeby uniknąć nachodzenia rysunku na kopercie na frankaturę, tak by frankatura była wyraźna, czytelna i wyglądała estetycznie, należy pozostawić niezadrukowany obszar długości 11 cm i wysokości 4 cm mierząc od prawego górnego narożnika. Koszt ostemplowania jednej nadesłanej własnej koperty wynosi 4 zł listem zwykłym lub 7,20 zł listem poleconym. Frankatura na kopercie okolicznościowej kosztuje 6 zł/szt. Ostemplowane zostaną wszystkie koperty nadesłane do dnia 13.12.2019 r., korespondencję do ofrankowania proszę kierować na adres:

Polski Związek Filatelistów
Ogólnopolski Klub Zbieraczy
Frankatur Mechanicznych
„FRANKOTYP”
ul. Fabryczna 25
90-341 Łódź

Należność za ofrankowanie korespondencji należy wpłacić na konto ZO PZF w Łodzi z dopiskiem Klub Frankotyp, nr konta: PKO BP o/Łódź 45 1020 3352 0000 1502 0092 1791. Do przesyłki proszę dołączyć kopię dokonania wpłaty, ofrankowane zostaną wszystkie koperty nadesłane do 13.12.2019 r. Zamówienia można również składać w tym terminie drogą elektroniczną na adres: blaszczyk26@interia.plnadsyłając wraz z zamówieniem skan potwierdzenia przelewu.

Wszystkich zainteresowanych zbieraniem frankatur mechanicznych zapraszam do wstąpienia w szeregi naszego klubu. Członkowie klubu mogą również zamówić abonament frankatur z maszyny klubowej, więcej informacji na naszej stronie internetowej http://zgpzf.pl/viewpage.php?page_id=267. Posiadamy zapas wcześniejszych frankatur, zainteresowanych nabyciem prosimy o kontakt listowny lub mailowy.

Z filatelistycznym pozdrowieniem
Przewodniczący Klubu
Krzysztof Błaszczyk