VI Międzynarodowy zlot Kolekcjonerski w Częstochowie
Dodane przez Redakcja dnia Październik 09 2019 20:09:26
W dniach 5-6 października 2019 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się VI Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Zlot połączony był z giełdą kolekcjonerską monet, medali, znaczków pocztowych i innych walorów filatelistycznych, a także książek, obrazów, zdjęć i innych. Wręczono także przyznany przez ZG PZF medal Rowlanda Hilla.
Treść rozszerzona
W dniach 5-6 października 2019 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbył się w Częstochowie VI Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Uroczystego otwarcia zlotu dokonał właściciel Muzeum prezes Krzysztof Witkowski. Podczas uroczystości prezes Zarządu Okręgu Częstochowskiego PZF Jacek Kubczyk wręczył Krzysztofowi Witkowskiemu przyznany przez ZG PZF medal im.
Rowlanda Hilla za szczególne zasługi w propagowaniu kolekcjonerstwa filatelistycznego.

Zlot połączony był z giełdą kolekcjonerską monet, medali, znaczków pocztowych i innych walorów filatelistycznych, a także książek, obrazów, zdjęć i innych. Każdy z uczestników giełdy otrzymał pamiątkowy medal z okazji 40. rocznicy I pielgrzymki do Polski Jana Pawła II.

Czynne było stoisko pocztowe. Poczta Polska z tej okazji wydała 9-cio znaczkowy arkusik personalizowany nawiązujący tematem do osoby Jana Pawła II.Także wydała dwie karty pocztowe oraz stosowała datownik okolicznościowy.

Zlot cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Prezes Krzysztof Witkowski zakomunikował, że VII Zlot odbędzie się 10.10.2020 r. i nawiązywał będzie do 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Spotkajmy się także za rok.

Informację przekazał:
Jacek Kubczyk
Prezes ZO Częstochowskiego PZF