Przygotowania do KWF Koszalin 2019
Dodane przez Redakcja dnia Styczeń 31 2019 09:22:19
Przygotowania do KWF "100. rocznica zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego" trwają. Przypomnijmy, że odbędzie się ona w dniach od 10 do 13 kwietnia 2019 r. Miejscem wystawy będzie gmach Politechniki Koszalińskiej przy ul. E. Kwiatkowskiego 6 E. Wystawa zapowiada się ciekawie i atrakcyjnie filatelistycznie.
Treść rozszerzona
Przygotowania do KWF "100. rocznica zwycięstwa Powstania Wielkopolskiego" trwają. Przypomnijmy, że odbędzie się ona w dniach 10 - 13 kwietnia 2019 r. Miejscem wystawy będzie gmach Politechniki Koszalińskiej przy ul. E. Kwiatkowskiego 6 E. Wystawa zapowiada się ciekawie i atrakcyjnie filatelistycznie. Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń eksponatów do klas konkursowych, regulaminowa data zgłaszania upływa w dniu 15.02.2019 r.
W klasach konkursowych powinny być eksponowane eksponaty z samej filatelistycznej "górki". Podobnie zapowiadają się klasy nie konkursowe, mamy potwierdzone wystawienie kilku znakomitych eksponatów. To warto zobaczyć! Ciekawe powinny być rozmowy przy eksponatach, doświadczonych wystawców, znakomitych jurorów oraz przedstawicieli środowiska historycznego.

Trwają pracę nad oprawą plastyczną wystawy, chociaż możemy już przedstawić kilka projektów (ilustracje poniżej). Motywem przewodnim na medalu, dwóch znaczkach spersonalizowanych oraz na jednej kartce korespondencyjnej (jeszcze w przygotowaniu) będą dowódcy powstania: mjr Stanisław Taczak oraz gen. Józef Dowbor - Muśnicki (w kolejności dowodzenia). Autorem projektów jest kol. Władysław Fijałkowski, co gwarantuje ich wysoki poziom.

Zapraszamy wszystkich filatelistów oraz zainteresowanych historią do odwiedzenia Koszalina w dniach trwania wystawy. Niech wystawa będzie filatelistycznym świętem. Chętnych prosimy o kontakt z KOW, pomożemy zaplanować pobyt w naszym mieście.

Z filatelistycznym pozdrowieniem
Leszek Bednarek
Przewodniczący KOW