Krajowa Wystawa Filatelistyczna Koszalin 2019
Dodane przez Redakcja dnia Listopad 21 2018 21:22:23
Pod koniec kwietnia br. ukazała się zapowiedź organizacji Krajowej Wystawy Filatelistycznej "100. Rocznica Zakończenia Powstania Wielkopolskiego" Koszalin 2019. Na prośbę organizatorów przekazujemy kilka informacji związanych m.in. z terminem wystawy oraz Komitetem Organizacyjnym, który rozpoczął już działania.
Treść rozszerzona
Pod koniec kwietnia br. ukazała się zapowiedź organizacji Krajowej Wystawy Filatelistycznej "100. Rocznica Zakończenia Powstania Wielkopolskiego" Koszalin 2019. W ślad za nią pojawił się komentarz (a właściwie informacja), że podany termin koliduje z organizacją wystawy w Warszawie. Po powyższym na stronie ZG PZF nie było żadnej innej informacji na ten temat. Nie znaczy to, że zrezygnowaliśmy z organizacji wystawy, że nic nie robiliśmy w tej sprawie.

Najważniejsze były rozmowy z organizatorami warszawskimi, dotyczące terminu obu wystaw. Dogadaliśmy się w interesie obu środowisk filatelistycznych, w interesie polskiej filatelistyki. Wystawa w Koszalinie odbędzie się w dniach 10-13 kwietnia 2019 r., w gmachu Politechniki Koszalińskiej przy ul. E. Kwiatkowskiego. O terminie wystawy w Warszawie organizatorzy zapewne poinformują sami.

Ponadto został zatwierdzony Komitet Organizacyjny Wystawy, któremu mam zaszczyt przewodniczyć, pozyskaliśmy jednego ze współorganizatorów wystawy, co pomoże nam przy jej realizacji, rozmawialiśmy o składzie jurorów, promowaliśmy naszą wystawę w wielu miejscach. Już dzisiaj mamy ustne deklarację o wystawieniu bardzo dobrych eksponatów na naszej ekspozycji. Mamy zadeklarowane pierwsze nagrody. Pracujemy dalej.

Wykorzystując doświadczenie z KWF w 2015 r. oraz z innych wystaw jesteśmy przekonani, że przygotujemy wystawę na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że do końca grudnia zostanie zatwierdzony regulamin wystawy, a w nim będą dalsze szczegóły. Proszę śledzić nasze informacje.

Z filatelistycznym pozdrowieniem
Leszek Bednarek