Kradzież kolekcji znaczków papieskich
Dodane przez Redakcja dnia Październik 17 2018 19:40:49
W dniu 14.10 w Głubczycach skradziona została kolekcja czystych znaczków z całego świata o tematyce papieskiej, opracowana na białych kartach DAVO (typu Schaubeck), oprawiona w granatowe albumy DAVO. Na grzbiecie każdego albumu w dolnej części nad nadrukiem DAVO jest naklejony samoprzylepny owalny obrazek z Janem Pawłem II.
Treść rozszerzona
W dniu 14.10 w Głubczycach skradziona została kolekcja czystych znaczków z całego świata o tematyce papieskiej, opracowana na białych kartach DAVO (typu Schaubeck), oprawiona w granatowe albumy DAVO. Na grzbiecie każdego albumu w dolnej części nad nadrukiem DAVO jest naklejony samoprzylepny owalny obrazek z Janem Pawłem II (jak na załączonym zdjęciu). Łącznie skradziono 16 takich albumów, sześć z nich było ponumerowane rzymskimi cyframi od I do VI i zostały wyciągnięte z kaset (futerałów). Pozostałe skradziono z futerałami. Dodatkowo skradziono 2 albumy DAVO Polska z futerałami - nr VI i VII (na grzbiecie godło Polski) z rocznikami polskich znaczków czystych z lat 1993 do 2010 r.(fotografia w załączeniu).

W przypadku napotkania próby wyceny lub oferowania do sprzedaży jednego lub więcej takich albumów zauważonej na giełdach, portalach aukcyjnych, w sklepach filatelistycznych poszkodowany prosi o pilny kontakt z nim pod numerem tel.: 691 739 608 lub na adres e-mail: klepaccy@o2.pl lub z policją (tel.: 792 438 422).

Liczymy na solidarność środowiska filatelistów i z góry dziękujemy za pomoc.

Informację przekazał:
Artur Marsy