"Poczta Balonowa" z okazji XXII OWF "Poznań 2018"
Dodane przez Redakcja dnia Sierpień 12 2018 16:52:35
4 października 2018 roku, z okazji XXII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 2018" zorganizowana zostanie "Poczta Balonowa". Tego dnia z boiska AZS przy ul. Pułaskiego 30 w Poznaniu wystartuje balon SP-BPE "Leszno". Już 16 sierpnia wejdą do obiegu cztery beznominałowe kartki okolicznościowe związane z wystawą, część z nich poświęcona także "Poczcie Balonowej"
Treść rozszerzona
4 października 2018 roku, z okazji XXII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej "Poznań 2018" zorganizowana zostanie "Poczta Balonowa". Tego dnia z boiska AZS przy ul. Pułaskiego 30 w Poznaniu wystartuje balon SP-BPE "Leszno". Regulamin poczty w załączniku.

16 sierpnia wejdą do obiegu cztery beznominałowe kartki okolicznościowe (numery 37-40/Poznań) wydane z okazji XXII OWF i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jedna z nich (nr 37/Poznań) dedykowana jest specjalnie "Poczcie Balonowej". Więcej na temat tych kartek można dowiedzieć się na stronie internetowej Okręgu Wielkopolskiego PZF, pod adresem: http://www.pzfpoznan.pl/index.php?go=poczta_dla_filatelistow#pierwsze_walory. Ponadto ukażą się także cztery wzory walorów typu MójZNACZEK w dwóch różnych arkusikach, z których jeden przewidziany jest specjalnie dla "Poczty Balonowej".

W imieniu Organizatorów wystawy informację przekazał:
Jacek Wierzbicki