"Austriackie całostki i formularze pocztowe dla ludności polskojęzycznej w zaborze austriackim 1871-1918"
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Lipiec 11 2017 21:55:35
Przed setną rocznicą odzyskania niepodległości ukazała się nowa książka wyśmienicie nawiązująca do tamtych historycznych czasów, choć jedynie w wybranym zakresie. Warto sięgnąć po książkę autorstwa Piotra Pelczara i Wojciecha Ziółkowskiego, a to za sprawą nieco jaśniejszego spojrzenia na sytuację polskojęzycznej ludności pod zaborem austriackim.
Treść rozszerzona
Przed setną rocznicą odzyskania niepodległości ukazała się nowa książka wyśmienicie nawiązująca do tamtych historycznych czasów, choć jedynie w wybranym zakresie. Warto sięgnąć po książkę autorstwa Piotra Pelczara i Wojciecha Ziółkowskiego, a to za sprawą nieco jaśniejszego spojrzenia na sytuację polskojęzycznej ludności pod zaborem austriackim. Choć tytuł "Austriackie całostki i formularze pocztowe dla ludności polskojęzycznej w zaborze austriackim 1871-1918" może wskazywać na wąskie grono filatelistów, jako adresatów książki, to jednak książka powinna zainteresować szersze grono czytelników. Prezentowane ilustracje walorów pocztowych z końca XIX wieku i przełomu wieków z dodatkowymi napisami w języku polskim są świadectwem szerokiego wachlarza usług pocztowych wprowadzanych w ramach Austro-Węgier na terenie Galicji, a także są doskonałą fotografią ówczesnego języka polskiego. Niektóre walory poczty zaborczej używano również po odrodzeniu się państwa polskiego.

Cena katalogu wynosi 39,- koszt wysyłki 6,- razem = 45,- PLN.
Zamówienia można składać na adres e-mail: piotr.pelczar@wp.pl

Współautor książki, kol. Piotr Pelczar, który jest członkiem Internetowego Koła Filatelistów, zdecydował się zorganizować promocyjną sprzedaż swojej książki dla członków swojego macierzystego Koła. Każdy członek i-KF, który zamówi książkę otrzyma ją w promocyjnej cenie 29,- PLN (cena wraz z przesyłką). Natomiast osoby, które zdecydują się wstąpić w szeregi i-KF w okresie wakacji (lipiec - sierpień 2017) otrzymają to opracowanie w prezencie!