Spotkanie szkoleniowe w Rzeszowie
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Marzec 13 2017 16:22:47
12 marca 2017 r. w Domu Filatelisty w Rzeszowie odbyło się zapowiadane od pewnego czasu środowiskowe spotkanie szkoleniowe. Przybyło na nie około 20 osób, w tym Koledzy z Okręgu Tarnowskiego. Było to pierwsze w takiej formie spotkanie - skierowane do wszystkich zainteresowanych filatelistów.
Treść rozszerzona
12 marca 2017 r. w Domu Filatelisty w Rzeszowie odbyło się zapowiadane od pewnego czasu środowiskowe spotkanie szkoleniowe. Przybyło na nie około 20 osób, w tym Koledzy z Okręgu Tarnowskiego. Było to pierwsze w takiej formie spotkanie szkoleniowe - wcześniej Okręgowe Kolegium Sędziów organizowało spotkania szkoleniowe tylko dla sędziów i aspirantów. Tym razem na spotkanie zaproszono wszystkich zainteresowanych. W pierwszej części omówiono w skrócie teorię filatelistyki oraz zasady zbierania. Omówiono strukturę współzawodnictwa na wystawach, rodzaje wystaw, podstawy regulaminowe itp. Następnie Kol. Lesław Schmutz ciekawie omówił działalność Czesława Słani, szczególnie pracę dyplomową rytownika w postaci projektu znaczka "Bitwa pod Grunwaldem". Kol. Janusz Bator omówił natomiast trudne zagadnienie współistnienia na terenach polskich dwóch kalendarzy – gregoriańskiego i juliańskiego. Znajomość tego zagadnienia jest bardzo istotna w eksponatach historii poczty okresu I wojny światowej przy identyfikacji całości przesyłanych z i na tereny zajęte przez Rosjan.
Omawiane zagadnienia zostały przyjęte z dużym zainteresowaniem.
Organizatorzy już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie, które odbędzie się w drugą niedzielę maja.

Informację przekazał:
Janusz Bator