Poczta samolotowa z okazji 80-lecia Aeroklubu Pomorskiego
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Sierpień 15 2015 10:48:26
W 2015 r. w Toruniu uroczyście obchodzone jest 80-lecie powstania Aeroklubu Pomorskiego. Okręg Toruński PZF z tej okazji, oprócz emisji okolicznościowych wydawnictw pocztowych (kartki beznominałowe, znaczki, stemple), współorganizuje w dniu 5 września br. samolotową pocztę specjalną.
Treść rozszerzona
W 1935 roku grupa entuzjastów lotnictwa sportowego powołała w Toruniu aeroklub. W roku bieżącym Aeroklub Pomorski w Toruniu im. gen. pil. Stanisława Skalskiego obchodzi 80-lecie istnienia. Poczta Polska dla upamiętnienia tej rocznicy wydała dwie kartki okolicznościowe.
W dniu 5 września 2015 roku, w dniu uroczystych obchodów rocznicy, Urząd Pocztowy Toruń 12 będzie stosował datownik okolicznościowy upamiętniający to wydarzenie.
Okręg Toruński Polskiego Związku Filatelistów wydał z okazji rocznicy Aeroklubu Pomorskiego wydał MójZNACZEK, który można nabyć w siedzibie Okręgu Toruńskiego Polskiego Związku Filatelistów (ul. Kopernika 33, 87-100 Toruń,e-mail woj_lew@op.pl).
Dodatkowo, w dniu 5 września, zostanie zorganizowana samolotowa poczta specjalna. Przesyłki przeznaczone do przewozu pocztą samolotową można przesłać do Urzędu Pocztowego Toruń 12 lub nadać na stoisku okolicznościowym na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego przed zaplanowanym lotem na godz. 14.30. Samolot z przesyłkami będzie pilotowany przez Janusza Rosołka - Dyrektora Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Za prawidłową realizację przewozu pocztą samolotową odpowiada Lech Grzywacz - Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Bydgoszczy.
Autorem projektów graficznych kartek okolicznościowych, znaczków, datownika i stempla jest Waldemar Kawińskiego z Okręgu Bydgoskiego Polskiego Związku Filatelistów. Autorem zdjęć jest Lech Grzywacz.