Pokaz filatelistyczny w Opolu
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Listopad 06 2014 22:56:35
W dniu 04. listopada 2014 r. w godzinach popołudniowych w czytelni Biblioteki Wojewódzkiej im. E Smołki w Opolu ul. Piastowska 18-20 odbył się pokaz filatelistyczny połączony z prezentacją multimedialną pod wspólnym tytułem "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej".
Treść rozszerzona
W dniu 04. listopada 2014 r. w godzinach popołudniowych w czytelni Biblioteki Wojewódzkiej im. E Smołki w Opolu ul. Piastowska 18-20 odbył się pokaz filatelistyczny połączony z prezentacją multimedialną pod wspólnym tytułem "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej". To szczególne wydarzenie filatelistyczne przygotowali członkowie Klubu Zainteresowań Filatelistycznych "Silesiana" PZF w osobach kol. Jerzego Lehmanna i kol. Dariusza Wandrowskiego w oparciu o walory filatelistyczne pochodzące z ich zbiorów. Na pokaz przybyli liczni członkowie okręgu opolskiego PZF oraz Klubu Zainteresowań "Silesiana" PZF. Zebranych powitał dyrektor placówki Pan Tadeusz Chrobak zaś spotkanie poprowadził kol. Krzysztof Krupa - prezes Zarządu Okręgu PZF w Opolu, który wręczył przyznane przez Zarząd Główny PZF opolskim filatelistom odznaczenia honorowe. Złotą odznaką "Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki" wyróżniony został prezes KZF "Silesiana" PZF kol. Jerzy Lehmann któremu tego zasłużonego wyróżnienia serdecznie gratulujemy. On to też po tej części oficjalnej spotkania dokonał multimedialnej - bardzo ciekawej - prezentacji związanej z pokazem. Autorzy pokazu po zakończonej prelekcji przy ramach wystawowych dzielili się swoją ogromną wiedzą w tym temacie z licznie przybyłymi na spotkanie filatelistami. Na plakacie promującym pokaz czytamy:
"Jerzy Lehmann - wiceprezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Opolu, wieloletni wystawca, za swoje zbiory otrzymał medale i najwyższe wyróżnienia na wystawach krajowych i zagranicznych (najbardziej znany eksponat to "Ostemplowania poczty pruskiej w Rejencji Opolskiej 1742 - 1867", drugi którego fragment będzie na wystawie to "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej w latach 1928 - 1945"); członek PZF, Prezes Klubu "Silesiana" oraz członek Klubu ArGe Deutsche Ostgebiete w Niemczech; zbiera walory filatelistyczne od 40 lat.
Dariusz Wandrowski - wiceprezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Opolu, Członek Polskiego Związku Filatelistów oraz Klubu Sielesiana. Posiada zbiór walorów filatelistycznych dotyczących historii poczty w powiecie krapkowickim oraz zbiory tematyczne dotyczące piłki nożnej oraz Bożego Narodzenia. Kolekcję dotyczącą historii poczty w powiecie krapkowickim buduje od 18 lat." Przybyli spoza Opola członkowie KZF Silesiana PZF zgodnie stwierdzili że warto było skorzystać z zaproszenia na ten pokaz i prelekcję.

Krzysztof Pawliszak
Sekretarz KZF ”Silesiana” PZF