Pokaz "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej"
Dodane przez Wojtek Nowinski dnia Październik 22 2014 22:28:24
W dniu 04 listopada 2014 r. o godzinie 17:00 w czytelni Biblioteki Wojewódzkiej im. E. Smolki w Opolu, odbędzie się pokaz filatelistyczny połączony z uroczystym wręczeniem odznaczeń związkowych członkom PZF woj. opolskiego. Tytuł pokazu: "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej".
Treść rozszerzona
W dniu 04 listopada 2014 r. o godzinie 17:00 w czytelni Biblioteki Wojewódzkiej im. E. Smolki w Opolu (ul. Piastowska 18-19-20, 45-081 Opole), odbędzie się pokaz filatelistyczny połączony z uroczystym wręczeniem odznaczeń związkowych członkom PZF woj. opolskiego. Tytuł pokazu: "Krajowa poczta samochodowa w rejencji opolskiej".
Na pokazie zostaną zaprezentowane walory filatelistyczne ze zbiorów Jerzego Lehmanna i Dariusza Wandrowskiego oraz inne dokumenty mające związek z pocztą samochodową. Pokazane zostaną plansze omawiające problematykę funkcjonowania poczty, mapy pocztowe oraz prezentacja multimedialna, dotycząca rozwoju poczty samochodowej w rejencji opolskiej w latach od 1928 do stycznia 1945 roku. Pokazany zostanie rozwój sieci placówek i ich funkcjonowanie, a także ich rola w życiu codziennym mieszkańców rejencji.

Zapraszamy
ZO PZF w Opolu
KZ Silesiana