Infotmator Koszalińskiego Okręgu PZF - kolejny numer
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Maj 27 2012 20:40:29
Z dokładnością godną podziwu, ukazuje się w tym roku drugi numer kwartalnika koszalińskich filatelistów. Przypadający w tym roku jubileusz 20 lecia istnienia czasopisma zobowiązuje do utrzymania tradycji i profesjonalizmu. Aktualny numer "Informatora" obfituje w mnogość różnorodnego materiału. Redakcja poczytuje sobie za sukces nakłonienie młodzieży filatelistycznej do...
Treść rozszerzona
INFORMATOR KOSZALIŃSKIEGO OKRĘGU PZF
Z dokładnością godną podziwu, ukazuje się w tym roku drugi numer kwartalnika koszalińskich filatelistów. Przypadający w tym roku jubileusz 20 lecia istnienia czasopisma zobowiązuje do utrzymania tradycji i profesjonalizmu. Aktualny numer „Informatora” obfituje w mnogość różnorodnego materiału. Redakcja poczytuje sobie za sukces nakłonienie młodzieży filatelistycznej do umieszczenia swoich materiałów na łamach periodyku. Z wielką radością gościmy na łamach naszego biuletynu młodzieżowych publicystów. Zachęcamy do lektury artykułów Klaudii Bożykowskiej i Kasi Sadeckiej.
Ciekawie prezentuje się seria artykułów tematycznych. W pierwszym materiale Józef Nierychlewski opisuje krowę w służbie człowieka. Interesującą kontynuacją sportu wędkarskiego w filatelistyce jest artykuł Hansa Joachima Kuhnerta. Do ciekawych ustaleń dochodzi Tadeusz Galant opisując filatelistycznie pszczołę miodną.
Zainteresowanie wzbudzają stali publicyści. Historia poczty jest głównym obszarem badań W. Fijałkowskiego. Jego ustalenia dotyczące poczty w Szczecinku zainteresują każdego. Marynistyczne artykuły R. Munzera zawsze są pozytywnie komentowane.
Drugi i trzeci kwartał br. to przygotowania do obchodów
w naszym regionie jubileuszu 200-lecia kilkunastu Poczt. Rozpoczęte rozmowy Okręgu z władzami samorządowymi powinny zaowocować imprezami, które mogą być ciekawe dla urlopujących filatelistów w naszym regionie. Jak zawsze serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Koszalińskiego Okręgu oraz redakcji Informatora w czasie urlopowania nad morzem.

Przesłał:
Andrzej Skorek