Filatelistyczne spotkanie w Urzędzie Pocztowym Łódź 1
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Luty 17 2012 22:34:55
W ostatni dzień ferii zimowych w Urzędzie Pocztowym Łódź 1 (ul. Tuwima 38) z inicjatywy CP ORJ w Łodzi, odbyło się filatelistyczno-pocztowe spotkanie z młodzieżą. Dzięki uprzejmości Pani Beaty Sowy - kierownikowi z Regionu Sieci, Pani Agnieszki Gaciąg z Biura Promocji...
Treść rozszerzona
Filatelistyczne spotkanie w Urzędzie Pocztowym Łódź 1

W ostatni dzień ferii zimowych w Urzędzie Pocztowym Łódź 1 (ul. Tuwima 38) z inicjatywy CP ORJ w Łodzi, odbyło się filatelistyczno - pocztowe spotkanie z młodzieżą. Dzięki uprzejmości Pani Beaty Sowy - kierownikowi z Regionu Sieci, Pani Agnieszki Gaciąg z Biura Promocji i Marketingu, młodzież mogła zobaczyć pracę Poczty "od środka", zapoznać się z podstawami filatelistyki...
Po zakamarkach Urzędu dzieci oprowadzali pracownicy Poczty: Dorota Piestrak i Artur Nowak. W gmachu przy ulicy Tuwima młodzież została przywitana przez Orkiestrę Dętą Poczty Polskiej. Tuż obok niej znajdowało się walentynkowe stoisko, na którym obok kartek udostępnione zostały okolicznościowe stemple dodatkowe. Tutaj młodzież dowiedziała się o przesyłkach, listach, korespondencji oraz samodzielnie mogła ozdobić, dodatkowymi stemplami, otrzymane kartki pocztowe.
Po specjalnie przygotowanym przez Koło PZF APAREL, na tę okazję pokazie filatelistycznym oprowadzał przybyłych Kol. Zbigniew Jedliński. Młodzież zapoznała się również z pracą Pań w okienkach, listonoszy. Pełna wrażeń grupa została zaproszona do sali konferencyjnej, gdzie czekały na nią kolejne niespodzianki. Członkowie Koła PZF ŁÓDŹ - WIDZEW zdradzili podstawowe tajemnice filatelistyki czyli kolekcjonowania znaków pocztowych. Największym uznaniem cieszyła się miska z wodą "do kąpania znaczków", układanie "znaczkowych" puzzli, układanie tematycznie i seriami znaczków. Również pokazywane ciekawostki pocztowe ze świata jak i zbiory członków koła wzbudziły zachwyt obecnej młodzieży.
Dodatkowe wrażenia sali konferencyjnej zapewniły wywiady telewizyjne udzielane przez dzieci obecnej ekipie TVP Łódź 3. Konkurs na "Najładniejszą Kartkę Walentynkową" wykonaną przez młodzież przyprawił o ból głowy szanowne jury, które nie mogło zdecydować się komu przyznać 1 nagrodę. Poziom, ogrom pracy i zaangażowanie twórców tych małych arcydzieł, sprawiło iż jednogłośnie przyznano wszystkim kartkom pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki, które bardzo przypadły obdarowanym do gustu.
Relacja telewizyjna została wyemitowana w Łódzkich Wiadomościach tego samego dnia o godz. 18.30 (do obejrzenia tutaj). Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii 2012 na stronie www.pzflodz.pl. Wszystkim dorosłym, dzięki którym uśmiech zagościł na twarzach przybyłej młodzieży z Radogoszcza i MKF "Kubuś" bardzo serdecznie dziękujemy.

informację nadesłał: Dariusz Zgondek
foto za zgodą Poczty Polskiej: Mirosław Gajewski, Dariusz Zgonde