Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 224
· Najnowszy użytkownik: iranulo

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa Filatelistyczna "BESTFIL-2008"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 10.06.2008, 21:21
Wystawa Filatelistyczna "BESTFIL-2008"

Miejsce i data wystawy: Bielsko - Biała, Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17, termin 4 – 13 czerwiec 2008r stopień wystawy III...

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA SĄDU KONKURSOWEGO WYSTAWY FILATELISTYCZNEJ

  

Tytuł wystawy 450 LAT POCZTY POLSKIEJ - BESFIL 2008

 

Miejsce i data wystawy: Bielsko - Biała, Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17, termin 4 – 13 czerwiec 2008r stopień wystawy III

 

1. Sąd Konkursowy powołany został decyzją Prezydium Zarządu Okręgu Beskidzkiego PZF z  dnia 30 kwietnia 2008 roku, protokół nr 31/2008 i obradował w następującym składzie:
przewodniczący Karol Micza
sekretarz          Karol Michnik
członkowie        Romuald  Jeżewski
                      Antoni Lewandowski
                      Józef Pszczółka
                      Alojzy Waler

Na obrady Sądu nie przybył ze względu na chorobę kol. Jan Mencnarowski. 
Sąd Konkursowy obradował w dniu 4 czerwca 2008 roku  na terenie Wystawy.

Sąd dokonał oceny wszystkich dostarczonych w klasach konkursowych eksponatów w zespołach roboczych metodą punktową, w oparciu o Zasady Wystawiennictwa PZF i stwierdza, że spełnione są wymagania wystawy konkursowej stopnia -  III.


2.   Ustalenia wstępne Sądu Konkursowego:

2.1. Eksponaty niedostarczone: eksponat nr 17 "Katalog OWF Gorlice 2005 – 650 lat miasta Gorlice" – Jana Szury - literatura

2.2. Eksponaty przyjęte dodatkowo: nie  dotyczy

2.3. Eksponaty wyłączone z oceny: eksponat nr 19 "Historia poczty i filatelistyki w Oświęcimiu" Jana Bryły, Józefa Gonciarczyka i śp. Aleksandra Kamińskiego - wydanie 2000 rok – na podstawie art.6 pkt  do regulaminu specjalnego oceny eksponatów literatury filatelistycznej.

3. Sąd Konkursowy postanowił przyznać Gratulacje Jury eksponatowi nr 6 Janusza  Manterysa  "Dokumentacja pocztowa w Bielsku – Białej do 1945 roku"

4. Sąd Konkursowy dziękuje wszystkim  wystawcom klasy honorowej i pozakonkursowej za udział  w wystawie.

 

5. Sąd Konkursowy stwierdza, iż nie otrzymał do swojej dyspozycji żadnych nagród od Komitetu Organizacyjnego.

 

6. Sąd Konkursowy przedstawia poniżej pełny  wykaz przyznanych wyróżnień eksponatom w klasie konkursowej – (punkty, dyplom na medal) :


TR -  klasa filatelistyki tradycyjnej

   1.  eksponat nr 3 "ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych" Jerzego  Bujaka – 73 punkty –  PZ

  1. eksponat nr 4 "Wystawy filatelistyczne na ziemiach polskich 1912 – 1944" Józefa Gonciar –

czyka  – 85 punktów – Z

 

HP – klasa  historii poczty

 

  1. eksponat nr 1 "Poczta regencji poznańskiej zaboru pruskiego w okresie przedznaczkowym"                

Sylwestra Banasiaka – 81 punktów – Z

 

  1. eksponat nr 6 "Dokumentacja pocztowa w Bielsku – Białej do 1945 roku" Janusza Manterysa

- 93 punkty – Z

 

   5.  eksponat nr 8 "Korespondencja z niemieckich obozów jenieckich 1939 – 1945" Józefa Seresia – 65 punktów

         – DS
 

  1. eksponat nr 9 "KL Auschwitz – Birkenau Państwowe Muzeum w Oświęcimiu" Józefa Seresia - 68 punktów – DS

 

7. eksponat nr 10 "Kod pocztowy" Bolesława Szymańskiego – 68 punktów – DS

 

8. eksponat nr 11 "Andrychów w filatelistyce" Aleksandra Tomy – 74 punkty – PZ

 

AE – klasa  aerofilatelistyki

 

9. eksponat nr 14 „ Poczta balonowa w Polsce 1958 – 2005” Feliksa Zielnika – 56 punktów – PS

 

TEM  - klasa filatelistyki tematycznej

 

10.  eksponat nr 2 "Instrumenty muzyczne" Zbigniewa Bochenka – 56 punktów – PS

 

11.  eksponat nr 5 "Dziecko w filatelistyce" Piotra Karzełka – 67 punktów – DS 

 

12.  eksponat nr 7 „Herby miast polskich” Eugeniusza Matyszkowicza  - 50 punktów – B

 

13.  eksponat nr 12 "Historia ONZ" Feliksa Zawiły – 71 punktów – PZ
 

14.  eksponat nr 13 "Historia Unii Europejskiej" Feliksa Zawiły – 60 punktów – S

 

LIT -  klasa literatury filatelistycznej

 

15. eksponat nr 15 "50 lat filatelistyki kaliskiej – monografia zorganizowanego ruchu filatelistycznego w Kaliszu w latach 1954 – 2004" Jerzego Bielawskiego – 85 punktów  - Z

 

16. eksponat nr 16 "Katalog kartek, kopert okolicznościowych, widokówek wydanych przez Rejonowy Urząd Poczty w Kaliszu w latach 1994 – 2004"  Marka Sikory i Macieja Bukczyńskiego – 82 punkty – Z

 

17. eksponat nr  18 "Św. Maksymilian Maria Kolbe na znakach pocztowych" Jana Bryły i Józefa Gonciarczyka – 73 punkty – PZ

 

18. eksponat nr 20 „ Historia poczty i filatelistyki w Oświęcimiu – Suplement” Jana Bryły, Józefa Gonciarczyka i św.pam. Aleksandra Kamińskiego – 70 punktów – PZ

 

19. eksponat nr 21 „SYRENA” Klubu kolekcjonerów polskiego znaczka w Czeskiej i Słowackiej Republice - 94 punkty – Z

 

20. eksponat nr 22 „Srebrny jubileusz koła PZF  nr 46  w Jastrzębiu Zdroju” Emila Karzełka- 83 punkty - Z     

  

Sąd   Konkursowy  składa  podziękowania  Panu  Bogdanowi Kocurkowi – Dyrektorowi Książnicy Beskidzkiej za udostępnienie miejsca na przeprowadzenie Wystawy.

 

Szczególne podziękowania  kieruje pod adresem Prezydenta Miasta Pana Jacka Krywulta, Starosty Bielskiego Pana Andrzeja  Płonki  oraz Dyrektora Centrum Poczty Oddziału Rejonowego w Bielsku - Białej  Pana Jana  Chrząszcza  za wszechstronną pomoc w organizacji  i  przeprowadzeniu Wystawy.


Również   składamy  podziękowania   wszystkim Sponsorom, a  szczególnie firmom AQUA, BIELMAR oraz BIELSTYL.

 

Każdy eksponat wystawiony w klasie konkursowej ma wypełniony arkusz oceny eksponatu, z przyznaną punktacją i ewentualnymi uwagami Jury.

 

Podpisy członków Sądu Konkursowego

Miejscowość i data:
Bielsko – Biała, 4 czerwiec 2008 rok    

 

 

 

 

 

 

 

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.