Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 926
· Najnowszy użytkownik: JornUnlaltiet

free counters

stat4u

Aktualności

MWF "HUNFILA 2007" w Budapeszcie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 28.10.2007, 13:54
MWF "HUNFILA 2007" w Budapeszcie

Mam przyjemność poinformować, że w dniach 27.09. – 30.09.2007 roku odbyła się MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA „HUNFILA’2007” w Budapeszcie...

       Warszawa, 23 października 2007 r.
Roman Babut                        

      Komisarz Krajowy PZF

      M.W.F. HUNFILA ‘2007

 

 

Szanowni Koleżeństwo,

mam przyjemność poinformować, że w dniach 27.09. – 30.09.2007 roku odbyła się MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA „HUNFILA’2007” w Budapeszcie. Wystawę organizowano z okazji 85-lecia utworzenia Węgierskiego Związku Filatelistów MABEOSZ oraz z obchodów 80-tego „DNIA ZNACZKA” na Węgrzech. Wystawa była organizowana ze wsparciem Europejskiej Federacji Filatelistycznej FEPA, która odbyła Kongres w ostatnim dniu wystawy. Tradycyjnie, wystawa gościła w salach Domu Węgierskiej Fundacji Kultury na Zamku w Peszcie (obok Katedry św. Stefana).

Grand Prix Międzynarodowe wystawy przyznano profesorowi Saverio Imperato z Włoch za eksponat „The stamps of Naples Kingom” eksponowany w Klasie Tradycyjnej. Grand Prix Narodowe otrzymał Géza Homonnay za eksponat „Magyarország 1867. évi kiadása postatörténeti szempontból”.

Medal Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej „HUNFILA’2007”, Budapeszt

Z radością należy odnotować zwycięstwo i Nagrodę Specjalną w Klasie Tematycznej dla Kolegi Marka Zbierskiego z Poznania za eksponat „CHEMIA – klucz do lepszego życia”- medal Duży Złoty (92 pkt.). Na trzecim miejscu w tej klasie, wśród 27 eksponatów, uplasował się eksponat „Historia Architektury Europejskiej” Kolegi Wiesława Studzińskiego z Warszawy – medal Złoty  (85 pkt.)  z nagrodą. Kolega Bogdan Cymerys (Warszawa) odnotował kolejna zdobycz medalową na międzynarodowej arenie z eksponatem „Bezpieczeństwo drogowe – ratuje życie” – medal Pozłacany (78 pkt.).

Palmares „HUNFILA 2007” i polsko-węgierskie momenty przyjaźni.
 Od lewej: dr Lippai Pál przewodniczący Sądu Konkursowego,
Roman Babut komisarz PZF oraz członek Sądu Konkursowego
(z nagrodą dla kol. W.Studzińskiego), Sándor Kurdics prezydent
Węgierskiego Związku Filatelistów (MABEOSZ) i Marek Zbierski
zdobywca Nagrody Specjalnej  w Klasie Tematycznej

W Klasie Historii Poczty z Polski prezentowany był jeden eksponat Kolegi Adama Korca „Postal rates in Poland during the inflation period 1921-1924”, uzyskując medal Pozłacany (75 pkt.). W Klasie Tradycyjnej nie mieliśmy swojego reprezentanta.
Również w Klasie Młodzieżowej odnotowaliśmy sukces o znaczeniu europejskim. Eksponat Koła Młodzieżowego Klub „PRZYLESIE” (Koszalin) „Poczta Koszalina do 1945 roku” otrzymał medal Duży Pozłacany (83 pkt.) - najwyższa ocena wśród  eksponatów młodzieżowych Grupy B, wiek 16-18 lat. Wojtek Stolarczyk z Bielska Białego za eksponat „Wędkarstwo” otrzymał medal Pozłacany, 78 pkt.
W Klasie Literatury prezentowaliśmy cztery pozycje, z których medal Złoty i ocenę 85 pkt. uzyskał katalog wystawy filatelistycznej, a faktycznie monografia pt. „400 lat Gdańskiej Ordynacji Pocztowej” prezentowany przez Okręg Gdański PZF. Medale Duże Pozłacane uzyskali Koledzy Janusz Manterys (81 pkt.) oraz Stanisław Ozimek (80 pkt.), a medal Pozłacany uzyskał Kol. Jerzy Guszczyński (75 pkt.).

Arkusik pamiątkowy MABEOSZ (Magyar lyeggyüjtök Országos
Sz
övetsége)
z okazji Kongresu FEPA w Budapeszcie, 30 września 2007r

Z okazji wystawy zorganizowano wiele imprez towarzyszących, upamiętnionych również kasownikami okolicznościowymi i wydawnictwami MABEOSZ. W dniu 30 września odbył się Kongres Federacji Europejskich Stowarzyszeń Filatelistycznych FEPA z udziałem prezydenta FIP Josa Wolffa.
Gratuluję wszystkim wystawcom!
Z filatelistycznym pozdrowieniem,
Roman Babut

Więcej informacji na stronie:
Palmares
http://www.zgpzf.pl/news.php?id=361

 

 

 

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.