Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 305
· Najnowszy użytkownik: Tipplerdam

free counters

stat4u

Aktualności

Wspomnienie o Andrzeju Dobrowolskim (1959 - 2020)

Dodane przez Redakcja, Dnia: 17.11.2020, 23:14 Okręg Warszawski Z żałobnej karty
Wspomnienie o Andrzeju Dobrowolskim (1959 - 2020)
Zarząd Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Filatelistów z żalem zawiadamia, że w dniu 10 listopada 2020 roku, w wieku 61 lat opuścił naszą Filatelistyczną Rodzinę i odszedł członek Zarządu Okręgu Warszawskiego, Przewodniczący Komisji Młodzieżowej, Kolega Andrzej Dobrowolski.

Będąc od dawna w szeregach Polskiego Związku Filatelistów, w Okręgu Warszawskim posiadał, obok swej rodziny, drugą miłość - pracę z młodzieżą - której poświęcał niemal każdą wolną chwilę. Andrzej był jednym z tych ostatnich, prawdziwych pasjonatów filatelistyki. Kochał swoje hobby i bezgranicznie był mu oddany, potrafiąc przy tym dzielić się swoją wiedzą i zarażać pasją nowe pokolenia miłośników znaczków.

Należał do Koła Nr 2 Oddziału Warszawa Praga, jednak jego prawdziwe filatelistyczne serce biło mocniej, gdy pracował w Okręgu Warszawskim PZF z młodzieżą. Nie szkoda Mu było czasu, który ograniczał wtedy swojej rodzinie. Nie przeszkadzała Mu też ciężka choroba, bo, gdy tylko poczuł się lepiej, myślał o swych podopiecznych zrzeszonych w 4 MKF-ach, które prowadził.

W jego osobie Okręg Warszawski traci nie tylko przyjaciela, niezastąpionego nauczyciela młodzieży i człowieka skromnego, który zawsze od siebie wymagał więcej niż od innych, ale przede wszystkim prawdziwego filatelistę, którym był do samego końca. Zapamiętamy Go jako osobę otwartą na ludzi, kochającą młodzież, zawsze - pomimo przeciwności losu – uśmiechniętą, pogodną i posiadającą dar zjednywania sobie przyjaciół.

Andrzeju, przykro mi, że nie możemy wspólnie zrealizować tych wszystkich planów, o których niedawno rozmawialiśmy. Szkoda, że zabrakło nam czasu. Wiedz jednak, że na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Będzie nam Ciebie ogromnie brakować.

Cześć Ci Andrzeju, Cześć Twojej Filatelistycznej Pamięci.

Komisarz Okręgu Warszawskiego
Andrzej Jagielski
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | tomjan dnia listopad 21 2020 00:02:39
Na 50 Maratonie w Tarnowie mieliśmy wspólny pokój. Widziałem zaangażowanie Andrzeja w młodzież. Odpoczywaj w spokoju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.