Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 304
· Najnowszy użytkownik: OlivierSpoosyNox

free counters

stat4u

Aktualności

VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów w Częstochowie

Dodane przez Redakcja, Dnia: 30.10.2020, 10:41 Okręg Częstochowski Inne
Okręg Częstochowski
W dniach 10-11 października 2020 roku odbył się VII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. Gospodarzem tej imprezy było Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Prezesem i właścicielem tego muzeum jest Krzysztof Witkowski,któremu w tym roku przyznano w Warszawie Statuetkę Totus Tuus. Współorganizatorami tego zlotu byli także: Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie, Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II oraz Okręg Częstochowski Polskiego Związku Filatelistów.

Zlot połączony był z giełdą kolekcjonerską. Każdy z uczestników giełdy otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Papierza Jana Pawła II. Czynne było stoisko Poczty Polskiej, gdzie można było zakupić 9-cio znaczkowy arkusik personalizowany związany tematycznie z osobą Jana Pawła II oraz z Muzeum Monet i Medali. Poczta Polska wydała także 2 karty pocztowe oraz stosowała dwa datowniki okolicznościowe. Na osobnym stoisku sprzedawany był banknot o nominale 0 Euro-Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie (Pierwszy Dzień Emisji był 11 października 2020 roku).

Odbywały się ciekawe prelekcje zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Skromnym akcentem był pokaz filatelistyczny fragmentów eksponatów członków Okręgu Częstochowskiego PZF nawiązujących tematycznie do działalności poczty w Częstochowie w różnych okresach.

Zlot cieszył się dużym zainteresowaniem.

Jacek Kubczyk
Prezes Okręgu Częstochowskiego PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.