Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Wystawa retrospektywna twórczości Czesława Słani

Dodane przez Redakcja, Dnia: 10.03.2020, 11:38 Okręg Lubelski Wystawy
Okręg Lubelski
W związku z 15 rocznicą śmierci Czesława Słani, przypadającą 17 marca 2020 roku, Zarząd Okręgu Lubelskiego organizuje w dniach od 17 marca do 3 kwietnia 2020 roku "Wystawę retrospektywną twórczości Czesława Słani", wybitnego grawera XX wieku, autora ponad tysiąca znaków pocztowych dla kilkunastu poczt państw świata, projektanta banknotów 11 państw, grawera ekslibrysów, plakietek, medali. Zasługi Czesława Słani znane są starszym filatelistom. Otrzymał za swoją twórczość liczne odznaczenia i honorowe tytuły.
Wystawa ta organizowana jest dla upamiętnienia związków Czesława Słani z Lubelszczyzną. Urodzony na Śląsku w Czeladzi młode lata i wojenne spędził w Osmolicach, miejscowości oddalonej od Lublina o kilka kilometrów. W okresie przedwojennym uczęszczał do Gimnazjum im. Jana Zamojskiego w Lublinie.
Ekspozycja obejmująca znaki pocztowe, banknoty, grafiki pochodzi ze zbiorów Mieczysława Wedziuka, członka Okręgu Lubelskiego PZF. Jest także imprezą organizowaną dla uczczenia 70-lecia Polskiego Związku Filatelistów. Organizatorzy przygotowali ciekawe pamiątki filatelistyczne obejmujące datownik okolicznościowy, kartę pocztową beznominałową oraz znaczek spersonalizowany. Wszystkie te wydawnictwa nawiązują do pracy graficznej jaką Czesław Słania dołączył do swojego podania o przyjęcie do pracy w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Łodzi w 1949 roku.

Informację przekazał:
Ryszard Kuśmiderski
Okręg Lubelski PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.