Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 1
Avogadronek

· Łącznie użytkowników: 829
· Najnowszy użytkownik: Avogadronek

free counters

stat4u

Aktualności

Zarząd Główny PZF zwołuje Nadzwyczajny Walny Zjazd PZF

Dodane przez Redakcja, Dnia: 09.09.2019, 21:49 ZG PZF Uchwały i zarządzenia
ZG PZF
Publikujemy uchwałę nr 38/XXI/ZG/2019/Internet Zarządu Głównego Polskiego Związku Filatelistów z dnia 03.09.2019 roku. Zarząd Główny PZF na podstawie art. 21 ust. 1.1. Statutu Polskiego Związku Filatelistów zwołuje Nadzwyczajny Walny Zjazd PZF w dniach od 5 do 6 października 2019 roku.
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

#1 | ama dnia wrzesień 13 2019 21:05:19
Miejmy nadzieję, że propozycja statutu, wysłana delegatom nie zostanie uchwalona lub zostanie wcześniej zmieniona. Nie dość, że konserwuje zaszłości to jest jeszcze ciosem wymierzonym w prężnie działające Kluby Zainteresowań.
#2 | rysio dnia wrzesień 14 2019 19:48:29
Projekt Statutu PZF przewiduje wprowadzenie zapisu, że członek Klubu Zainteresowań musi być członkiem PZF.
1. Wielu członków PZF należy do niemieckich klubów zainteresowań (ArGe). Najwięcej, z oczywistych względów, do ArGe Polen. Z deklaracji Bundesarbeitsgemeinschaft Polen e.V (ArGe Polen) z 2007 roku, zamieszczonej na stronie internetowej ZG PZF, wynika, że „Klub został założony w 1977 i liczy obecnie prawie 185 członków na całym świecie, m.in. w Japonii, Australii, USA, Południowej Afryce oraz w wielu państwach Europy. Szczególnie licznie reprezentowani są w naszych szeregach członkowie z Holandii i krajów skandynawskich. Bardzo dumni jesteśmy z tego, że aż ponad 20 członków jest z Polski” Po wprowadzeniu nowego Statutu PZF, zagraniczni filateliści nie będą mogli być członkami klubów zainteresowań PZF. Czyżby, jak mówił klasyk, przenosili oni choroby, pasożyty i pierwotniaki? Wstyd przed Europą i Światem!
2. PZF niewiele daje własnym członkom. Biorą oni sprawę w swoje ręce. By móc realizować pasje, aktywnie działają w klubach zainteresowań. Korzystają przy tym z doświadczenia, zaangażowania i wiedzy innych członków klubu, także tych którzy nie są zapisani do struktur organizacji PZF. Jestem reprezentantem klubu, którego nie dotkną za bardzo nowe uregulowania statutowe (poza koniecznością pozbawienia członkostwa klubowego kilku Kolegów-filatelistów z zagranicy). Jednak inne z najaktywniejszych klubów zainteresowań będą miały spory problem – u nich liczba członków spoza PZF sięga nawet połowy stanu klubu. Co oni zrobią?! Czy wobec stale malejącej liczby członków PZF, wobec faktu, że w wielu kołach PZF w Polsce działalność ogranicza się do zbierania składek, warto wprowadzać uregulowania, które mogą zniechęcać filatelistów do aktywnej działalności?
Mam nadzieję, że rozsądek i ukierunkowanie na dobro polskich filatelistów zwyciężą.
#3 | mm dnia wrzesień 14 2019 21:45:03
Użytkowniku "rysio"

Czyżby, jak mówił klasyk, przenosili oni choroby, pasożyty i pierwotniaki? Wstyd przed Europą i Światem!

Wstyd! Co to za poziom dyskusji?
#4 | Adam Szuler dnia wrzesień 15 2019 10:39:06
Poziom dyskusji jest ważny ale w tym wątku są istotniejsze rzeczy na temat których warto byłoby podyskutować. Moze gdyby to "forum" było jawne to problem z poziomem byłby mniejszy Wink Niemniej jednak tak jak przedmówcy wspomnieli nowy Statut najbardziej dotkie Kluby Zainteresowań. Ja np. jestem członkiem Klubu "Kolejnictwo" czyli takiego w którym znaczna część nie należy do PZF bo po prostu do niczego im to nie jest potrzebne ze względu na to co ich interesuje. Zmusić ten ew. nowy Statut też ich do tego nie zdoła. Obawiam się że finalnie wtedy ten Klub zacznie działać jako Grupa Nieformalna. Pytanie tylko czy nam zależacym na dobru PZF w czasie ciagłego spadku członków potrzeba tego do "szczęścia" tj. wystąpienia tego Klubu z naszych struktur.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.