Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: Lizaelicy

free counters

stat4u

Aktualności

25. Światowe Targi Kolekcjonerów Olimpijskich

Dodane przez Redakcja, Dnia: 06.03.2019, 21:22 Okręg Warszawski Inne
25. Światowe Targi Kolekcjonerów Olimpijskich
25. Światowe Targi Kolekcjonerów Olimpijskich odbędą się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie w dniach 24-26 maja 2019 roku. Jest to kolejne wydarzenie, które znajduje się w programie obchodów 100-lecia PKOl, a w którym uczestniczą również członkowie Polskiego Związku Filatelistów.

Uprzejmie informujemy, że działa już oficjalna strona internetowa Targów:
www.warsaw2019.org
Znajdują się na niej informacje dotyczące zasad rejestracji dla wystawców oraz uczestników imprez specjalnych specjalnych, a także szczegółowy program Targów.

Zamieszczono tam również informacje o dostępnych hotelach, wycieczkach turystycznych w Warszawie i okolicy oraz innych możliwościach turystycznych w całej Polsce. Termin zgłoszeń dla wystawców upływa 15 marca 2019 roku.

Impreza ta będzie organizowana przez PKOl po raz drugi (poprzednio w 2009 roku). 10 lat temu Targi gościły światową czołówkę kolekcjonerów z 23 państw, zaprezentowano wystawę pt. "Perły filatelistyki olimpijskiej" oraz zbiór Muzeum Olimpijskiego w Lozannie. Komitet organizacyjny liczy, że z okazji Jubileuszu 100-lecia PKOl do Polski znowu przyjedzie światowa i oczywiście elita polskich kolekcjonerów. Zapraszamy wszystkich członków PZF zainteresowanych tematyką olimpijska i sportową do odwiedzenia targów. Wstęp wolny.

Targi są okazją do pozyskania nowych artefaktów dla wzbogacenia własnych zbiorów, a także są zachętą do rozpoczęcia kolekcjonerskiej przygody z olimpizmem i sportem. Przez trzy dni, będzie można znaleźć memorabilia, cenione trofea kolekcjonerskie takie jak: olimpijskie medale nagrodowe, oficjalne odznaki i dyplomy uczestników igrzysk, znicze z tras ognia olimpijskiego (warte niekiedy po kilka tysięcy dolarów), ale także najtańsze gadżetów… warte po kilka złotych. To tutaj będzie można wymienić swoje dublety na inne brakujące w kolekcji memorabilia.

W czasie Targów planowana jest wycieczka w historię, podczas której uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią igrzysk jenieckich, które organizowali polscy żołnierze i oficerowi osadzeni w niemieckich obozach Langwasser Stalag XIIIA (w 1940 roku) oraz w Woldenbergu Oflag IIC i Gross Born Oflag 2D (w roku 1944). W Muzeum Sportu i Turystyki będzie można „dotknąć” oryginalnych pamiątek, zwykle przechowywanych w muzealnym skarbcu. To m.in.: oryginalna flaga olimpijska wykonana z prześcieradła, puchar z menażki i wiele innych. Zaprezentowane będą również unikatowe znaczki poczt obozowych wydane przez poczty obozowe z okazji Igrzysk 1944. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja przez stronę www.warsaw2019.org.

Sensacją kolekcjonerską będzie pokazanie, po raz pierwszy na świecie, olimpijskiego pinu Igrzysk Olimpijskich Ateny 1896, który był rozdawany zawodnikom podczas pierwszych nowożytnych igrzysk.

Na Targach, kolekcjonerzy autografów, będą mieli okazję spotkać polskich medalistów olimpijskich, którzy będą obecni także na Pikniku Olimpijskim odbywającym się już tradycyjnie w sąsiadującym z Centrum Olimpijskim Parku Kępa Potocka.

Podczas Międzynarodowych Targów Kolekcjonerskich otwarte zostaną wystawy poświęcone filatelistyce (organizator O.Warszawski PZF), numizmatyce oraz felurystyce (odznaki klapowe = pins).

Z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mennica Państwowa S.A oraz Poczta Polska S.A., zapowiedziały wprowadzenie do obiegu (w dniu 16 maja 2019 r.) znaczka pocztowego. Stoisko pocztowe zorganizowane z tej okazji w Centrum Olimpijskim PKOl, będzie tradycyjnie zaopatrzone w olimpijskie i sportowe wydawnictwa Poczty Polskiej, a także w okolicznościowe kasowniki przygotowane z okazji Targów.

Tradycją Światowych Targów Olimpijskich jest organizowanie aukcji kolekcjonerskich, podczas których można zdobyć niezwykle cenne memorabilia w atrakcyjnych cenach. Także, podczas Targów w Warszawie w dniu 24 maja o godz. 19:30 odbędzie się taka impreza. Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja przez stronę www.WARSAW2019.org.

Uroczysta Gala będzie zostanie zorganizowana 25 maja 2019 r. o godz. 19:30 w Restauracji Moonsfera w Centrum Olimpijskim. Podczas uroczystej kolacji miłym rozmowom o zdobyczach kolekcjonerskich zwykle nie ma końca. Tutaj wszyscy są zwycięzcami! Wstęp za opłatą, obowiązuje rejestracja przez stronę www.WARSAW2019.org.

Jeżeli dysponujesz pamiątkami z igrzysk olimpijskich, z zawodów sportowych, które zbierałeś osobiście, a może otrzymałeś w "spadku" i nie wiesz, co z tymi zrobić zapraszamy na Światowe Targi Kolekcjonerów Olimpijskich. Tu znajdziesz wybitnych znawców, którzy pomogą, skonsultują, wymienią lub odkupią twoje "skarby", albo zainspirują do rozpoczęcia przygody kolekcjonerskiej.

Informację przekazał:
Roman Babut
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.