Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 214
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Pokaz filatelistyczny w Koszalinie

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 17.08.2017, 20:45 Okręg Koszaliński Inne
Okręg KoszalińskiW dniach 23-24.06.2017 r. na terenie Politechniki Koszalińskiej zorganizowany został przez Koło PZF przy Politechnice Koszalińskiej II Pokaz Filatelistyczny "Poczet Dowódców 2. Korpusu Polskiego”. Był on imprezą towarzyszącą konferencji naukowej na ten sam temat.
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | filatelis dnia sierpień 17 2017 21:45:24
W dziale AKTUALNOŚCI ukazuje się relacja z imprezy, która odbyła się prawie dwa miesiące temu. Obserwujemy, że w Koszalinie powstała grupa nadzwyczaj płodnych publicystów, którzy MUSZĄ za wszelką cenę zaistnieć w mediach filatelistycznych. Ale ,,Aktualność,, po przeszło 50 dniach to już negatywny rekord. Może następne będą dodatkowe relacje z zeszłorocznych Prymusów lub ogólnopolskiej wystawy z 2014 roku?
Na stronie ZG nie mamy specjalnego działu dla takiej twórczości, ale takie rekordy nie są nam potrzebne. Koledzy mają wprawdzie swój biuletyn koszaliński, ale ze względu na organizatorów tej konkretnej imprezy nie byliby prawdopodobnie dopuszczeni do publikacji. Aktualność po przeszło 50 dniach jest tylko odgrzewanym kotletem.
#2 | Wojtek Nowinski dnia sierpień 18 2017 13:48:55
Jak widzę Kolega Filatelis też za wszelką cenę MUSI zaistnieć z negatywnym komentarzem - inaczej się po prostu nie da. A gdyby tak dla odmiany zająć się czymś pożytecznym - np. zorganizować jakąś imprezę filatelistyczną? Chętnie o niej napiszemy w naszych Aktualnościach...
#3 | Niepokorny dnia sierpień 18 2017 23:42:51
No cóż, w pewnym sensie filatelis ma rację, ale proszę pamiętać, że nie wszyscy samą filatelistyką żyją. W Kole przy Politechnice Koszalińskiej, z tego co wiem to większość członków koła jest jeszcze czynna zawodowo. Zdecydowanie dobrze, że Ci koledzy coś robią a nie tylko narzekają. Oczywiście takie rekordy nie są potrzebne, ale nasze środowisko jest tak mało aktywne, że dobrze, że ukazała się informacja o imprezie całkiem udanej. Może Kol. filatelis napisze co zrobił filatelistycznego w okresie tych 50 dni, może w okresie ostatniego kwartału, a może od początku tego roku, żeby nie sięgać bardziej wstecz. Porównamy to z aktywnością Koła PZF przy Politechnice Koszalińskiej.
#4 | Wojtek Nowinski dnia sierpień 19 2017 00:38:28
Szanowni Państwo. Naprawdę nie rozumiem tego niezdrowego zainteresowania faktem, że jakaś informacja ukazała się na stronie internetowej z pewnym opóźnieniem (jakieś bicia rekordów itp. komentarze). Pomijam fakt, że jest okres wakacyjny i generalnie okres 'posuchy' w temacie publikowania na stronie (niewiele się dzieje), jak również pomijam fakt, że osoby odpowiedzialne za przekazanie tekstu we wcześniejszym terminie po prostu nie mogły tego zrobić wcześniej. Natomiast przy podejmowaniu decyzji o publikacji wziąłem pod uwagę przede wszystkim to, że impreza opisana w tekście jest imprezą cykliczną i pisaliśmy już o jej poprzedniej edycji w październiku 2016 r. Chociażby dla zachowania ciągłości warto było umieścić ten tekst, nawet z opóźnieniem. Druga przyczyna jest taka, że informowaliśmy na stronie o terminie i przedmiocie tego spotkania już w maju 2017 r. Komuś chciało się napisać podsumowanie z tej imprezy i to też warto było docenić. Przez naszą stronę internetową przewija się całkiem sporo informacji z zapowiedziami wystaw czy pokazów filatelistycznych, natomiast mało komu chce się napisać jakieś małe podsumowanie po zakończeniu danej imprezy i przesłać je do publikacji na stronie. Proponuję ponadto, abyśmy starali się szukać pozytywów w tym co się dzieje w polskiej filatelistyce, a nie wyszukiwali na siłę same negatywy.
#5 | jst39 dnia sierpień 21 2017 22:00:48
Rozpocznę od gratulacji dla autora dobrej wiadomości. Oby więcej takich sprawozdań wraz z dokumentacją i zdjęciami walorów filatelistycznych - mogą być nawet po 180 dnich. Zgromadzone w tej zakładce tworzą bank informacji ( do którego można sięgnąć po latach) - chyba, że administrator wyczyści "stare wiadomości". Tak zrobiono np. z cyklem "walory miesiąca", który był kopalnią wiedzy.
Wracając do autora komentarza o loginie "filatelis" - szkoda czasu i słów, ale jest to pewnikiem jeden z przybocznych "prawdziwego filatelisty". O koszalińsko ziemio cudna.
#6 | jst39 dnia sierpień 21 2017 22:12:47
A jeśli chodzi o terminy to proszę o informację kiedy będzie dostępna informacja (protokół) z posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego Nr 4. Protokół Nr 5 ukazał się z bardzo dużą zwłoką !
Dobre i pożyteczne wiadomości nie tracą na ważności i wartości - chyba, że są to zdjęcia towarzystwa wzajemnej adoracji a dyskusja dotyczy ble, ble, ble.
#7 | Wojtek Nowinski dnia sierpień 22 2017 01:13:41
Odpowiadam na pytania jst39:
1. Protokół nr 4 z posiedzenia Prezydium Zarządu zostanie opublikowany po powrocie z urlopu sekretarza zarządu. Na jego brak zwróciłem uwagę przy okazji publikacji protokołu nr 5, jednak pani sekretarz nie zdążyła go przygotować przed swoim urlopem.
2. Co do usuwania zapisów ze strony to nie mamy w tym zakresie ani żadnych planów, ani nie mamy przede wszystkim takiej potrzeby. Archiwum aktualności jest prowadzone nieprzerwanie od 2005 r., jednak w zapisanych informacjach wyszukiwarce nie udaje się znaleźć hasła "Walor miesiąca". Być może taki dział prowadzony był na starej, niedostępnej już stronie PZF, a być może został on usunięty przez któregoś z poprzednich administratorów strony.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.