Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 214
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Półfinał 55. OMKF w Okręgu Warszawskim

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 31.05.2017, 22:02 Okręg Warszawski Młodzież
Okręg WarszawskiTegoroczny 55. półfinał OMKF pod hasłem "Górny Śląsk to nie tylko przemysł" został zorganizowany przez Komisję d/s Młodzieży Okręgu Warszawskiego PZF i odbył się w Szkole Podstawowej nr 65 w Warszawie. Do udziału w półfinale zakwalifikowało się 15 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Na zmagania półfinału zaproszony został prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego PZF pan Jacek Kosmala oraz dyrekcja szkoły, w której gościnnych progach został zorganizowany warszawski półfinał, a ponadto rodzice i opiekunowie przybyłej młodzieży.
Oficjalnego otwarcia konkursu dokonał pan Jacek Kosmala, który na wstępie pogratulował młodzieży udziału w półfinałach oraz opowiedział, jak to sam w wieku szkolnym zetknął się z filatelistyką i czym go wtedy urzekła, że poświecił się tej pasji i pielęgnuje ją przez całe życie.
Po otwarciu konkursu młodzież przystąpiła do rozwiązywania zadań z wiedzy filatelistycznej oraz z tematu wiodącego w tym roku czyli wiedzy o Górnym Śląsku. Po wykonaniu zadań testowych wszyscy uczestnicy otrzymali kolejne zadanie polegające na pracy z katalogiem Fischera, w którym trzeba było znaleźć odpowiedzi na 25 pytań.
Komisja d/s filatelistyki młodzieżowej OW PZF dokonała sprawdzenia prac młodzieży i wystawiła oceny punktowe, na podstawie których udało się wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Szkoły ponadgimnazjalne:
Agata Mućko MKF 190 - Wielgolas
Aleksandra Zawadka MKF 190 - Wielgolas

Szkoły gimnazjalne:
Karol Mućko MKF 190 - Wielgolas
Julia Zawadka MKF 190- Wielgolas

Szkoły podstawowe:
Weronika Kalata MKF 35 – Warszawa
Antonina Woś MKF 35- Warszawa

Na zakończenie półfinału, Prezes OW PZF pogratulował młodzieży uzyskanych wyników oraz sprawności w posługiwaniu się katalogiem znaczków pocztowych oraz zaangażowania w udzielanie odpowiedzi z dziedziny filatelistyki. Podziękował też rodzicom i opiekunom za sprawowanie pieczy nad rozwojem filatelistycznych zainteresowań młodzieży. Następnie osobiście wręczał specjalne dyplomy wraz z nagrodami i upominkami. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami. Wykonano też pamiątkową fotografię.
Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją specjalną nagrodę otrzymał również najmłodszy uczestnik konkursu. Tym razem nagroda powędrowała do 9- letniej Klary Niewieczerzał z MKF 35.
Wszystkie nagrody na konkurs ufundował Zarząd Okręgu Warszawskiego PZF.

Zwycięzcy w każdej z grup wiekowych będą reprezentowali Okręg Warszawski na 55 Finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pod hasłem "Górny Śląsk to nie tylko przemysł", który odbędzie się w dniach 15-18 czerwca 2017 roku w Chorzowie.

Informację przekazał:
Andrzej Dobrowolski
Przewodniczący Komisji d/s Młodzieży Okręgu Warszawskiego PZF
facebookDrukuj
  • Projekt dyplomu

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.