Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Międzyokręgowy półfinał 55. OMKF w bydgoskim ratuszu

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 28.04.2017, 21:53 Okręg Bydgoski Młodzież
Okręg BydgoskiW dniu 22 kwietnia w Bydgoszczy odbył się międzyokręgowy półfinał 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego "Górny Śląsk - to nie tylko przemysł”.
Tym samym został zrealizowany wspólny toruńsko - bydgoski pomysł na integrację młodzieży z obu okręgów. Głównym organizatorem imprezy byli filateliści z Łochowa.

Zaproszona młodzież wraz z opiekunami w sobotę 22 kwietnia przyjechała do bydgoskiego Ratusza. Urząd Miasta bardzo przychylnie odniósł się do pomysłu organizacji konkursu w Sali Sesyjnej. To tylko jedna z atrakcji jakie czekały na młodzież i opiekunów.

Patronat Honorowy nad Półfinałem objął Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski.
Patronat Medialny bydgoska rozgłośnia Radia Pik.

Wśród licznie przybyłych gości Urząd Miasta Bydgoszczy reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pani Elżbieta Wiewióra. Obecny był również Dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy Pan Karol Górski, Naczelnik Urzędu Pocztowego Bydgoszcz 1 Mirosław Wróblewski, Koordynator ds. Filatelistyki Poczty Polskiej w Bydgoszczy Waldemar Kawiński, Przewodniczący Głównej Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej PZF Wojciech Lewandowski, Prezes Okręgu Bydgoskiego PZF Przemysław Drzewiecki, Przewodniczący Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej Okręgu Toruńskiego PZF Józef Zieliński.

Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowała druhna Komendantka ZHP Bydgoszcz - Miasto Beata Kobus i druhna Komendantka ZHP Szczepu „Zielona Siódemka” Dorota Sucharska.
Rok 2017 został ogłoszony przez Prezydenta miasta Rokiem bydgoskiego harcerstwa. W sierpniu przypada 100 rocznica zwołania pierwszej zbiórki harcerskiej w Bydgoszczy przez dh. Jana Wierzejewskiego. To główny powód obecności na półfinale filatelistycznym instruktorów i młodzieży w harcerskich mundurach.

Po przywitaniu obecnej na konkursie młodzieży, opiekunów i zgromadzonych gości, przewodnicząca komitetu organizacyjnego odczytała skierowany do młodzieży list Prezydenta Miasta Bydgoszczy z gratulacjami i życzeniami sukcesów.
W dalszej części głos zabrał Dyrektor Poczty Polskiej Regionu Sieci w Bydgoszczy, który gratulował pasji i życzył uczestnikom konkursu powodzenia w rozwiązywaniu testów.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 21 osób z obu okręgów. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą filatelistyczną oraz wiedzą historyczną regionu Górnego Śląska.
Po zakończeniu części konkursowej młodzież i goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a pracę rozpoczęła Komisja konkursowa w składzie:
Wojciech Lewandowski - przewodniczący
Waldemar Kawiński - członek
Józef Zieliński - członek
Ewa Szczygieł - członek
Iwona Wójt - członek

W czasie gdy komisja sprawdzała testy kolega filatelista Witold Błasiak z synem Mieszkiem zaprosili wszystkich do zwiedzania urokliwych uliczek i miejsc w Bydgoszczy.
Przy okazji przeprowadzili grę miejską pt. "Bydgoszcz, Brda i wszystko gra!" Po mimo kapryśnej pogody w czasie wycieczki nad miastem ukazało się Słońce, a uczestnicy wrócili w świetnych humorach.

W Ratuszu czekała komisja aby podać wyniki konkursu.

Laureatami w grupie szkół podstawowych zostali:
- JULIA BERING O/TORUŃSKI
- AMELIA KOCH O/BYDGOSKI


Laureatami w grupie szkół gimnazjalnych zostali:
- NIKOLA BŁASZKIEWICZ O/TORUŃSKI
- DOMINIKA LECH O/BYDGOSKI

Laureatami w grupie szkół ponadgimnazjalnych zostali:
- KAMIL TUROWSKI O/TORUŃSKI
- IWONA WOŁCZYK O/BYDGOSKI


Na zakończenie były nagrody, brązowe i srebrne odznaki młodzieżowe PZF i gratulacje zarówno dla młodzieży jak i opiekunów. Podziękowania za ufundowane nagrody otrzymali wszyscy. Jednak szczególne należą się Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w UM Toruń Pani Annie Łukaszewskiej za ufundowanie Katalogów Fischera 2017. Zwycięzcy zabiorą je na filał do Chorzowa.
Przez cały czas trwania imprezy można było podziwiać pokaz eksponatów bydgoskich filatelistów. Główny wystawca Zbigniew Gnyszek zaprezentował eksponat pt. „PAPIEŻ NA ZNACZKACH ŚWIATA”. Młodzież pochwaliła się dwoma, które powstały pod okiem opiekuna G. Błażejak w Harcerskim Młodzieżowym Kole Filatelistycznym. Jedno ekranowy zbiór pt. "BORY TUCHOLSKIE - KRÓLESTWEM NATURY” Borysa Ojewskiego oraz dwu ekranowy eksponat pt. "WSTRZYMAŁ SŁOŃCE RUSZYŁ ZIEMIĘ - SIŁACZ Z TORUNIA!” Iwony Wołczyk.
22 ekranowy pokaz pozostanie w Urzędzie Miasta przez najbliższe dni aby mogli obejrzeć go pracownicy Ratusza, mieszkańcy grodu nad Brdą i okolic.

Jak na filatelistyczną imprezę przystało nie zabrakło stoiska filatelistycznego Poczt Polskiej gdzie można było odbić datownik okolicznościowy ufundowany przez Dyrektora RS w Bydgoszczy, nabyć kartki okolicznościowe i znaczki wydrukowane na tę okoliczność. Koło filatelistów w Łochowie z okazji konkursu wydało pierwszy numer "Bydgoskiego Informatora Młodego Filatelisty", który otrzymali wszyscy obecni na półfinale.

Serdeczne podziękowania Komitet Organizacyjny kieruje do sponsorów konkursu, którymi byli:
Poczta Polska S.A, Urząd Miasta w Bydgoszcz, Urząd Miasta Torunia – Wydział Edukacji Sportu, Okręg Bydgoski i Toruński PZF, Koło PZF w Łochowie, Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Bydgoszcz Miasto i 7BDH Szczep „Zielona Siódemka”, Telepizza w Bydgoszczy, Cukiernia Rem Marco w Białych Błotach oraz Pan Janusz Michalski - fotograf.

Tekst opracowała: Grażyna Błażejak
Zdjęcia: Janusz Michalski
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.