Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 336
· Najnowszy użytkownik: ArthurRox

free counters

stat4u

Aktualności

Internetowa Biblioteka i-KF rozwija się

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 02.10.2016, 17:51 i-KF Piśmiennictwo
i-KF
Internetowe Koło Filatelistów i-KF nie ustaje w wysiłkach mających na celu propagowanie wiedzy filatelistycznej. W kwietniu ubiegłego roku na stronie www.i-kf.pl została zainaugurowana działalność Biblioteki Internetowej, udostępniającej do przeglądania i pobierania polskie czasopisma o tematyce filatelistycznej. Biblioteka ta została w ostatnich miesiącach została znacznie rozbudowana i aktualnie zawiera 10 różnych periodyków. i-KF nie ustaje w dążeniu do udostępniania kolejnych.
W dniu 1 października 2016 Internetowa Biblioteka i-KF została wzbogacona o nowe unikatowe rozwiązania funkcjonalne. Część dostępnych w niej czasopism została wyposażona w aktywne, generowane dynamicznie spisy treści poszczególnych zeszytów. Aktualnie spisy treści dostępne są dla następujących wydawnictw:
- "Filatelista Biuletyn"
- "Filatelista Południowej Wielkopolski"
- "Filatelistyka"
- "Historyczno - Badawczy Biuletyn Filatelistyczny"
- "Pomorskie Wiadomości Filatelistyczne"
- "Przegląd Filatelistyczny" (wydawnictwo Fischer)
- "Przegląd Filatelistyczny (Polish Philatelic Review)"
- "Znaki Polecenia"
W przygotowaniu są spisy treści dla kolejnych czasopism.

To jednak nie wszystko. Na podstawie zgromadzonych spisów treści została przygotowana elektroniczna baza danych, która umożliwia przeszukiwanie czasopism pod kątem ich zawartości. W pierwszej wersji umożliwiono wyszukiwanie w oparciu o podane nazwisko autora, natomiast w kolejnych wersjach planowane jest dodanie dalszych parametrów wyszukiwania.

Opracowany został także elektroniczny alfabetyczny indeks wszystkich autorów, którzy kiedykolwiek w wyżej wymienionych czasopismach opublikowali swoje artykuły. Pod każde nazwisko podpięta jest lista zawierająca informacje o publikacjach tego autora: nazwę czasopisma, rok wydania, numer kolejny, tytuł publikacji oraz numery stron, na jakich można ją w danym periodyku znaleźć.

Naszym zdaniem obydwie funkcje to doskonałe narzędzia zarówno dla publicystów (np.opracowania bibliografii własnych dokonań publicystycznych na łamach prasy filatelistycznej), jak również dla wszystkich innych filatelistów jako źródło do poszukiwania określonej wiedzy z dziedziny szeroko pojętej filatelistyki.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie wyżej wymienione nowe funkcje związane ze spisami treści, zostały udostępnione TYLKO dla zarejestrowanych użytkowników strony internetowej i-KF. Proces rejestracji nie jest jednak skomplikowany i nie zabiera wiele czasu.


INTERNETOWA BIBLIOTEKA i-KF - WEJŚCIE

facebookDrukuj

Komentarze

#1 | pioter dnia październik 02 2016 22:03:21
Wspaniałe efekty mrówczej, benedyktyńskiej pracy..
Gratulujemy i dziękujemy oraz oczekujemy na dalsze funkcje.
#2 | Joannapzf dnia październik 07 2016 17:33:31
Moje gratulacje. wszystkich zapraszam do lektury Grin
#3 | Henryk Monkos dnia październik 09 2016 21:41:43
Gratuluję, w tak krótkim czasie, taka niewielka liczba osób, dokonała tak wielkiej rzeczy

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.