Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: ADAMWOCHNA

free counters

stat4u

Aktualności

Najmłodsze Koło PZF świętuje rocznicę powstania

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 09.12.2015, 17:42 Okręg Lubelski Inne
Okręg Lubelski
Dzięki zaangażowaniu grupy filatelistów pod koniec ubiegłego roku utworzono koło filatelistyczne w Białymstoku. Było to możliwe dzięki uprzejmości Prezesa Okręgu Lubelskiego PZF - Kolegi Ryszarda Kuśmiderskiego, który wziął ich pod skrzydła Okręgu Lubelskiego. Białostockie Koło Filatelistyczne nr 17 funkcjonuje i regularnie się spotyka raz w tygodniu w Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W tym roku kolekcjonerzy postanowili uroczyście świętować pierwszą rocznicę powstania swego Koła. Doskonałą okazją były Ostatki. Razem z rowerzystami z Klubu Turystyki Rowerowej „Eskapada” spotkali się 20 listopada 2015 w Restauracji "Warszawska 39". Przyjaźń rowerowo-filatelistyczna trwa na Podlasiu od kilku lat. Rowerzyści uwieczniają swoje wojaże na znaczkach i pocztówkach. Dzięki temu wrażenia z rowerowych eskapad ot tak sobie nie ulatują lecz pozostają na wieki w kolekcjach.

Na uroczystość oprócz lokalnych filatelistów przybyło liczne grono Naszych Kolegów z Białorusi. Swoją obecnością skromny jubileusz zaszczycili m.in. Fryderyk Huszcza Wiceprezes Białoruskiego Związku Filatelistów, Aleh Huszcza Prezes Koła nr 15 w Skidlu przy Lubelskim Okręgu PZF, Andrei MIeleszko Prezes Grodzieńskiego Miejskiego Okręgu Białoruskiego Związku Filatelistów, Wiktor Siergiejew Główny Specjalista Oddziału Marketingu Poczty Białoruskiej (Bielpoczty) w Grodnie. Pojawili się również koledzy z Brześcia i Lidy.

Podczas uroczystości zawarto porozumienia o współpracy kulturalnej z Kołami filatelistycznymi z Grodna i Skidla. Marcin Kulryciuk – prezes białostockeigo koła uważa, że porozumienie to uściśla naszą współpracę między filatelistami Polski i Białorusi, jak również poszerzy naszą wspólną działalność. Fryderyk Huszcza Wiceprezes Białoruskiego Związku Filatelistów zaznaczył: „Taka transgraniczna, sąsiedzka współpraca znacznie uatrakcyjnia nasze dotychczasowe działania i w znaczny sposób przyczynia się do poznawania historii i kultury naszych krajów".

Zabawa towarzysząca uroczystości trwała do samego rana a wydarzenie wpisało się już w kalendarz imprez filatelistycznych Białegostoku.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.