Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 214
· Najnowszy użytkownik: regmuz

free counters

stat4u

Aktualności

Konkurs "Teraz lubelskie, a Nałęczów jego perłą" w Okręgu Małopolskim

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 19.04.2015, 12:37 Okręg Małopolski Młodzież
Okręg Małopolski
Półfinał tegorocznego 53 - OMKF w Małopolskim Okręgu PZF odbył się w sobotę 11 kwietnia 2015 r. na Podhalu - w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie.
Uczestnicy półfinału z Krakowa i Chrzanowa w czasie podróży do Waksmundu mieli dodatkową atrakcję, bo z okien samochodu mogli podziwiać wyjątkowo widoczną i ośnieżoną całą panoramę Tatr i szczyt Babiej Góry.
Do półfinału zakwalifikowało się 22 uczniów ze szkół w Bańskiej Niżnej,Bańskiej Wyżnej, Nowym Targu, Szaflarach ,Waksmundzie oraz w Krakowie i Chrzanowie.
Zebraną młodzież, opiekunów, Komisję Konkursową i gości - wśród nich m. in. Naczelnika Urzędu Poczty Polskiej w Nowym Targu, Pana Piotra Głąbińskiego powitali gospodarze - Pani Anna Szałwia Dyrektor ZSP i G oraz Pan Tadeusz Jahn - opiekun MKF w tej szkole.

Następnie Kol. Józef Syska w imieniu Zarządu Małopolskiego Okręgu PZF w Krakowie pogratulował uczestnikom zakwalifikowania się do tego etapu konkursu , podziękował opiekunom za przygotowanie ich do konkursu. Podziękował również Pani Dyrektor i opiekunowi MKF za wzorowe i perfekcyjne przygotowanie organizacyjne szkoły do przeprowadzenia konkursu. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Bogusława Konieczny i Marta Kasprzyk z RU Poczty Polskiej w Krakowie, oraz Bogusław Gogulski, Józef Syska i Zdzisław Śliwa z Zarządu Małopolskiego Okręgu PZF w Krakowie.

Konkurs - zgodnie z regulaminem obejmował II etapy:
- I-szy etap polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na pytania w formie testów - 20 pytań z zakresu wiedzy tematycznej - i 20 pytań z zakresu wiedzy filatelistycznej .
W tym etapie konkursu 3 pierwsze miejsca zajęli i przeszli do II etapu :
- w grupie szkół podstawowych:
I miejsce - 33 pkt. - Alicja Żukowska - ZSP i G w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce - 30 pkt. - Izabela Ciszek - ZSP i G w Szaflarach,
III miejsce - 26 pkt. - Damian Waksmundzki-Luberda - ZSP i G w Waksmundzie
- w grupie gimnazjum :
I miejsce - 36 pkt. - Justyna Cachro - ZSP i G w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce - 35 pkt. - Anna Seweryn - ZSP i G nr 3 w Chrzanowie,
III miejsce - 30 pkt. Hubert Małysiak - ZSP i G w Waksmundzie,
- w grupie szkół ponadgimnazjalnych:
I, II miejsce - po 30 pkt. - Katarzyna Cyrwus i Rafał Piszczór - Zespół Szkół Technicznych w Nowym Targu,
III miejsce - 19 pkt. - Hubert Babiarz - ZSZ w Nowym Targu.
Laureaci z trzech pierwszych miejsc w swoich grupach -w II etapie opracowali mini eksponat filatelistyczny ze znaczków i kart pocztowych wydanych przez Pocztę Polską w 2014r.
W czasie przerwy między I i II etapem konkursu-uczestnicy i goście mieli możliwość oglądać zorganizowaną wystawę projektów znaczka pocztowego i zbiorów filatelistycznych opracowanych przez uczniów z MKF - a następnie uczestniczyli w projekcji filmu pt.”Skarby Szlaku Gotyckiego - Podhale, Spisz, Orawa”.

Po zakończeniu II etapu Komisja konkursowa ustaliła, że I miejsca zajęli i zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału:
w grupie szkół podstawowych:
- Alicja Żukowska - 43 pkt. - ZSP i G w Bańskiej Wyżnej - opiekunka Pani Ewa Hajnos,
w grupie gimnazjum:
- Anna Seweryn - 45 pkt. - ZSP i G nr 3 w Chrzanowie, - opiekun Pan Tomasz Seweryn,
w grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- Rafał Piszczór - 40 pkt. - Technikum Budowlane w Nowym Targu, opiekunka Pani Jolanta Stolarczyk.

Konkurs na projekt znaczka pocztowego:
Na zorganizowanej wystawie zgromadzono 13 projektów znaczka pocztowego. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i ładnie graficznie opracowane, a Komisja oceniająca wyróżniła:
w grupie szkół podstawowych:
- I miejsce - Daria Kwak-ZSP i G w Bańskiej Niżnej,
- II miejsce - Kamila Małysiak-ZSP i G w Waksmundzie,
- III miejsce - Izabela Ciszek -ZSP i G w Szaflarach,
w grupie gimnazjum:
- I miejsce - Wanda Mroszczak - ZSP i G w Waksmundzie,
- II miejsce - Hubert Małysiak - ZSP i G w Waksmundzie,
- III miejsce - Anna Seweryn - ZSP i G nr 3 w Chrzanowie,
w grupie szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce - Katarzyna Cyrwus - Zespół Szkół Technicznych w Nowym Targu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy ponownie zebrali się w sali, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów, nagród i souvenirów.
W końcowym wystąpieniu Józef Syska pogratulował laureatom i ich opiekunom. Życzył, aby godnie reprezentowali Małopolski Okręg na konkursie finałowym w Nałęczowie. Jeszcze raz skierował podziękowanie-w imieniu wszystkich uczestników konkursu - do Pani Dyrektor Anny Szałwia i Pana Tadeusza Jahn za bardzo dobre organizacyjne przygotowanie szkoły do przeprowadzenia konkursu.
Sale szkolne miały plastyczną oprawę związaną z tematem konkursu, a uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek i ciepły posiłek po zakończeniu programu.
Podziękowania zostały również skierowane do Pani Bogusławy Konieczny z Poczty Polskiej w Krakowie za przekazane nagrody i souveniry oraz dla Pani Elżbiety Wojciechowskiej za opracowanie i wykonanie pięknych dyplomów.
Z okazji konkursu Zarząd Małopolskiego Okręgu PZF wydał 2 karty pocztowe oraz okolicznościowy stempel dostawczy. Projektantem ich jest Pan Marcin Jackowski. W trakcie konkursu w szkole czynne było stoisko Urzędu Pocztowego w Nowym Targu i każdy uczestnik miał możliwość ostemplowania i wysłania okolicznościowych kart.

Tekst opracował: Józef Syska
Zdjęcia: Tomasz Seweryn
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.