Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 215
· Najnowszy użytkownik: Zulfikarfet

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie noworoczne koszalińskich filatelistów

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 22.01.2015, 21:21 Okręg Koszaliński Inne
Okręg Koszaliński
Roczny kalendarz przedsięwzięć, zawsze w Koszalińskim Okręgu PZF, rozpoczyna spotkanie noworoczne z działaczami wszystkich kół Okręgu. Jest to impreza cykliczna, na dobre wpisana w tradycje naszego środowiska. 17 stycznia odbyło się spotkanie z filatelistami Okręgu w gościnnym Klubie Osiedlowym „Przylesie”. Jak zwykle zaszczycili nas swoją obecnością reprezentanci władz Miasta Koszalina, Poczty Polskiej, Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” i naczelnych władz ZG PZF.
Spotkania wykorzystujemy po to żeby ocenić mijający rok, wyróżnić najaktywniejszych, nakreślić plany działania na najbliższy czas i posłuchać, co mają do powiedzenia działacze kół terenowych.
17 stycznia br. w czasie Noworocznego Spotkania Działaczy Koszalińskiego Okręgu PZF zamknęliśmy kalendarz obchodów naszego Jubileuszu. Wszystkie przedsięwzięcia organizowane w Okręgu przez cały 2014 rok uświęcały 60 rocznicę powołania do życia Koszalińskiego Okręgu PZF. Kulminacyjnym momentem był VII Bałtycki Festiwal Znaczka i Gala Jubileuszu 60 lecia Okręgu.
Ocena minionego roku była pozytywna. Aktywnie uczestniczyli nasi filateliści w przedsięwzięciach ogólnopolskich. Angażujemy się w pracach naczelnych władz Związku, mamy swoich reprezentantów w komisjach problemowych. W nowej redakcji „Filatelisty” aktywnie udziela się nasz przedstawiciel.
Na wszystkich wystawach filatelistycznych 2014 roku byli obecni nasi reprezentanci. Szczególnie cieszą nas osiągnięcia wystawiennicze uzyskane na XXI Ogólnopolskiej Wystawie Filatelistycznej. Wyniki uzyskane na pozostałych wystawach również są zadowalające.
Bardzo pozytywnie oceniliśmy kontakty z Pocztą Polską. Wielką pomoc i wsparcie mamy od przedstawicieli Poczty w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Lublinie i w Koszalinie. Dzięki współpracy z Pocztą mogliśmy w ciągu ubiegłego roku wydać 4 datowniki okolicznościowe i 2 znaczki personalizowane.
Naszą codzienność odmierzaliśmy aktywnością w wydawaniu Okręgowego kwartalnika „Informator”. Do dnia dzisiejszego wydaliśmy 81 numerów tego wydawnictwa. Od jego założenia do dnia dzisiejszego jego redaktorem naczelnym jest Tadeusz Galant. Był to też czas na podsumowanie osiągnięć naszego periodyku. W codziennej pracy przyjęliśmy zasadę propagowania filatelistyki „gdzie tylko się da”. Stąd też artykuły w prasie regionalnej, audycje radiowe i telewizyjne.

Plany na 2015 rok mamy nie mniej ambitne, jak zawsze, co rok. Do inicjatyw będą nas inspirowały liczne jubileusze. 70 lecie ustanowienia Poczty Polskiej na Pomorzu i rocznica zakończenia II wojny światowej.
W październiku zorganizujemy Krajową Wystawę Filatelistyczną. Będziemy też tradycyjnie organizowali wystawę Debiuty eksponatów młodzieżowych. Widać zatem, że plany są ambitne.
Sukcesy Okręgu są efektem wielkiej aktywności naszych członków. Otrzymujemy też pomoc zewnętrzną. Wspiera nas Zarząd Główny, lokalna administracja samorządowa, ale też filateliści z całej Polski. Za wszystko wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni.
Mamy też w swojej działalności troski i obawy. Jesteśmy jednak przekonani, że dzięki wypracowanym od lat relacjom koleżeńskim - trudności pokonamy. Z takim optymistycznym nastawieniem wyznaczyliśmy sobie kolejne noworoczne spotkanie działaczy Okręgu już za rok – w styczniu 2016 r.

Andrzej Skorek
facebookDrukuj
 • Spotkanie Noworoczne przy pełnej sali reprezentantów wszystkich kół terenowych Okręgu (17.01.2015 r.)

 • W prezydium spotkania zasiedli (od prawej) Jerzy Białas - wiceprezes ZG PZF, Marek Reinholtz - przewodniczący Komisji Finansów Rady Miasta Koszalina, Dorota Mielcarek dyrektor Centrum Sieci Poczty Polskiej w Szczecinie, Kazimierz Okińczyc - prezes KSM "Przylesie", Tadeusz Galant - Redaktor Naczelny Informatora, Ryszard Tarnowski - przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Koszalina, Andrzej Jakubowski - wiceprzewodniczący Rady Miasta Koszalina, i Andrzej Skorek - Prezes Okręgu.

 • Wiceprezes Okręgu Jerzy Henke otrzymuje wyróżnienia z rąk prezesa Związku Piłsudczyków R. Tarnowskiego.

 • Marcina Wysockiego Srebrną Honorową Odznaką PZF udekorował prezes Jerzy Białas.

 • Za szczególne zaangażowanie Koła Miejskiego w organizacji imprez uświetniających 60 lecie Okręgu zostaje wyróżniony jego prezes Tadeusz Galant.

 • Za aktywną pracę na rzecz filatelistyki każde koło terenowe otrzymało upominki. Jan Prokulewicz odbiera gratulacje dla Koła Miejskiego w Białogardzie.

 • Lampką szampana pożegnaliśmy stary rok i powitaliśmy nowy - 2015!

 • Noworocznemu spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna "Kartki z życia Koszalińskiego Okręgu PZF".

 • W czasie spotkania swoją kolekcjonerska ofertę prezentował Urząd Pocztowy Koszalin 9 - naprawdę było w czym wybierać.

 • Spotkanie Noworoczne Działaczy Koszalińskiego Okręgu PZF upamiętnione zostało datownikiem okolicznościowym. Datownik projektował Hans J. Kuhnert.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.