Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Nie żyje Kol. Leszek Kozieł

Dodane przez Wojtek Nowinski, Dnia: 08.01.2015, 21:54 Okręg Łódzki Z żałobnej karty
Nie żyje Kol. Leszek Kozieł W dniu 27 grudnia 2014 r. zmarł w Łodzi Kol. Leszek Kozieł, Członek Honorowy PZF, wielce zasłużony dla łódzkiej filatelistyki, a także dla filatelistyki młodzieżowej w Polsce.
Kol. Leszek Kozieł urodził się 2 kwietnia 1933 r. w Łodzi. Był technikiem budowy maszyn. Do PZF wstąpił w 1967 r. i od tego czasu nieprzerwanie był członkiem koła „Wifama” w Łodzi. Od 1973 r. do 2011 r. był przewodniczącym Okręgowej Komisji Młodzieżowej w Łodzi, a w latach 1981-1995 także członkiem Komisji Młodzieżowej ZG PZF. Brał czynny udział w organizowaniu i pracach jury kolejnych Ogólnopolskich Młodzieżowych Konkursów Filatelistycznych. W latach 1981-2011 był członkiem Zarządu Okręgu Łódzkiego PZF, a latach 1986-1998 także członkiem Zarządu Głównego PZF.
Od początku swej działalności w PZF poświęcił się przede wszystkim pracy z najmłodszymi filatelistami. Systematycznie popularyzował filatelistykę w szkołach, Domach Kultury, a zwłaszcza wśród dzieci w Domach Dziecka i Zakładach Wychowawczych. Efektem jego starań było m. in. utworzenie kół młodzieżowych w Domach Dziecka w Kutnie i Koła Młodzieżowego PZF w Zakładzie Wychowawczym w Łękawie k. Bełchatowa (placówka zamknięta dla tzw. młodzieży trudnej). Potrafił przekonać wielu nauczycieli i wychowawców do wykorzystywania zainteresowań filatelistycznych młodzieży w ramach zajęć dydaktycznych z geografii, przyrody, historii, a także fizyki i chemii. Wykorzystując bogate osobiste doświadczenia zawodowe potrafił zachęcić młodzież do zapoznawania się z historią rozwoju techniki ukazaną na znakach pocztowych całego świata. Był autorem wielu opracowań szkoleniowych dla młodych filatelistów. Do ostatnich swych dni współpracował z Okręgową Komisją Młodzieżową.
Był pomysłodawcą i realizatorem cyklicznie organizowanych co kilka lat dużych okręgowych wystaw konkursowych dla młodzieży pod nazwą „Juvenis” Wystawy te organizowane były od 1970 r. zawsze poza Łodzią w różnych mniejszych ośrodkach województwa, gdzie młodzież ma znacznie mniejszy wybór rozrywek o charakterze kulturalno-wychowawczym. Wystawy takie zorganizowane były m. in. w Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Pabianicach, Kutnie, Ozorkowie, Konstantynowie i Zduńskiej Woli. Była to pionierska inicjatywa w skali kraju. Młodzi wychowankowie Leszka Kozieła odnieśli wiele sukcesów, m. in. pięciokrotnie byli zwycięzcami Ogólnopolskich Młodzieżowych Konkursów Filatelistycznych. Brał również zawsze czynny udział w organizowaniu wszelkich wystaw okręgowych i krajowych organizowanych w Okręgu Łódzkim PZF, m. in. XII OWF „Łódź 75”.
Za działalność filatelistyczną był wyróżniony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, Honorową Odznaką Województwa Łódzkiego, złotą Odznaką Honorową PZF, złotą odznaką „Za Zasługi dla Polskiej Filatelistyki”, medalami 25- i 30-lecia PZF, odznakami „100 lat filatelistyki polskiej” i „50-lecia PZF”, medalem 75-lecia ruchu filatelistycznego w Łódzkiem, srebrną odznaką „Zasłużony Pracownik Łączności”, a Okręg Łódzki PZF w 1993 r. uhonorował go tytułem „Zasłużony dla Okręgu Łódzkiego PZF”. Na XX Walnym Zjeździe PZF w Polkowicach w 2011 r. otrzymał najwyższą godność Członka Honorowego PZF.
W Zmarłym straciliśmy nie tylko zasłużonego filatelistę, ale przede wszystkim wspaniałego, niezwykle solidnego Kolegę, który przez prawie pół wieku promieniał życzliwością, szczerością i poczuciem humoru. Z jego doświadczenia, wiedzy i bezinteresownych rad skorzystało wielu nie tylko łódzkich filatelistów.
Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Okręgu Łódzkiego PZF
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.