Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: jhannaLah

free counters

stat4u

Aktualności

Na wakacje czas

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 17.06.2014, 21:09 Okręg Koszaliński Młodzież
Na wakacje czasRafał Skorek

Na wakacje czas

W Kole Młodzieżowym Klubu Osiedlowego KSM Przylesie w Koszalinie zakończono rok szkolny 2013/14. Opiekun Koła i Kierowniczka Klubu Pani Ula Ratuszyńska przygotowali uroczyste spotkanie wszystkich członków naszej sekcji filatelistycznej. Na początku było bardzo poważnie, bo o działalności koła opowiadała pani kierowniczka. Cieszyła się z naszych osiągnięć na wystawach filatelistycznych. Podziwiała też zapał młodych filatelistów, jaki obserwowała w czasie zajęć klubowych. Powiedziała, że filateliści są jedną z najbardziej aktywnych grup jakie funkcjonują przy Klubie Przylesie.
Wystąpienie opiekuna koła Andrzeja Skorka było zbiorem samych pochwał. Powstają nowe eksponaty filatelistyczne. Większość uczestników pracuje nad swoimi tematami, są one w różnych stadiach zaawansowania. Ola już może wystawiać swoje afrykańskie zwierzęta, bo eksponat gotowy. Inni są bardzo blisko debiutu. We wrześniu na naszej koszalińskiej wystawie na pewno wystartują. Młodzież jest pełna zapału, to krok od pojawienia się na wystawach kolejnych eksponatów z Koszalina.
Na zajęciach sporo czasu poświęciliśmy żeby przygotować do udziału naszej reprezentantki Oli Kanarek w Konkursie Młodzieżowym w Gnieźnie. Ola będzie reprezentowała nasze koło i Okręg Koszaliński. Trzymamy za nią kciuki – oby tylko trema ją nie zjadła.
Z niecierpliwością czekaliśmy na prezenty i nagrody. Wszyscy coś dostali. Poczta przekazała dla nas dużo ciekawych wydawnictw filatelistycznych i prezentów. Dziękujemy za nie.
Gorącą atmosferę ostudziły tylko trochę lody, które zafundowała nam Pani Ula. Teraz mogliśmy już na spokojnie wspominać mijający rok szkolny. Ja opowiadałem o wystawie w Kamiennej Górze. Byłem tam z grupą dorosłych filatelistów z Koszalina. Oglądałem eksponaty młodzieżowe, one bardziej mi się podobały niż dorosłych. Mogę powiedzieć, że są style powstawania młodzieżowych eksponatów. Moje koleżanki z kółka wypadły dobrze, najlepiej Martyna. Na wystawie osobiście poznałem Pana Janka Kuhnerta. On często przysyłał dzieciom do naszego kółka różne filatelistyczne materiały. Cieszył się z tego, że znalazł je w naszych koszalińskich eksponatach. Panu Jankowi bardzo podziękowałem za prezenty dla nas.
Był też czas na wakacyjne plany. Opowiadaliśmy jak planujemy spędzać wakacyjny czas. Ja jadę do Krakowa. Muszą odwiedzić muzeum Matejki. Może jakieś wiadomości przydadzą się do mojego eksponatu o J. Matejce.
Nigdy nam się po kółku nie spieszy do domu. W ten wtorek szczególnie nie chciało nam się kończyć spotkania. Ale zobaczymy się za dwa miesiące, będziemy się wtedy szykować do wystawy w Koszalinie.
facebookDrukuj
  • Młodzież kółka filatelistycznego przy Klubie Osiedlowym Przylesie. Truskawki pachniały, że nie wiem.

  • Opiekun koła, A. Skorek rozdaje upominki. Weronika z uwagą ogląda prezent, Zuźka nie może opanować radości.

  • Pocztową torbę z prezentami odbiera Kasia Sadecka.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.