Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: jhannaLah

free counters

stat4u

Aktualności

Wrześniowy numer Informatora Okręgu Koszalin

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 16.10.2013, 22:12 Okręg Koszaliński Piśmiennictwo
Wrześniowy numer Informatora Okręgu KoszalinTadeusz Galant

Wrześniowy numer Informatora Okręgu Koszalin


Koszaliński Okręg PZF wydał kolejny, 76 numer Informatora. Powstawał dość długo z racji rodzących się różnych tematów oraz oczekiwań na rezultaty wystaw filatelistycznych z udziałem naszych wystawców. Wrześniowy Informator tworzyliśmy jakby w cieniu wielkich wydarzeń, do których Okręg przygotowywał się od miesięcy i które to zadanie zrealizował tej jesieni. Była to Okręgowa Wystawa Filatelistyczna na 55-lecie KSM „Przylesie” oraz XV już „Debiuty”. Wszystko to już za nami – szczegóły opisane zostały w artykule redaktora naczelnego kwartalnika. Zwracają też uwagę oba artykuły z wystawy filatelistycznej w Chojnowie. Uderza wprost z nich radość i sympatia zarówno do filatelistyki jak i do filatelistów. To prawdziwy pokaz jak można w naszym środowisku pomagać sobie nawzajem i cenić się. Gratulujemy takiej postawy!
Wspomniana różnorodność tematyczna niniejszego wydania Informatora to kolejne artykuły z Historii Poczty na Pomorzu pióra Władysława Fijałkowskiego oraz obszerne informacje z wielu wystaw krajowych z udziałem naszych wystawców zarówno dorosłych jak i młodzieży.Szczególną uwagę zwracają w tej różnorodności artykuły w rozdziale „Publikacje, opinie, ciekawostki”. Są one zarówno reakcją na bieżącą tematykę naszego życia w kraju jak i kontynuacją ciekawych tematów z poprzednich publikacji. Uwagę przyciągają kolejne opracowania Ryszarda Munzera o latarni morskich i święta wielkich żaglowców w Szczecinie. Czytamy i oglądamy z zaciekawieniem materiały dotyczące krowy autorstwa Józefa Nierychlewskiego. Bardzo ciekawie zapowiada się nowy cykl tematyczny dotyczący transportu poczty na znaczkach pocztowych Europy, przygotowany przez Jerzego Siadaka. Niezbyt odważnie, bowiem z małą jeszcze ilością materiału filatelistycznego, podjął się Tadeusz Galant tematyki bliskiej jesieni, a mianowicie dożynkom. Może ktoś będzie chciał tematykę tę kontynuować w oparciu o swoją wiedzę i materiały.
Życzymy owocnej lektury do czasu wydania kolejnego Informatora. Zainteresowanych regularnym otrzymywaniem koszalińskiego kwartalnika zapraszamy do jego prenumeraty. Szczegóły pod adresem Okręgu lub tel. 94 34 257 92 - w każdy poniedziałek od 12.00 do 18.00.
Redakcja

facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.