Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 215
· Najnowszy użytkownik: Zulfikarfet

free counters

stat4u

Aktualności

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna 55 - lecie KSM "Przylesie", "Debiuty XV - Koszalin 2013"

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 15.10.2013, 20:55 Okręg Koszaliński Wystawy
Okręgowa Wystawa Filatelistyczna 55 - lecie KSM "Przylesie", "Debiuty XV - Koszalin 2013"Tadeusz Galant

OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA, 55 – LECIE KSM „PRZYLESIE”
„DEBIUTY XV – KOSZALIN 2013”, 9 – 15 WRZEŚNIA 2013 ROKU

Okręgowa Wystawa Filatelistyczna w Okręgu Koszalińskim PZF otwarta została o godz. 1300 9 września 2013 roku w Centrum Kultury „Na Pięterku” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” w Koszalinie. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Protektor Wystawy Prezes Zarządu KSM „Przylesie” Kazimierz Okińczyc. W swoim wystąpieniu Protektor Wystawy powiedział wiele miłych słów pod adresem filatelistów i wychowawców młodzieży zrzeszonej w MKF klubów „Przylesia”.
Również prezes Koszalińskiego Okręgu PZF Andrzej Skorek podkreślił znaczenie organizacji wystawy filatelistycznej w 55 rocznicę powstania KSM „Przylesie”. To właśnie w tej Spółdzielni funkcjonują z wielkim powodzeniem
i odnoszą coraz to większe sukcesy dwa Młodzieżowe Koła Filatelistyczne – Koło przy Klubie „Przylesie” i Koło w Klubie „W Klocku”.
Wystawa zgromadziła 46 wystawców, w rym reprezentantów Białorusi, Ukrainy i Czech.
Oprócz rywalizacji wystawców na wystawie filatelistycznej zaplanowanych na 7 wrześniowych dni, przewidziano zmagania młodych filatelistów w ramach DNIA MŁODZIEŻY, który to dzień zaplanowano na 14 września 2013 roku. W tym dniu zebrała się młodzież z koła filatelistycznego Klubu „Przylesie”, żeby bawić się znaczkami. W zabawie uczestniczyli również opiekunowie kół młodzieżowych z Czeremchy i Starachowic goszczący na koszalińskiej wystawie.
W czasie filatelistycznej zabawy młodzież układała puzzle ze znaczków i fotografii zasobów mieszkaniowych KSM „Przylesie”. Oprócz tego odbył się konkurs na projekt znaczka pocztowego. Z przygotowanego materiału filatelistycznego dzieci układały mini eksponat filatelistyczny. Był też quiz z wiedzy filatelistycznej.
Najbardziej wszechstronna filatelistka została wyróżniona pucharem ufundowanym przez KSM „Przylesie”. Aleksandra Barszcz spod Starachowic okazała się najlepszą uczestniczką DNIA MŁODZIEŻY. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Spółdzielnię i Pocztę Polską S.A. Region Sieci w Szczecinie. Wręczyła je Pani Joanna Tomska. Cały czas czynne było stoisko pocztowe Koszalin 9, które oferowało szeroki asortyment walorów filatelistycznych. Okrasą był datownik okolicznościowy ze smardzem jadalnym. Zadowolone miny uczestników zaświadczały o tym, że impreza podobała się.
Palmares wystawy zgromadził niezliczoną ilość osób w tym gości z kraju
i spoza jego granic. Z okazji 55 lecia KSM „Przylesie” koszalińską wystawę odwiedziła delegacja niemiecka z Neubrandenburga na czele z wice burmistrzem miasta Peterem Modemannem i Prezesem zaprzyjaźnionej z „Przylesiem” Spółdzielni Mieszkaniowej „Neuwoba” Ingrid Grimm-Runge. Gościły na podsumowaniu wystawy władze samorządowe i administracyjne miasta Koszalina na czele z vice prezydentem miasta Leopoldem Ostrowskim i przewodniczącym Komisji Kultury Rady Miejskiej w Koszalinie Ryszardem Tarnowskim. Zarówno na otwarciu wystawy jak i podczas Palmaresu gościł proboszcz parafii pw. Ducha Świętego ks. Kazimierz Bednarski. Oczywiście nie zabrakło reprezentacji Poczty Polskiej. Podczas otwarcia wystawy gościła dyr. Poczty Region Sieci w Szczecinie Dorota Mielcarek. Na palmaresie Pocztę Polską reprezentował Przemysław Kluczkowski. Zarząd Główny PZF reprezentował wiceprezes Jerzy Białas. Bardzo licznie zaprezentowały się na palmaresie władze samorządowe KSM „Przylesie”. Obecni byli członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni na czele z jej przewodniczącym Ryszardem Magierkiem oraz przewodniczący poszczególnych trzech Rad Osiedli. Oczywiście nie zabrakło na podsumowaniu wystawy delegacji filatelistów z całego Okręgu i poza nim. Przyjechali przedstawiciele z Ustki, Miastka, Słupska, Białogardu oraz gościnnie także ze swoimi podopiecznymi wystawcami opiekunowie z Czeremchy i miejscowości spod Starachowic - Tychów Stary woj. Świętokrzyskie.
Z wyjątkowym zaangażowaniem i wszechstronną pomocą organizacyjną
i materialną włączyli się w organizację wystawy i jej zakończenie władze KSM „Przylesie” na czele z Zarządem Spółdzielni i oczywiście Protektorem Wystawy Prezesem Zarządu Spółdzielni Kazimierzem Okińczycem.
Na bieżąco, przez wszystkie dni trwania wystawy filatelistycznej wszelkiej pomocy udzielali pracownicy klubów osiedlowych Spółdzielni. Stworzono bardzo dobre warunki do pracy poszczególnym organizatorom wystawy i sędziom w Centrum Rozrywki „Na Pięterku”, gdzie odbywała się Okręgowa Wystawa Filatelistyczna z okazji 55 lat KSM „Przylesie” i „Debiutów – 2013”. Swoje miejsce i warunki do rozrywki miała koszalińska młodzież zwłaszcza, że Centrum Rozrywki „Na Pięterku” otoczone jest wokół szkołami wszystkich szczebli nauczania.
Bardzo ciepło i serdecznie odebrano gratulacje i nagrody wręczane obecnym na podsumowaniu wystawcom. Podobała się radość, kiedy wręczano puchar najmłodszej uczestniczce wystawy Kasi Sadeckiej. Dla takiej radości warto organizować wystawy. A jakie wyniki z wystawy przedstawiło jury w protokole Sądu Konkursowego OWF? – oceny znajdują się w załączniku.
Jury wysoko oceniło przygotowanie i poziom wystawy. Z uwagi na dobre warunki pracy sprawnie dokonało oceny wszystkich eksponatów.
Organizatorzy również przychylają się do tej oceny, gratulując wszystkim wystawcom i sponsorom takiego sukcesu. Dziękujemy za wspieranie i promowanie filatelistyki w naszym regionie.
facebookDrukuj
 • Uroczyste otwarcie OWF Koszalin 2013. Z taką frekwencją chciałoby się otwierać każdą wystawę.

 • Młodzież najchętniej oglądała eksponaty swoich rówieśników. Martyna Tomaszewska pokazuje swoją pracę koleżankom i kolegom z klasy.

 • Jury wystawy niebawem rozpocznie oceniania eksponatów. Przewodniczący M. Wawrzynkowski zaraz rozdzieli zadania.

 • Zorganizowany w sobotę 14 września Dzień Młodzieży udanie zachęcał młodzież do zabawy ze znaczkami.

 • O wystawie było głośno w koszalińskich mediach. Do obejrzenia filatelistycznych prac zachęcała Martyna Tomaszewska.

 • Palmares zgromadził niespodziewanie wielką ilość gości.

 • Gala medalowa koszalińskie wystawy.

 • Wiceprezes ZG PZF Jerzy Białas udekorował czwórkę dzieci Młodzieżowymi Odznakami PZF. Dekoracja Martyny Tomaszewskiej.

 • Nagrodę odbiera filatelistka spod Starachowic Aleksandra Barszcz.

 • Najmłodszą filatelistką wystawy była Kasia Sadecka, Kasia otrzymała puchar nie tylko za wiek ale również za ciekawy eksponat "Mieszkańcy lasu”"

 • Wydawnictwa filatelistyczne koszalińskiej wystawy.

 • Na wysokości zadania stanęła Poczta Koszalin 9. Miła i profesjonalna obsługa na otwarciu wystawy i w czasie Dnia Młodzieży zyskały uznanie wszystkich zwiedzających.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.