Wybierz język
 • język polski
 • język angielski
 • język hiszpański
 • język francuski
 • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 215
· Najnowszy użytkownik: Zulfikarfet

free counters

stat4u

Aktualności

Spotkanie działaczy w Koszalinie

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 30.01.2013, 23:49 Okręg Koszaliński Inne
Spotkanie działaczy w KoszalinieAndrzej Skorek
SPOTKANIE DZIAŁACZY W KOSZALINIE
Roczny kalendarz przedsięwzięć, zawsze w Koszalińskim Okręgu PZF, rozpoczyna spotkanie noworoczne z działaczami wszystkich kół Okręgu. Jest to impreza cykliczna, na dobre wpisana w tradycje naszego środowiska. 26 stycznia dobyło się spotkanie z filatelistami Okręgu w gościnnym Klubie Osiedlowym „Przylesie”. Jak zwykle zaszczycili nas swoją obecnością reprezentanci Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Poczty Polskiej, Spółdzielni Mieszkaniowej i naczelnych władz ZG PZF.
Spotkanie wykorzystujemy po to żeby ocenić mijający rok, wyróżnić najaktywniejszych, nakreślić plany działania na najbliższy czas i posłuchać co mają do powiedzenia działacze kół terenowych.
Ocena minionego roku była pozytywna. Aktywnie uczestniczyli nasi filateliści w przedsięwzięciach ogólnopolskich. Znaleźliśmy się w nowym składzie naczelnych władz Związku (3 kolegów), mamy swoich reprezentantów w komisjach problemowych (2 kolegów). W nowej redakcji Filatelisty aktywnie udziela się nasz przedstawiciel.
Wielkim sukcesem było przyznanie Koszalińskiemu Okręgowi PZF Statuetki Prymusa w kategorii zespół roku. Z radością obieraliśmy go w Kargowej. Jest to już czwarta w kolejności nagroda dla naszych działaczy.
Na 8 wystaw zorganizowanych w ubiegłym roku w całym Związku 2 zorganizował Koszaliński Okręg. Na wszystkich wystawach byli obecni nasi reprezentanci. Zdobyli oni 56 medali – w tym 5 złotych i 8 dużych pozłacanych. Swoją publikację w Moguncji wystawiał J. Henke.
Aktywność w regionie wiązaliśmy z obchodami 200 lecia powstania poczty w kilku miejscowościach Pomorza Środkowego. Udało nam się zachęcić władze Bobolic, Białogardu i Złocieńca do wspólnego zorganizowania obchodów tej rocznicy. W każdej miejscowości były to inne formuły organizacyjne. Obiektywnie należy stwierdzić, że pomysł sprawdził się.
Bardzo pozytywnie oceniliśmy kontakty z Pocztą Polską. Wielką pomoc i zrozumienie mamy z przedstawicielami Poczty w Szczecinie, Bydgoszczy i w Warszawie. Mieliśmy wizytacje pracowników poczty w naszych kołach młodzieżowych. W efekcie otrzymaliśmy materiały i sprzęt kolekcjonerski bardzo przydatne do pracy z młodzieżą filatelistyczną. Dzięki współpracy z Pocztą mogliśmy w ciągu ubiegłego roku wydać 7 datowników okolicznościowych i 5 znaczków personalizowanych.
Naszą codzienność odmierzaliśmy aktywnością w wydawaniu Okręgowego kwartalnika „Informator”. Na spotkaniu uroczyście obchodziliśmy jubileusz 20 lecia istnienia Informatora. Od jego założenia do dnia dzisiejszego jego redaktorem naczelnym jest Tadeusz Galant. Był więc czas na podsumowanie osiągnięć naszego periodyku. Dla 9 najaktywniejszych publicystów przygotowaliśmy nagrody.
W codziennej pracy przyjęliśmy zasadę propagowania filatelistyki „gdzie tylko się da”. Stąd też artykuły w prasie regionalnej, audycje radiowe i telewizyjne.
Plany na 2013 rok mamy nie mniej ambitne jak zawsze co rok. Do inicjatyw będą nas inspirowały liczne jubileusze. Dwa koła młodzieżowe w Spółdzielni Przylesie będą obchodziły jubileusze 15 i 20 lecia swojego istnienia. Będziemy organizowali 15 wystawę Debiuty eksponatów młodzieżowych. Współpracę z Okręgiem Filatelistów w Grodnie odmierzyło pierwsze dziesięciolecie. Zaprzyjaźniona z nami Spółdzielnia obchodzić będzie 55 lecie swojego istnienia. Nasz Okręg wkracza w czas przygotowań do jubileuszu 60 lecia, który przypadnie w 2014 roku. Widać zatem, że plany są ambitne.
Sukcesy Okręgu są efektem wielkiej aktywności naszych członków. Otrzymujemy też pomoc zewnętrzną. Młodzież otrzymuje materiały od Hansa J. Kuhnerta, anonimowego darczyńcy z Warszawy, J. Baszyńskiego i S. Petriuka z Niemiec. Za wszystko bardzo dziękujemy.
Mamy też w swojej działalności troski i obawy. Jesteśmy jednak przekonani, że dzięki wypracowanym od lat relacjom koleżeńskim trudności pokonamy. Z takim optymistycznym nastawieniem wyznaczyliśmy sobie kolejne noworoczne spotkanie działaczy Okręgu - już za rok.

facebookDrukuj
 • Frekwencja dopisała, sala zapełnia się uczestnikami Spotkania Noworocznego Działaczy Koszalińskiego Okręgu PZF (26.01.2013 r.)

 • W prezydium spotkania zasiedli (od prawej) P. Kluczkowski - Poczta Polska, J. Białas - ZG PZF, H. Kuriata - Starostwo Powiatowe, K. Okińczyc - KSM Przylesie, R. Tarnowski - UM Koszalin, T. Galant - Redaktor Naczelny Informatora, A. Skorek - Prezes Okręgu.

 • Medalem za Zasługi dla Filatelistyki Polskiej został wyróżniony Ryszard Munzer. Dekoracji dokonał prezes J. Białas w asyście A. Skorka.

 • Krzysztofa Raczyńskiego Brązową Odznaką PZF udekorował prezes J. Białas.

 • Za 20 letnie prowadzenie koszalińskiego kwartalnika prezes J. Białas wyróżnił statuetką Tadeusza Galanta.

 • Za aktywną pracę w Informatorze wyróżnienie otrzymuje Władysław Fijałkowski.

 • Lampką szampana pożegnaliśmy stary rok i powitaliśmy nowy - 2013!

 • W czasie spotkania swoją kolekcjonerska ofertę prezentował Urząd Pocztowy Koszalin 9 - naprawdę było w czym wybierać.

 • Spotkanie Noworoczne Działaczy Koszalińskiego Okręgu PZF upamiętnione zostało datownikiem okolicznościowym i znaczkiem personalizowanym (proj. Artur Kluska).

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.