Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: Lizaelicy

free counters

stat4u

Aktualności

Sport na walorach pocztowych

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 27.07.2012, 22:11 Okręg Pomorski Wystawy
Sport na walorach pocztowychW dniach 25 lipca- 3 sierpnia 2012 r. trwa w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku- oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska- wystawa filatelistyczna pt. „ Sport na walorach pocztowych”. Wystawa ta jest częścią projektu, realizowanego w roku obfitującym w wielkie wydarzenia sportowe, o tytule „Citius, altius, fortius. Lokalny wymiar wielkiej idei sportu”.
Walory pocztowe nie tylko towarzyszą wszystkim formom aktywności ludzkiej, także sportowi i ruchowi sportowemu, lecz przede wszystkim go dokumentują i nobilitują. Pokazywane w Muzeum Poczty Polskiej eksponaty ukazują sens i sposoby rywalizacji sportowej na przykładzie wybranych dyscyplin i konkurencji sportowych. Pokazują także historię igrzysk olimpijskich, ruchu olimpijskiego, zwycięzców olimpijskich oraz fenomen, jakim było uprawianie sportu w niemieckich obozach dla polskich jeńców wojennych w czasie II wojny światowej.
Na wystawie znaleźć można eksponaty Romana Babuta z Warszawy , Henryka Dembskiego z Ostrzeszowa oraz eksponaty młodzieżowe Wojciecha Chmielaka z Tczewa, Weroniki Krajcer i Magdaleny Pietrzyckiej z Koszalina.
Serdecznie zapraszamy !
Informację przesłał:
Jerzy Białas
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | kibic dnia lipiec 31 2012 18:52:49
Graulacje dla organizatorow i wystawcow, ale dlaczego tak krotko, przeciez Igrzyska trwaja dluzej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.