Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 220
· Najnowszy użytkownik: DarrelIdexy

free counters

stat4u

Aktualności

Drodzy czytelnicy i filateliści.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 17.05.2012, 16:02 Piśmiennictwo Filatelista
Drodzy czytelnicy i filateliści.DRODZY CZYTELNICY I FILATELIŚCI.
Dzisiaj wysłaliśmy do drukarni kolejny 6/2012 numer Filatelisty, mając nadzieję, że zostanie przyjęty z taką samą życzliwością jak poprzednie. Nie ustrzegliśmy się błędów i to takich „które walą po oczach” jak to napisał jeden z internautów. Nie wiem czy to obwieszczać, ale doczekaliśmy się już powstania „fan klubu cenzorów i recenzentów”, którzy zasypują nas swoimi uwagami i wyliczeniami błędów (rekord 7 stron rękopisu do nr 4/2012). Cieszymy się, że tak liczna grupa osób z taką pieczołowitością czyta Filatelistę. Byłby z tego większy pożytek, dla samego Filatelisty jak również Związku, gdyby zechciała wykonać tę pracę przed ukazaniem się pisma. Niby praca ta sama, ale takiego obowiązku już nikt z tak chętnie piszących nie chce się podjąć. Poradzono nam za to zatrudnienie inteligentnego, wykształconego polonisty. Gdybyśmy, jak za czasów red. Fabiana Bury sprzedawali 12.500 egz., Filatelisty, wtedy też mielibyśmy 5 osobową redakcję na pełnym etacie oraz 2 gończynie. Tymczasem w dwuosobowym zespole, z pomocą kilku wolontariuszy „załatwiamy od ręki rzeczy niemożliwe” a na „cuda” trzeba kilka numerów poczekać. Kończymy eksperymenty z okładką. Powiększyliśmy logo PZF zgodnie z sugestią, dodaliśmy cieniowanie do nazwy, przez co będzie się bardziej wybijała. Zachowamy podkolorowane połówki stron dla stałych tematów, aby łatwiej przy przeglądaniu odszukać właściwe strony. Nie wiem czy jest potrzeba zamieszczania informacji o wycenach znaczków polskich w Michel Rundschau. Nadal czekamy na Wasze artykuły i prace badawcze. Ten nr liczy 60 str., dla porównania nr 1-3 po 52 str. Nie zmieściło się Vademecum, za co młodzież przepraszamy. Jak zawsze życzymy przyjemnej lektury.
Taki tekst miał znaleźć się w Filateliście nr 6, w słowie wstępnym redaktora. W ostatniej chwili dokonaliśmy zmiany i zamieściliśmy informację o niespodziewanej śmierci najmłodszego w historii Związku prezesa Zarządu Głównego PZF w kadencji 2002 -2006 ADAMA KORCA. Pomimo trwającej od wielu lat choroby wybranego przez ostatnie Walne Zebranie Delegatów Okręgu Warszawskiego na prezesa Okręgu. Związek utracił wybitnego działacza oraz dla wielu serdecznego przyjaciela. Adamie, będzie nam wszystkim Ciebie brakowało. RIP.
Henryk Monkos
prezes ZG PZF
facebookDrukuj

Komentarze

#1 | Adam Szuler dnia maj 17 2012 20:03:29
W 100% trafiony ten nie zamieszczony wstępniak. Ale chyba doczekamy się niedługo "korektora". Przynajmniej są takie deklaracje. Myślę że z każdym numerem będzie coraz lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.