Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: jhannaLah

free counters

stat4u

Aktualności

Miejsko-gminny półfinał 50. OMKF pod haslem "Szlakiem renesansu" w Przyszowicach

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 15.05.2012, 21:15 Okręg Śląsko-Dąbrowski Młodzież
Miejsko-gminny półfinał 50. OMKF pod haslem "Szlakiem renesansu"  w PrzyszowicachMiejsko-gminny półfinał 50. OMKF pod haslem „Szlakiem renesansu” w Przyszowicach

!2 maja w gościnnej gminie Gierałtowice, a dokładnie w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Przyszowicach odbył się półfinał 50. OMKF pod hasłem „Szlakiem renesansu”, którego organizatorem był oddział PZF w Zabrzu i Rudzie Śląskiej.
Gościliśmy p.Mariana Rau - dyrektora biura poselskiego posła Borysa Budki, gminę w Gierałtowicach reprezentował bardzo przyjaźnie nastawiony do filatelistów, wójt Joachim Bargiel, natomiast Przyszowice – sołtys i prezes Straży Pożarnej w jednej osobie – Andrzej Gawlik, byli dyrektorzy okolicznych szkół, opiekunowie MKF z Zabrza, Rudy Śląskiej, Paniówek oraz bohaterowie dnia – filatelistyczna młodzież, a zebrało się aż 20 osób.
Grupę szkół podstawowych reprezentowało 10 osób, gimnazja- 9 i grupę ponadgimnazjalną tylko 1 osoba.
Po powitaniu, którego dokonał dyrektor gościnnej, pięknej szkoły Aleksander Jendreczko wystąpili prezesi - organizatorzy konkursu. Były życzenia urodzinowe dla kol. Romka Pawliszaka i odśpiewanie tradycyjnego „100 lat”. Były też zabrzańskie statuetki dla dyrektora szkoły i zastępcy wójta Gierałtowic p. J. Korusa, wręczone w podziękowaniu za pomoc w organizacji konkursu.
A potem już część robocza – rozwiązywanie testów, wykonanie „mini” eksponatów.
W tym czasie dorosli wraz z dyrektorem odbyli wycieczkę po bardzo ciekawej architektonicznie szkole, delektowali się kawą, pysznym, świeżutkim ciastem, a potem wybornym bograczem. Wszystko smakowało wyśmienicie, bo w towarzystwie władzy gminnej . Czas upłynął na rozmowach miło i bardzo szybko.
Kiedy już młodzież uporała się z wykonaniem zadań, czekał na nią smakowity poczęstunek - napoje, ciasto i bogracz. W tym czasie jurorzy ocenili testy i karty wystawowe, przygotowali nagrody, dyplomy. Odbyła się też rozmowa z uczestnikami na temat wykonanych eksponatów. Jurorzy zwrócili uwagę na te eksponaty, które zdobyły największą ilość punktów oraz na te, w których należałoby wprowadzić poprawki, ponieważ były „przegadane”, a brakowało walorów, w których brakowało i opisów i walory nie były racjonalnie wykorzystane, a szkoda, bo uczestnicy mieli kolorowe kserokopie walorów.
Następnie przewodniczący Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej w naszym okręgu Andrzej Nowak dokonał podsumowania, nastąpiło ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów, nagród, jakże cennych - 3-tomowa Encyklopedia, oprogramowania do komputera, piękny komplet piór, śliczne albumowe wydania książek, klasery; nagrody były przygotowane dla wszystkich uczestników. Oczywiście przez cały czas błyskały flesze, bo trzeba było taką chwilę upamiętnić, tym bardziej, że nagrody wręczali wójt, dyrektor biura poselskiego, prezesi oddziałów.
Miss obiektywu zostala śliczna Natalka, sympatyczna „maskotka” konkursu, która była najmłodszą uczestniczką i otrzymała z tej racji nagrodę specjalną. Dziewczynka rokuje nadzieje na przyszłość.
Wszyscy uczestnicy konkursu, młodzież i goście otrzymali wydawnictwa konkursowe.
Nie obyło się również bez części artystycznej. W oczekiwaniu na przyjazd wójta wystąpił duet męski (uczestnicy konkursu) ze skoczną, biesiadną piosenką. Ku naszemu zdziwieniu odśpiewali aż pięć zwrotek, za co otrzymali gromkie brawa.
Na zakończenie były wzajemne podziękowania, a wójt zaprosił wszystkich na „Śląskie Gody” do Gierałtowic, które odbywać się będą 2-3 czerwca.
W Tarnowie na finale 50. OMKF w Tarnowie nasze oddziały reprezentować będą:
 Kasia Adamczyk - SP w Gierałtowicach - Oddział Zabrze
 Julia Reszkowska – Gimnazjum nr 14 w Rudzie Śląskiej - Oddział Ruda Śląska
 Kinga Tyc – Gimnazjum w Paniówkach – Oddział Zabrze
 Damian Czajkowski ZSO nr 10 w Zabrzu – Oddział Zabrze
Naszym reprezentantom życzyliśmy wszyscy powodzenia na finale ogólnopolskim w Tarnowie.
Konkurs pocztowo – filatelistycznie udokumentowały piękne wydawnictwa zaprojektowane przez kol. Stanisława Wieczorka, w tym:
- okolicznościowy kasownik pocztowy ( za jego wykonanie i stosowanie zapłaci Zarząd Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej – to taki „prezent” od władz pocztowych na jubileuszowy konkurs – na wszystkie poprzednie edycje konkursów datowniki były gratisowe ! );
- kartka beznominałowa oraz koperta z okolicznościową winietką a także 2 rodzaje kartek beznominałowych, okolicznościowa koperta i znaczek z przywieszką personalizowaną na jubileusz 35-lecia Gminy Gierałtowice oraz dyplomy dla uczestników i tych wszystkich, którzy organizację bieżącej edycji konkursu wsparli.

Jadwiga Ostraszewska – prezes Oddziału w Rudzie Śląskiej
zdjęcia: Jan Radoszewski
facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.