Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 221
· Najnowszy użytkownik: RogerLer

free counters

stat4u

Aktualności

"Pocztowe fascynacje" - Wystawa Filatelistyczno - Numizmatyczna w Rzeszowie - zaproszenie.

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 27.02.2012, 23:07 Okręg Rzeszowski Wystawy
"Pocztowe fascynacje" - Wystawa Filatelistyczno - Numizmatyczna w Rzeszowie - zaproszenie.Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, organizuje wystawę filatelistyczno-numizmatyczną pt. „Pocztowe fascynacje”, otwartą od 01.03.2012 do 31.05.2012. Zostaną na niej zaprezentowane walory filatelistyczne związane z tematem bajek i dobranocek od lat 60-tych do czasów współczesnych. Na wystawie będzie można zobaczyć znaczki (serie, bloki ozdobne, arkusze), koperty pierwszego dnia obiegu (tzw. FDC), karty pocztowe (korespondentki), stemple okolicznościowe, karty telefoniczne oraz monety i dukaty. Przedstawiono na nich sylwetki znanych bohaterów filmów animowanych. Trzonem wystawy są eksponaty polskie, na których dostrzec będzie można m.in. Bolka i Lolka, Jacka i Agatkę, Koziołka Matołka, Reksia, Gucia i Cezara, Gapiszona i innych. Na zagranicznych walorach ukazane są Pszczółka Maja, Smerfy, Piaskowy Dziadek, bohaterowie bajek Czeskich i Rosyjskich oraz znaczna grupa barwnych postaci z filmów Disneya (Myszka Miki, Kaczor Donald, Pluto, Goffy, itp.).
Niezwykłość tej wystawy wynika z faktu, iż wśród filatelistów polskich, temat bajek i dobranocek jest bardzo rzadko podejmowany. Ponadto będzie można na niej zobaczyć oryginalne projekty do znaczków pocztowych, przeważnie nie eksponowane na wystawach filatelistycznych. Wystawa „Pocztowe fascynacje” powstała dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Filatelistów (okręg rzeszowski), Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, Biura Promocji Regionów w Krakowie i Poczty Polskiej oraz lokalnej społeczności filatelistów, hobbystów i darczyńców, którzy przekazali na ten cel swoje zbiory.
Wernisaż wystawy odbędzie się 01.03.2012 r. o godz. 18.00 w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie (ul. Mickiewicza 13). W tym dniu przewidziano liczne atrakcje. Od godzin popołudniowych swoje okienko w Muzeum otworzy Poczta Polska. Będzie można kupić także wydaną specjalnie na tę okazję kartkę pocztową oraz znaczek personalizowany, podbić okolicznościowym stemplem a korespondencję nadać bezpośrednio z Muzeum Dobranocek. Wstęp na wystawę w tym dniu jest bezpłatny.
Przez cały czas trwania wystawy zbierane będą walory filatelistyczne związane z tematem dobranockowo-bajkowym. Na darczyńcę który przekaże nam najciekawsze okazy czeka nagroda.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wernisażu i do oglądania wystawy.
facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.