Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 215
· Najnowszy użytkownik: Zulfikarfet

free counters

stat4u

Aktualności

Zimowo, młodzieżowo, filatelistycznie w SP nr 1 w Tychach....

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 07.02.2012, 20:11 Okręg Śląsko-Dąbrowski Młodzież
Zimowo, młodzieżowo, filatelistycznie w SP nr 1 w Tychach....Zimowo, młodzieżowo, filatelistycznie w SP nr 1 w Tychach....

25 stycznia nasz kolega Jan Radoszewski, członek Zarządu Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej udał się na zaproszenie wychowawczyni do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Rudolfa Zaręby w Tychach na spotkanie z najmłodszymi uczniami szkoły- z pierwszakami.
Było to spotkanie z cyklu zaplanowanych i opatrzonych „fajnym” hasłem „Herbaciane spotkanie”- to było filatelistyczne”. Na takie spotkania wychowawczyni zaprasza ludzi, którzy oddają się różnym pasjom. Gośćmi są rodzice dzieciaków, krewni bliżsi i dalsi. Przychodzą na spotkania i opowiadają pierwszakom o swoich pasjach, kolekcjach.
I wychowawczyni, i jej goście mają nadzieję, że uda im się zaszczepić w umysłach młodych ludzi coś pożytecznego, coś ważnego, coś, co pozwoli im rozwijać umysł, wzbogacać wiedzę nie tylko na lekcjach z poszczególnych przedmiotów; coś, co pozwoli dzieciakom w przyszłości bliższej i dalszej wyłonić z życia to, co robić warto.
Nasz kolega Jan zawsze żywo interesował się problematyką młodzieżową,
zawsze popierał i uczestniczył w działaniach skierowanych do młodzieży, zawsze widział i widzi sens inwestowania w młodzież.
Nadszedł czas, że sam wystartował...spotkał się z młodymi ludźmi, a to nie takie proste, jakby się wydawało. Takim maluchom trzeba mieć coś ciekawego do powiedzenia, aby wzbudzić zainteresowanie. Dzieciaki są żądne wiedzy, zadają dużo pytań, są dociekliwe. Koledze udało się nawiązać z nimi kontakt, widać to na zdjęciach. Zaprezentował dzieciom swoje zbiory, opowiedział o swojej pasji, swoim”zbieractwie”. Podarował im pakieciki znaczków, kopertę z okolicznościową winietką, filatelistyczne plany lekcji ,które przydadzą się na nowy semestr. Spotkanie miało charakter zabawy ze znaczkami, podczas której padły podstawowe określenia, terminy filatelistyczne. Nie można było maluchów przestraszyć wcale niełatwą wiedzą filatelistyczną.
Mamy nadzieję, że to małe, posiane filatelistyczne ziarenko kiedyś wykiełkuje i nasz kolega Jan założy w szkole MKF i będzie pracował z dzieciakami, czego Jemu, wychowawczyni i sobie życzymy.
Początek nie był łatwy, bo należało zdobyć pisemną zgodę rodziców na fotografowanie dzieci podczas zajęć i udostępnienie zdjęć do tej relacji.
Tak, tak musimy pokonywać różne bariery w placówkach oświatowych.
Kolega Jan otrzymał pisemne podziękowanie wychowawczyni za przeprowadzone spotkanie. My też przyłączamy się do podziękowań.

Relację napisała
Jadwiga Ostraszewska-
prezes Oddziału PZF w Rudzie Śląskiej

facebookDrukuj
Dołączone pliki:

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.