Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: jhannaLah

free counters

stat4u

Aktualności

Ferie z filatelistyką

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 24.01.2012, 19:32 Okręg Koszaliński Młodzież
Ferie z filatelistykąFerie z filatelistyką
W tym roku województwo Zachodniopomorskie jako pierwsze rozpoczęło ferie zimowe w szkołach. Dwa tygodnie bez szkoły, to dla dzieci gratka nie lada. Żeby tylko dopisała zimowa pogoda. Na południu Polski zima zawitała, niestety nad morzem wcale jej nie ma. Dzieci, które zostały w mieście znalazły możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Kluby osiedlowe KSM „Przylesie” przygotowały ofertę fajnych zajęć. Jedną z nich były spotkania z filatelistyką. Zajęcia z dziećmi profesjonalnie przygotował Koszaliński Okręg PZF. O filatelistyce opowiadał prezes Okręgu i członek Koła Młodzieżowego w Klubie „Przylesie” Rafał. Nic tak nie trafia do dzieci, jak opowieści rówieśnika. Dzieci były zachęcane do zbierania znaczków i uczestnictwa w pracach sekcji filatelistycznej w klubie.
Bardzo podobała się praca ze znaczkami. Dzieci grupowały tematycznie znaczki. Układały je państwami, a niektórzy nawet dopasowywały kształtami. Okazało się, że w wielu rodzinach są klasery ze znaczkami, bo dziadkowie czy rodzice kolekcjonowali je. Wiele emocji wzbudziła puzlowa układanka. Ułożenie znaczka z kilkudziesięciu wycinków nie było takie łatwe. Z zadania najlepiej wywiązał się Olek, był szybki i dokładny.
Aby uzmysłowić pracę młodych filatelistów w Klubie zaprezentowano jeden z eksponatów, były to „Kwiaty” byłej uczestniczki sekcji, Pauliny Piszko. Podarowała ona swoje znaczki klubowi w nadziei, że kolejne dziecko będzie pracowało nad tym eksponatem. Eksponat bardzo się podobał. Dzieci dopytywały się o szczegóły tworzenia takiego dzieła. Krzysiek zadeklarował, że będzie chodził na filatelistykę do klubu, ale ktoś musi mu pomóc zbierać materiał o piłce nożnej. W klubowym archiwum trochę zapasów mamy, Krzysiek będzie miał z czego wybierać. No cóż, wpływ „Euro 2012” na życie młodzieży jest ewidentny.
Spotkanie z filatelistyką w czasie zimowych ferii w Klubie „Przylesie” było trafną inicjatywą. Organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie zaowocuje nowymi członkami Kała Filatelistycznego – oby !
Przesłał:
Andrzej Skorek
facebookDrukuj
  • Układanie znaczków było zajęciem wciągającym. Ciekawie brzmiały komentarze, jak najlepiej ułożyć swój materiał.

  • Układana znaczka wcale nie była łatwa, chłopcy twierdzili, że to dla nich prosta sprawa. Najdokładniejszym był Olek (pierwszy z prawej).

  • Prezentacja eksponatu "Kwiaty" uzmysłowiła dzieciom, że są etapy stawania się filatelistą, ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.