Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 216
· Najnowszy użytkownik: jhannaLah

free counters

stat4u

Aktualności

Mikołajkowy prezent

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 08.12.2011, 22:01 Okręg Koszaliński Inne
Mikołajkowy prezentMIKOŁAJKOWY PREZENT
Koło Polskiego Związku Filatelistów w Miastku należy w Koszalińskim Okręgu PZF do najlepszych. Powstało 47 lat temu. Przeżywało w swojej historii okresy większej i mniejszej aktywności. Od ponad 10 lat filateliści miasteccy nadają ton działalności organizacyjnej w całym Okręgu. Ilość przeprowadzonych imprez jest nie do policzenia. W ciągu roku zawsze odbywa się około 10 pokazów filatelistycznych. Największym osiągnięciem organizacyjnym Kola w Miastku była organizacja 3. Batyckiego Festiwalu Znaczka w 2008 roku. W mieście filateliści postrzegani są jako grupa kolekcjonerów aktywnie propagujących swoje miasto na cały kraj. Ponieważ od jakiegoś czasu filateliści nie mieli swojego miejsca spotkań, podzielili się swoim zmartwieniem z naczelniczką Urzędu Pocztowego Miastko 1, Panią Danutą Witosławską. Ustalenia z władzami pocztowymi trwały jakiś czas, ale się opłacało. W grudniu prezes Koła Artur Pieszak otrzymał informację, że można się wprowadzać do wyznaczonego pomieszczenia. Sala jest duża, można w niej pomieścić całe 25 osobowe koło. Jest miejsce na stałą ekspozycję filatelistyczną. Uroczystości oficjalnego otwarcia filatelistycznego lokum postanowiono nadać uroczysty charakter. Był też czas na podsumowanie minionego roku pracy. 7 grudnia miało miejsce spotkanie, na którym koło gościło Danutę Witosławską, prezesa Okręgu i członków Zarządu Okręgu. Były podziękowania i wdzięczność za okazaną pomoc. Pochwał skierowanych pod adresem Pani Naczelnik nie było końca. Była refleksja nad dokonaniami, ale też snucie planów na przyszły rok. Zgłoszono deklarację organizacji kolejnego Festiwalu Znaczka, jednak zdecydują o tym lokalne możliwości finansowe. Miejmy nadzieję, że uwieńczone sukcesem. W przekazanych sobie życzeniach świąteczno – noworocznych wszyscy mieli nadzieję, że będzie dobrze, tylko „niech każdy robi swoje”. W Okręgu czekamy na kolejną inicjatywę filatelistów z Miastka, ciekawe czym nas nowym zaskoczą?

Andrzej Skorek
facebookDrukuj
  • Staraniem filatelistów z Miastka było wydanie znaczka personalizowanego, na którym pokazano Urząd Pocztowy Miastko 1. W nim mieści się siedziba Koła PZF. Nakład 40 szt. Rozszedł się "jak ciepłe bułeczki".

  • Okolicznościową plakietką Koło wyróżniło Naczelnik UP Miastko 1 - Danutę Witosławską. Wyróżnienie wręcza prezes Koła Artur Pieszak.

  • Lokum miasteckich filatelistów prezentuje się w całej okazałości. Aktualnie przemawia prezes A. Skorek.

  • Spotkanie wzbogacone zostało ekspozycja fotograficzną. Zaprezentowano na niej dotychczasowe osiągnięcia Koła.

  • Sporo fotografii przypominało 3. Bałtycki Festiwal Znaczka.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.