Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Święto filatelisty 2011 w Lubline

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 30.10.2011, 13:08 Okręg Lubelski Inne
Święto filatelisty 2011 w LublineŚWIĘTO FILATELISTY 2011 W LUBLINIE

Z okazji tradycyjnego święta Filatelisty Zarząd Okręgu Lubelskiego PZF zorganizował w dniu 23 października b.r. w sali Konferencyjnej Urzędu Pocztowego Lublin 1 spotkanie z prezesami kół PZF działających na terenie Okręgu Lubelskiego PZF.
W spotkaniu uczestniczyli również wyróżnieni członkowie oraz goście zaproszeni. Szczególnie uroczyste przy dźwiękach sygnału trąbkowego było wręczenie godności członka honorowego PZF. Godność tą otrzymali:

WŁADYSŁAW MARCIOCHA
JAN SANKOWSKI
JÓZEF DOMAGAŁA
Kol.Władysław Marciocha będąc prezesem Oddziału Lubelskiego PZF w latach 1965-69 zainicjował i podjął działania zmierzające do pozyskania środków na zakup lokalu dla Oddziału Lubelskiego PZF W tym celu zorganizował w Lublinie w 1964 r. I Międzyoddziałową Wystawę Filatelistyczną , z racji której wydano pamiątkowy bloczek-nalepkę "Wodzowie" wydrukowaną z oryginalnych klisz. Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa całkowicie wystarczał na zakup lokalu w spółdzielni mieszkaniowej. Pomimo licznych trudności, spółdzielnia odmówiła wydania zakupionego lokalu proponując inny nie nadający się, kol.Marciocha nie uległ naciskom i po wygranej sprawie sądowej spółdzielnia mieszkaniowa nie mogła wycofać się ze sprzedaży zakupionego lokalu. Dzięki tej inicjatywie zakupiony lokal służył i nadal służy lubelskim filatelistom.
Kol. Jan Zenon Sankowski w latach 1962-85 pełnił różne funkcje w Oddziale a później Okręgu Lubelskim PZF.Funkcję v-ce Prezesa Oddziału w latach 1963-65, a w latach 1975-85 pełnił funkcję vice Prezesa Okręgu Lubelskiego PZF. Jest Prezesem Koła nr 1 w Lublinie ,jednego z największych w Okręgu Lubelskim, nieprzerwanie od 21 czerwca 1961 r. Z okazji Jubileuszu 50-lecia pełnienia funkcji Prezesa Koła nr 1 w Lublinie i 54-lecia członkostwa w PZF przyznana Godność Członka Honorowego PZF jest ukoronowaniem Jego życiowej pasji i oddania wielu lat pracy społecznej na rzecz rozwoju lubelskiej filatelistyki.
Zarząd Okręgu Lubelskiego uhonorował kol.Jana Sankowskiego i kol.Władysława Marciochę wręczając zamiast tradycyjnych z tej okazji "żywych" kwiatów arkusze znaczków personalizowanych z różami i zdjęciami zasłużonych seniorów lubelskiej filatelistyki
z okolicznościowymi napisami. Kol.Władysław Marciocha ukończył w tym roku 95 lat, a kol.Jan Sankowski 89 lat.
Kol. Józef Domagała był Prezesem Okręgu Lubelskiego w latach 1994-2011. Organizował coroczne wystawy okręgowe i krajowe. W pamięci lubelskich filatelistów pozostanie Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej "zorganizowana w 2004 roku w zabytkowych salach Trybunału Lubelskiego, a także kilka spotkań z "krajanem" Czesławem Słanią z inicjatywy Prezesa Domagały. Czesław Słania w latach trzydziestych XIX w. mieszkał z rodzicami w pobliskich Osmolicach i uczęszczał do średniej szkoły w Lublinie.
Oprócz Godności Honorowych Członków PZF wręczono również złotą odznakę "Zasłużony dla Filatelistyki Polskiej" Kol. Krzysztofowi Sadowskiemu oraz dwie brązowe odznaki "Zasłużony dla Filatelistyki Polskiej" kol.Tadeuszowi Twardziszowi i kol. Emilowe Maziarzowi, a także Honorowe Odznaki PZF - 3 złote, 9 srebrne i 1 brązowa.
Prezesi Kół PZF oraz wyróżniający się członkowie otrzymali listy gratulacyjne z okolicznościowym upominkiem.
Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna opracowania kol. Ryszarda Prange "Jak zbudować zbiór tematyczny"
Spotkanie przy tradycyjnej kawie i herbacie upłynęło w miłej atmosferze.Godnie uczczono Honorowych Członków PZF, a prezentacja multimedialna była nowością na lubelskich spotkaniach z okazji Święta Filatelisty.
Fotograficzne impresje z w/w uroczystości poniżej.
Foto: Janusz Wach

Prezes Okręgu Lubelskiego PZF
mgr inż. Ryszard KuśmiderskifacebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.