Wybierz język
  • język polski
  • język angielski
  • język hiszpański
  • język francuski
  • język niemiecki

Nawigacja

Nawigacja

Aktualnie online

· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 217
· Najnowszy użytkownik: hakafil

free counters

stat4u

Aktualności

Wspomnienie Pokazu Filatelistycznego Egona Ochsmanna w Łodzi

Dodane przez Andrzej Nowak, Dnia: 18.09.2011, 13:50 Okręg Łódzki Wystawy
Wspomnienie Pokazu Filatelistycznego Egona Ochsmanna w ŁodziWspomnienie Pokazu Filatelistycznego Egona Ochsmanna w Łodzi.

30 czerwca 2011 r. w filii Centrum Kultury Młodych w Łodzi, ul. Dąbrowskiego 93, odbył się zorganizowany przez Łódzkie Koło PZF "Dąbrowa" Pokaz Filatelistyczny Egona Ochsmana z Chemnitz pt.: "In POST - usługi pocztowe, szybciej, pewniej - taniej".

Jak pisze nasz Kol. Grzegorz Skwara: "Jest to kolejny eksponat, tego filatelisty niemieckiego o tematyce polskiej prezentowany w naszej siedzibie. Prezentacja (prawdopodobnie pierwsze opracowanie tego tematu w Polsce) zgromadziła liczne grono znakomitych filatelistów i gości. Wśród nich, gościem honorowym była p. Agnieszka Trzaska – kierownik oddziału terenowego In Post w Łodzi."

Dodać należy, iż pokaz zaszczycili swą obecnością nie tylko członkowie koła czy znani łódzcy filateliści (I. Kołaciński, W. Farbotko, S. Dacyk, S. Walisch, B. Grodziński), ale również sam Egon Ochsmann przyjechał na to spotkanie.

Z dużym zainteresowaniem obecni obejrzeli prezentowany eksponat, zawierający oryginalne przesyłki listowe oraz znaki poczty, które do tej pory wydała poczta In Post. Nie lada gratką dla filatelistów było zorganizowane stoisko In Post-u.

Ciekawostką, którą zdradził nam sam Egon Ochsmann był początek tego zbioru. Jak to wszystko się zaczęło ? Genezą powstania zbioru była przesyłka, którą w 2007 roku otrzymał z Polski. Na odwrocie została naklejona metalowa płytka w dziwnym kształcie - serca. Pierwszy raz spotkał się z tym, intrygowało go: dlaczego? po co? i co najważniejsze przez kogo została naklejona?

Długo się nad tym zastanawiał, po czym uznał, że najlepiej zrobi jak dowie się u źródła o co w tym wszystkim chodzi. Wszystkie poszukiwania odbywały się za pośrednictwem internetu. Po kilku wysłanych mailach, otrzymał odpowiedź od Kierownictwa In Post w Krakowie. Okazało się, że okazjonalne metalowe płytki odniosły wielki sukces marketingowy (było wiele zapytań na ten temat)... i tak zaczęła się jego przygoda ze zbieraniem znaków In Post-u (awiza, potwierdzenia nadania, potwierdzenia odbioru, ewolucja logotypu, listy z przedpłatą, znaczki, przesyłki polecone i kopie zwrotne).

Swoją wypowiedź podsumował jednym zdaniem: "nie ważne skąd przychodzi list ze znaczkiem, ważne byś ty zbieraczu go miał w swojej kolekcji".

Więcej na stronie www.pzflodz.pl

Nadesłał: Dariusz Zgondek, foto: Paulina Sudra (CKM)


facebookDrukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.