Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nowe hobby, nowa pasja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fiolka

PostWysłany: Wto Paź 13, 2020 09:11    Temat postu: Nowe hobby, nowa pasja Odpowiedz z cytatem

Witam, witam!
Od dosłownie kilku fajnych tygodni zaczęłam się interesować znaczkami pocztowymi. Moja praca sprawiła, że zaczynam rozumieć dlaczego ludzie zbierają, kolekcjonują znaczki pocztowe - tematyka różnorodna i kolory - piękność i wartość Smile
Napatrzę się przeróżnych znaczków u siebie w pracy aż sama chcę zbierać i kolekcjonować takie znaczki.
Byłam w miniony weekend na całodobowej poczcie u siebie w mieście i widziałam jedynie kartki okolicznościowe, z tym że nie oto chodzi. Chciałam zobaczyć klasery dla początkujących.
Pomyślałam sobie że chcę na mój początek nazbierać znaczki ze wszystkich gatunków rybek oraz zwierząt.

Jaki był Wasz początek?
Jakieś wskazówki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
archeofil

PostWysłany: Sro Paź 14, 2020 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój początek był taki sam jak tysięcy innych dzieciaków w latach 60. i 70. - koło filatelistyczne w szkole podstawowej, pierwszy klaserek i znaczki z tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli ze zwierzętami. No i pamiętam te pasjonujące wymiany znaczkami: jeden duży za dwa małe, albo dwa prostokąty za jeden trójkątny, ładny kolorowy za trzy jednobarwne itp. Takie były wtedy kryteria Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kresp

PostWysłany: Nie Paź 18, 2020 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zauważyłem, że najwięcej o filatelistyce dzieje się na fejsie. Zapytaj tam na różnych forach. Na pewno ktoś ci doradzi. Very Happy
Powrót do góry
Creeker

PostWysłany: Pią Lis 06, 2020 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że Pani również z Poznania.

Jeśli chodzi o pocztę to polecam tą dużą na 23 lutego koło restauracji Pekin i Uniwersytetu Artystycznego. Mają tam zestawy tematyczne znaczków i jakieś klasery.

Mamy też dwa sklepy filatelistyczne - jeden na Zeylanda a drugi na Stablewskiego - warto je odwiedzić i zobaczyć co Panowie mają w ofercie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: