Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nowodruki z ostatnich lat - pochodzenie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mauritius

PostWysłany: Wto Cze 25, 2019 21:58    Temat postu: Nowodruki z ostatnich lat - pochodzenie Odpowiedz z cytatem

Witam,

w rocznikach ostatnich lat można znaleźć nowodruki w wersji ciętej i ząbkowanej o nakładzie po 9500 szt dla członków PZF.

Jednocześnie na aukcjach wśród popularnych sklepów mamy dostępne w sprzedaży te walory w ilości po kilkadziesiąt sztuk.

Jakie jest ich pochodzenie? Trafiają do sklepów z rynku wtórnego?
Czy rozprowadza je pokątnie PP....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbyszko z Bogdanca

PostWysłany: Czw Cze 27, 2019 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Też mnie to zastanawia. Ostatnie wydania nowodruków były dostępne dla członków PZF w ilości 1 komplet na głowę. Skąd więc ktoś ma do zaoferowania kilkanaście czy kilkadziesiąt sztuk. Podobnie wygląda sytuacja z bloczkami oferowanymi tylko dla tych filatelistów którzy wykupili roczny abonament na znaczki. Poczta nie sprzedaje ponoć bloczków w wolnej sprzedaży. Na allegro są osoby , które sprzedają po kilkadziesiąt sztuk. Jak to możliwe. Myślę, że ktoś powinien się temu procederowi przyjrzeć.
Pozdrawiam
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszku z Bogdańca wystarczy zamówić np 1000 abonamentów dostaniesz 1000 bloków i rachunek na 350 tys złotych , przy 100 abonamentach to jedynie 35 tys za abonament roczny a przy 10 blokach to jedynie 3500 złotych za obonament i masz 10 bloków po 15 złotych na Allegro , wystarczy wybrać opcje , ale jeśli chcesz nam tu wmówić teorie spiskowe dziejów to nie to forum ale polecam Ci ..... uprzejmie donoszę że ..................... i będziesz jak w czasach PRL lub obecnych niema żadnej różnicy papier wszystko przyjmie.
Powrót do góry
filatelis

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Halo… Post dotyczył nowodruków. Nie jest żadną tajemnicą, że cała dystrybucja wydawnictw zwanych specjalnymi lub nowodrukami, należy do PZF bo poczta sprzedaje cały zamówiony nakład związkowi. Wielkość zamówionych nakładów jest znacząco większa od liczby członków (obecnie chyba poniżej 5 tys.). Czy piszący o „popularnych sklepach” miał na myśli handlujących w internecie? W sprawie bloczków najlepiej pytać bezpośrednio PP.
Powrót do góry
Mauritius

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, pisząc o nowodrukach mam na myśli bloczki A i B w nakładzie po 9500szt. np ostatnie: rejs niepodległości.

Przez sklepy rozumiem sklepy filatelistyczne handlujące także z kont allegro jak i posiadające równoległe strony poza allegro. Nie jest już istotne, który konkretnie bo takich ofert jest dużo.

Ja zaś jestem zwykłym Kowalskim, nie jestem członkiem PZF.

Gdzie zatem mogę kupić w jakiejś przedsprzedaży 50 bloczków?
Na stronach PP ich nie ma, nawet nie ma wzmianki o nich, nie wchodzą też w skład abonamentu. I nagle pach, pojawiają się pierwszy raz na oczy na allegro.
Powrót do góry
Zbyszko z Bogdanca

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soryo1966 co ty pieprzysz człowieku Na ciul komuś kilkanaście czy kilkadziesiąt abonamentów. Mówimy tu o prywatnych osobach sprzedających na allegro a nie o sklepach filatelistycznych ( w zasadzie one też nie powinny posiadać większej ilości nowodruków). Czyżby uderz w stół a nożyce się odezwą. Uderzyło w ciebie? Byłeś kolaborantem skoro wiesz jak się te sprawy załatwiało?
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pią Cze 28, 2019 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inwektywy zachowaj dla siebie bo dajesz świadectwo swojej kultury i osoby a dobry chrześcijanin katolik powinien świecić przykładem ale rozumiem tego w przekazie dnia nie było i to taki folklor miejscowy Ci wyszedł, a czas średniowiecza nie wiem czy zauważyłeś dawno się skończył , jak widzę z historii też orłem nie byłeś , ale jak człowiek taki jak Ty zaczyna od kapowania i donosów to pytanie gdzie skończy....... jak mawiał klasyk
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Filatelistyka tradycyjna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: