Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Okolicznościowy akrusik - Tokio 1964

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fioor

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 21:20    Temat postu: Okolicznościowy akrusik - Tokio 1964 Odpowiedz z cytatem

Witam,
Może nie jest to czysto filatelistyczny eksponat, ale w moich zbiorach znalazł się okolicznościowy arkusik wydany z okazji XVIII Olimpiady 1964 w Tokio wydany przez PZF - PKOL, dopiero w późniejszym czasie rozgryzłem kto na tym bloczku się podpisał Very Happy Są to medaliści w boskie z tych igrzysk w tym w Jerzy Kulej (złoty medalista w wadze lekkopółśredniej), Józef Grudzień (złoty medalista w wadze lekkiej) i Tadeusz Walasek (brązowy medalista w wadze średniej). Pytanie do osób z większą wiedzą ode mnie. Czy jest jakaś szansa, aby dowiedzieć się jaki był nakład tego arkusika? Rolling Eyes

https://www.dropbox.com/s/yd3tqcnmzb0gsxe/tokio-arkusik-1964.png?dl=0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Voyteck
Administrator

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na pewno nie jest walor filatelistyczny, a w związku z tym nie jest katalogowany w katalogach znaczków pocztowych, ani badany przez filatelistów. Informacji o nakładzie trzeba by szukać u emitenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wujekstach

PostWysłany: Sro Lut 22, 2017 01:44    Temat postu: ODP ARK. TOKIO Odpowiedz z cytatem

TEN ARKUSIK JAK I INNE NALEPKI (TAK POTOCZNIE NAZYWA SIĘ WALORY NIEPOCZTOWE) ZOSTAŁY UJĘTE W OPRACOWANIU "KATALOG SPECJALIZOWANY ZNAKÓW POCZTOWYCH ZIEM POLSKICH 1990" - TOM 4. TAM TEŻ NA STR. 492 ZAMIESZCZONO INFORMACJĘ IŻ NAKŁAD TYCH NALEPEK WYNIÓSŁ 35 000 SZT W ARKUSIKACH PO 8 SZT. CZYLI WYCHODZI, ŻE BYŁO 4375 ARKUSIKÓW. RZECZYWIŚCIE SĄ ONE POWSZECHNE. NO ALE Z AUTOGRAFAMI TO JESZCZE NIE WIDZIAŁEM
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Z mojej kolekcji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: