Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Graf Orlok

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 19:38    Temat postu: XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie Odpowiedz z cytatem

Aż dziwne, że jeszcze nikt tu nie marudzi na brak dostępności arkusza nieperforowanego. To ja zacznę. Wczoraj rano przed pracą wchodzę na stronę wiadomego sklepu i klikając w pozycję wspomnianego arkusza jakieś błędy wyskakiwały. No i szybko okazało się, że się spóźniłem! Jakim chamskim cudem?! Spekulanci i handlarze wykupili. Gdzieś wyczytałem, że można było jednorazowo w zamówieniu zamówić 10 sztuk na raz. Niby poczta próbowała zatem jakoś temu przeciwdziałać, ale coś słabo to wyszło.Zamówień przecież każdy może złożyć więcej. Dlaczego nie proponują tego wiernym klientom w abonamencie? Albo dlaczego zarejestrowani we wspomnianym sklepie wierni klienci nie mają możliwości tego zakupu? Kupujemy arkusiki Madonien i Rybek za 200-300 zł łącznie!!! a gdy chcemy w bonusie jakiś arkusik niepreferowany w rozsądnej cenie, to się na nas wypinają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
torunianin

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2016 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co tu nasze narzekanie pomoże? Poczta Polska wspólnie z Polskim Związkiem Filatelistów kontynuują skuteczne zniechęcanie do zbierania znaczków polskich. Z dyskusji na kzp.pl dowiedziałem się, iż arkusik nieperforowany był przeznaczony dla PZF. Dziwne, nieprawdaż? Emisja na prywatne zamówienie organizacji? A może PZF doszedł do wniosku, że dotychczasowy druk nalepek z przekreślonym nominałem to jednak nie jest najlepsze rozwiązanie? Postanowiono więc po raz pierwszy, chyba od prawie 60-ciu lat, wydać coś prawdziwego - znaczek cięty. Nie wierzę jednak, że poprawi to stan osobowy Związku. Raczej zniechęci następnych zbieraczy do spekulacyjnej polityki emisyjnej Poczty Polskiej.
Można tak łatwo odpowiedzieć na wszystkie głosy niezadowolenia, rozwiązać problem i zarazem przysporzyć kasy Poczcie: wprowadzić abonament arkusików. Ale co wtedy ze spekulacyjnym handlem i płynącymi z niego zyskami.
A Związek zamiast działać w interesie filatelistyki i filatelistów czyni coś wręcz przeciwnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 01:34    Temat postu: Iława Odpowiedz z cytatem

Używanie tak drastycznych określeń jest nie na miejscu. Określenie firm zajmujących się filatelistyką jako spekulantów jest dużym nadużyciem i świadczy o miernej Pana wiedzy. Chcę Panu podać że poczta np. Andory rozprowadza swoje znaczki wyłącznie przez firmy filatelistyczne z Francji i Hiszpanii i nikt nie krytykuje takich działań a sam rynek ustala jakie będzie wynagrodzenie firm poprzez prawo popytu. Co do obowiązku poczty że wydał Pan 300 złotych to się Panu należy to chcę Panu powiedzieć że firmy wydają dziesiątki tysięcy na zakup nowości i utrzymania abonamentu dla klientów tych firm i również poczta nie nagrodziła ich wkładu nawet jednym arkusikiem nieperforowanym.
Ostania emisja znaczka ciętego i ząbkowanego miała miejsce w 1989 roku a to chyba jest krótszy okres niż 60 lat.
Wszystkie poczty współpracują z związkami krajowymi filatelistów w różnej formie i taka współpraca PZF i Poczty jest jak najbardziej na miejscu.
Na koniec wystarczy zapisać się do PZF a nie wylewać swoje żale nieuzasadnione i sprawa będzie prosta , nowodruki może Pan sprzedać na Allegro i będzie miał Pan inne wydawnictwa po nominale a ponadto czas gdzie każdemu się należało po równo nie znaczy sprawiedliwie dawno minął i mam nadzieję że nie wróci już.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzecz w tym, że ja nie miałbym pretensji gdyby polskie znaczki rozprowadzały konkretne firmy. Ja mam pretensje za sposób rozprowadzania znaczków przez PP, a to jest istotna różnica. Tam gdzie brak jasnych kryteriów tam rodzą się nieporozumienia.
Faktem jest, że pomyliłem się. pamiętałem o strojach jako ostatnich ciętych znaczkach.A były przecież jeszcze samoprzylepne rośliny lecznicze. Ale nie w 1989 roku a w 1990. Tak to jest gdy obaj piszemy z pamięci.
Moje żale nie są nieuzasadnione, wiele osób ma podobną ocenę działalności wymienionych przeze mnie instytucji. I w wyniku tej oceny od dosyć dawna nie jestem już w PZF, podobnie jak wielu innych "wylewających swoje żale nieuzasadnione". Taka jest widać ocena filatelistów i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Znaczków jednak nie przestanę zbierać, może zmienię obiekt zainteresowań.
Nie twierdzę, że "równo znaczy sprawiedliwie", ale więcej przejrzystości przydałoby się.
No i na koniec drażniąca mnie zasada poprawności politycznej. Jak już pisać to dobrze i w zgodzie z linią władz. Odmienne zdanie jeśli nie jest zabronione, to jest przynajmniej "be". Ku czemu to prowadzi to Kolega powinien bardzo bobrze pamiętać.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczyło zalogować się w sklepie ok godziny: 07:40 odswieżać stronę i o równej 8:00 arkusiki były w sprzedaży dla każdego - ja np kupiłem o godzine 08:02 bez jakiegokolwiek problemu
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z kol.torunianinem ponieważ zdaje się, że obaj zgadzamy się co do pewnych zasad. Jakie to zasady? No to skrót także dla kol.Soryo:

- "For each issue of postage stamps, issuing postal authorities shall ensure that these are printed in sufficient quantity to meet potential operational requirements and foreseeable philatelic needs.";
- "Whilst issuing postal authorities have no control over the use of postage stamps or articles entrusted to the postal service for postal purposes once they have been sold, they shall nevertheless not support or acquiesce in any artifice intended to enhance sales of their postage stamps or products incorporating postage stamps by suggesting a potential scarcity of these products";
- "Issuing postal authorities shall not produce postage stamps or philatelic products that are intended to exploit customers."

Pisałem o tym dokumencie wielokrotnie (Filatelistyczny Kodeks Etyczny UPU).
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 20:58    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie , PZF kupił arkusiki bezpośrednio w dniu ich emisji od Poczty Polskiej zgodnie z wszystkimi zasadami czy jest gdzieś napisane że niemożna wykupić emisji w dniu jej wprowadzenia do obiegu ??? Każdy z Państwa mógł wykupić 18000 arkusików perforowanych i zapłacić 540 tys złotych czy to dużo dla firmy która wysyła tysiące listów chyba nie a jakie zamieszanie powstałoby na rynku gdyby tak się stało.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Kolega nie ma racji. Dzień przed wprowadzeniem emisji do obiegu ukazał się na stronie sklepu internetowego Poczty Polskiej komunikat, iż jeden nabywca może kupić maksymalnie 10 arkusików. Nie mógł więc PZF, zgodnie z tymi zasadami, wykupić takiej ilości arkusików w pierwszym dniu obiegu.
Rzecz jednak w arkusikach nieperforowanych, których było 8 tysięcy. Arkusikami perforowanymi nie jestem zainteresowany.
Powrót do góry
ksiark

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kolegów opluwających PZF że nic nie robi dla rozwoju filatelistyki mam tylko jedno pytanie: Co Wy robicie? bo mam nadzieję że nie uważacie kupowania znaczków w abonamencie czy gdzie indziej i chowania ich w klaserach za takową działalność.

ksiark

http://www.i-kf.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m^2

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nakład arkusikow nieperforowanych to 8k. PZF wykupił 6,5k. Poczta przeznaczyla 0,5k do sprzedaży w czasie wprowadzenia znaczka do obiegu w Iławie. Starczyło to dla kilkudziesięciu pierwszych w kolejce. 1k poszedł do sklepu. Nakład niski ale gdyby był większy to nie byłoby nim aż tak wielu zainteresowanych.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz powtarzam :
wystarczyło zalogować się w internet sklepie pp ok godziny: 07:40 odswieżać stronę i o równej 8:00 arkusiki nieperforowane były w sprzedaży dla każdego - ja np kupiłem o godzine 08:02 bez jakiegokolwiek problemu
Powrót do góry
Lotar

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli argumenty o uczciwej i etycznej sprzedaży nowości nie mogą się przebić to dodam, że w cywilizowanym świecie istnieją normalne sposoby sprzedaży wydawnictw limitowanych (bo de facto z takim mamy do czynienia). Niektóre poczty robią takie rzeczy i może skorzystać z lepszych wzorów. Z tym, że przy tych normalnych sposobach zarabiają głównie poczty a nie organizacje filatelistyczne i ich członkowie.
Wydawnictwa spekulacyjne zniechęcają do filatelistyki a problem polega na tym, że PP kieruje się stanowiskiem PZF, w którym dominuje pogląd odmienny.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega ksiark tak od razu z grubej rury. Nikt PZF nie opluwa, a jedynie krytykuje spekulacyjną politykę dystrybucji walorów filatelistycznych wydawanych przez Pocztę Polską. To jednak różnica.
No i to zawołanie z minionej epoki. Jakbym słyszał I Sekretarza jedynej słusznej organizacji: Co Wy zrobiliście? Nic nie muszę Kolego robić. Ja chcę należeć, być szarym członkiem, korzystać ze statutowych możliwości i w zamian opłacać stosowną daninę. Chcę jednak być członkiem organizacji w której panują jasne, przyjęte w cywilizowanym świecie etyczne zasady.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 12:31    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie nazywacie to wydawnictwo spekulacyjnym a jednocześnie chcecie je posiadać więc zastanówcie się nad swoim postępowaniem bo niemożna mieć ciastko i zjeść ciastko tak się nie da . Nie chcecie być w PZF wasza wola ale dlaczego negujecie prawo działania PZF na rzecz swoich członków który jak widać skutecznie zadbał o ich interes zamawiając dla każdego członka PZF po jednym walorze. Poczta tymczasem ograniczyła zakup do 10 sztuk , można się zastanowić czy mogła również wprowadzić możliwość nabycia po jednym egzemplarzu dla każdego klienta sklepu. Ale Poczta przecież jest przedsiębiorstwem który nastawiony jest na zysk z jej punktu to piękny wynik w jeden dzień sprzedać cały nakład i zarobić prawie ćwierć miliona złotych z punktu widzenia poczty i marketingu znakomity ruch. Jak widać są dwie metody nabywania takich walorów być członkiem PZF lub wstać o 7.40 jak kolega zbieracz12 poczekać do 8.00 i kupić określoną dla siebie ilość i być zadowolonym jak widać każdy ma wolny wybór w jeszcze wolnym kraju.
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Nie Wrz 11, 2016 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Soryo członkiem pzf również jestem i jestem z tego powodu bardzo zadowolony Smile mój wpis miał jedynie pokazać ze kazdy miał tak naprawde mozliwosc zakupu tego arkusika wystarczyło wstac rano i zamówić w sklepie pp tak jak np ja - bede miał drugi arkusik do wymiany z kims na cos innego pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: