Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Nowe emisje - nowe zwyczaje ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr63

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 13:07    Temat postu: Nowe emisje - nowe zwyczaje ? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest na pocztach u kolegów, ale u mnie na Poczcie Głównej w Białymstoku do okienka filatelistycznego nie trafiła ani nowa emisja dot. Zjazdu PZF (chodzi oczywiście o wersję perforowaną) ani dot. beatyfikacji ks. Bukowińskiego. Podobno - przynajmniej ta emisja "beatyfikacyjna" trafiła jedynie do kilku urzędów pocztowych w Polsce - Warszawa, Olsztyn i nie pamiętam które miasta jeszcze - pewno Kraków, Wrocław.
I znowu, podobno, jest jakieś nowe(?) zarządzenie PP dotyczące dystrybucji nowych wydań.
Nie wiem na 100% czy to jest prawda, proszę o informację z nieco mniejszych miast - czy te dwie nowe emisje były dostępne w okienkach pocztowych.
Jeśli to jest prawda, to przestałem rozumieć już cokolwiek.
Faktem jest, że w Białymstoku - przynajmniej na Poczcie Głównej nie było ani jednej sztuki z ostatnich dwóch emisji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
soryo1966

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 16:38    Temat postu: nowosci Odpowiedz z cytatem

Informacje jakie docierają z Poczty są takie że główny nacisk będzie na sprzedaż poprzez sklep internetowy , gdzie można kupić np perforowaną Iławę wyłącznie w arkusiku a tak na poczcie można było poprosić panią o sprzedaż znaczków z przywieszką a resztę zostawić do sprzedaży w okienku i widać to nie spodobało się poczcie tak mają sprzedaż arkusika a problem z "odpadami" spada na filatelistę jeśli dodamy że komplet kombinacji to 10 arkusików to zostaje 74 znaczków do zagospodarowania we własnym zakresie plus kilka podwójnych przywieszek
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2016 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupia polityka. Pani w okienku filatelistycznym najpewniej straci pracę, ktoś zupełnie przypadkowy - "rzucony na odcinek" - zajmie się dystrybucją zamawianych abonamentów - jeśli będzie można go jeszcze na poczcie zamówić. A czym się kończy wciskanie na siłę obowiązków - wiadomo - odstawianiem chały, czyli paluchami na gumie, rysunku, źle wyrwanymi z arkusza znaczkami. Poza tym są jednak nieco starsi ludzie, którzy owszem komputera i internetu używają, ale żeby cos w internecie kupić to już nie. Przychodzą, tj. przychodzili do okienka i kupowali arkusiki(zżymając się na ceny), ale najpewniej teraz już sobie darują.
Poza tym, gdyby nawet przejść na zakupy w klepie internetowym, to chcąc być na bieżąco, póki co przy większości wydań kupowanych w arkusikach trzeba się jednak liczyć z dodatkowym kosztem związanym wysyłką (zakup<50pln)
Powrót do góry
Pawelski1989

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr mi właśnie taką chałę odstawili bo zamawiałem pojedynczy znaczek a przysłali mi połączony z pustymi polami: https://goo.gl/photos/bSvKPhaZHvmx2Rnf7

W ogóle to zauważyłem u mnie na poczcie że sprzedają przybory szkolne , wafelki , kalendarze , zabawki itd ale najnowszych ciekawych znaczków bardzo mało mają na wystawie.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co ci wysłali? z pustym polem???,człowieku co ty piszesz ? to jest margines,jak się nie podoba to sobie go oderwij
Powrót do góry
Pawelski1989

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojejku margines czy nie chyba wiadomo o co chodzi.Jak w sklepie internetowym jest na zdjęciu pojedynczy znaczek i go zamawiam to taki ma być bez żadnych dodatków.Jak sobie go uszkodzę przy odrywaniu to mi nie zwrócą pieniędzy.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pewnym sensie Kolega Pawelski1989 ma rację. Kupuje walor z oferty, płaci i powinien otrzymać to co zaoferowano. No ale na PP bywa różnie.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg Pana teorii wielu filatelistów co kwartał otrzymuje nie to co zamówiła,szok !
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zaczyna się czepianie. Kolego 347, klient chce kupić znaczek, więc nie powinien dostać znaczka z marginesami, bo np. nie umie ich oddzielić (podobnie jak wiele pań w okienkach). Ktoś inny chce określony narożnik lub pasek (listwę) z nazwą emisji. To w cywilizowanym handlu jest zupełnie normalne. Powinna obowiązywać stara zasada: klient płaci - klient wymaga. Czy to takie dziwne?
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kupił znaczek,dostał znaczek
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 00:28    Temat postu: Re: Nowe emisje - nowe zwyczaje ? Odpowiedz z cytatem

piotr63 napisał:
Nie wiem jak jest na pocztach u kolegów, ale u mnie na Poczcie Głównej w Białymstoku do okienka filatelistycznego nie trafiła ani nowa emisja dot. Zjazdu PZF (chodzi oczywiście o wersję perforowaną) ani dot. beatyfikacji ks. Bukowińskiego. Podobno - przynajmniej ta emisja "beatyfikacyjna" trafiła jedynie do kilku urzędów pocztowych w Polsce - Warszawa, Olsztyn i nie pamiętam które miasta jeszcze - pewno Kraków, Wrocław.
I znowu, podobno, jest jakieś nowe(?) zarządzenie PP dotyczące dystrybucji nowych wydań.
Nie wiem na 100% czy to jest prawda, proszę o informację z nieco mniejszych miast - czy te dwie nowe emisje były dostępne w okienkach pocztowych.
Jeśli to jest prawda, to przestałem rozumieć już cokolwiek.
Faktem jest, że w Białymstoku - przynajmniej na Poczcie Głównej nie było ani jednej sztuki z ostatnich dwóch emisji.

Toruń Sklep Filatelistyczny na Poczcie Głównej - Zjazd perforowany i beatyfikacja były.
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś inny chce określony narożnik lub pasek (listwę) z nazwą emisji. To w cywilizowanym handlu jest zupełnie normalne. Powinna obowiązywać stara zasada: klient płaci - klient wymaga. Czy to takie dziwne?[/quote]

A jednak to dziwne Smile, poprosiłem w sklepie PP o określone sektory arkuszy i otrzymałem odpowiedź po której czuję się załamany:

Witam
W odpowiedzi na poniższego maila uprzejmie informujemy, iż sprzedaż prowadzona przez pocztowy filatelistyczny sklep internetowy obejmuje walory tj. znaczki pojedyncze, znaczki w blokach, serie lub arkusze. Regulamin sklepu internetowego Poczty Polskiej S..A. nie przewiduje realizacji szczegółowych dyspozycji klientów co do form walorów takich jak: perforacje, marginesy, sektory itp.
W opisie do przedmiotu waloru udostępnionego na stronie naszego sklepu znajduje się informacja, że obraz ukazuje skan przykładowy, a w związku z powyższym sektor może, lecz nie musi wystąpić w oczekiwanym przez Pana walorze - sprawa wyjaśnia się w momencie realizacji zamówienia przez magazyn.
Pozdrawiamy
Zespół Sklepu Internetowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soryo1966

PostWysłany: Nie Paź 09, 2016 19:06    Temat postu: sektory Odpowiedz z cytatem

Rozbawił mnie Pan swoim postem i brakiem wyobraźni , walor drukowany w arkuszu z ośmioma sektorami nakład 18 tys arkusików po 100 w paczce 1800 paczek w sklepie w Lublinie 1000 paczek a na paczce brak oznaczenia sektora i co kobieta ma przejrzeć 1000 paczek aby znaleźć osiem sektorów dla Pana i ma szukać cały dzień osiem znaczków za 30 złotych w przypadku Iławy moje gratulacje pomysłu , proponują zatrudnić się na miesiąc i realizować tylko takie zamówienia po tygodniu będzie miał Pan dość bo za jedno zamówienie dziennie zostałby Pan wyrzucony z pracy za brak kreatywności. Wystarczy przeczytać regulamin sklepu ale jak widzę nikt go nie czyta a szkoda
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 08:57    Temat postu: Re: sektory Odpowiedz z cytatem

[quote="soryo1966"]Rozbawił mnie Pan swoim postem i brakiem wyobraźni , walor drukowany w arkuszu z ośmioma sektorami nakład 18 tys arkusików po 100 w paczce 1800 paczek w sklepie w Lublinie 1000 paczek a na paczce brak oznaczenia sektora i co kobieta ma przejrzeć 1000 paczek

Również czuję się rozbawiony Smile
Nie kupuję nieoznakowanych sektorów.
Paczki są oznaczone.
To praca dla ludzi z pasją, a nie z przypadku.
Jako klient nie chcę otrzymywać przypadkowego towaru - taka specyfika branży.
Do swojego klasera kolega zapewne nie wkłada "co mu dadzą", a selekcjonuje.
pozdrawiam ubawionych, choć wiem, że jest więcej zasmuconych.

Dodam jeszcze, że mam przykłady genialnej współpracy ze sklepem PP, gdzie innym bezimiennym chciało się sprawdzić, dopasować, sprzedać - za to zawsze Wielkie Dzięki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
soryo1966

PostWysłany: Pon Paź 10, 2016 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę kupić chociaż raz paczkę jednego waloru to na pewno się Pan zdziwi ale niema oznaczenia sektora na paczce nie wiem kto Panu powiedział że jest oznaczenie sektora na paczce ???? , dodam więcej nie zawsze w paczce jest jeden sektor czasami są dwa lub nawet trzy.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: