Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr11

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nawiązaniu do wypowiedzi torunianina - jedyna odpowiedzialność Związku jest taka, że zadbała o interesy swoich członków. Nie bardzo rozumiem dlaczego PZF ma sypać głowę popiołem z tego powodu, że komuś nie pasuje bycie członkiem PZF.
Jeżeli ktoś należy do PZW i opłaca składki może wędkować na ich wodach (może torunianin powinien postarać się, aby wszyscy nie będący członkami tej organizacji mogli bez opłat korzystać z tych "przywilejów"; podobnie z PZŁ - może każdy powinien mieć prawo od czasu do czasu wyskoczyć na polowanie jak mu się zechce).
Życzę wszystkim Filatelistom aby PP emitowała mniej znaczków (bardziej przemyślanych tematycznie) i w mniejszych nakładach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi to napisać, ale mamy kolejny przykład celowej manipulacji lub braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ja jestem za tym aby PZF bronił interesów swoich członków, jestem jednak przeciwny działaniom spekulacyjnym. Trudne to jest jednak do zrozumienia.
Powrót do góry
piotr11

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2016 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manipulacji? Na czym miałaby polegać ta manipulacja?
Oczywiście rozumiem, że wszyscy, którzy nie należą do PZF i w sklepie internetowym nie kupili arkusika (arkusików - może tutaj spekulacja?) mogą czuć się pokrzywdzeni (jak torunianin). Co do spekulacji - zapewne z nostalgią wspomina się stare dobre czasy gdzie PP emitowała wielomilionowe nakłady - ile dusza zapragnie (obecnie po kilkanaście groszy, których i tak nikt nie chce).
Przy okazji - udostępnienie logo PZF na znaczkach (przywieszce) to chyba bardzo dobra reklama organizacji.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to bardzo dobra reklama, przyznaję rację. Ale to przeczy innym tu zamieszczanym wypowiedziom, iż PZF z tym wydaniem nie miał nic wspólnego, że to tylko "wina" PP.
Nie, nie jestem za wielomilionowymi nakładami, to już nie te czasy masowej, papierowej korespondencji. Ale byłbym np. za abonamentem arkusików. Czysty zysk dla PP, a nie ma chęci wprowadzenia.
Byłbym też za tym, aby każdy znaczek był np. dostępny w sprzedaży bez jakichkolwiek ograniczeń przez np. 2 lata. Dopiero po tym okresie zapas znaczków danego wydania ulegałby likwidacji i ogłaszano by ile takich walorów sprzedano. Ciekawe byłyby wówczas nakłady.
Jest wiele możliwości uczciwej dystrybucji bez niszczenia rynku kolekcjonerskiego. Trzeba tylko chcieć i coś o tym wiedzieć. No może niekoniecznie tylko "coś".
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjście jest proste: PZF wydaje dla swoich członków znaczki personalizowane, a PP dla zwykłych zbieraczy "normalne" znaczki. I po kłopocie.
Powrót do góry
piotr11

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze prostsze wyjście: al będzie sobie drukował znaczki personalizowane a członkowie PZF będą zbierali co będą chcieli. I po kłopocie. Very Happy
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, najprostsze jest najtrudniejsze do zrozumienia i do realizacji. Prosta ścieżka jest najtrudniejsza do pokonania, najłatwiej na niej się przewrócić, a najtrudniej przyznać jaka była tego przyczyna. Należy tylko mieć nadzieję, że z upływem lat podejście do zagadnienia będzie się zmieniało. Nie wiem czy u decydentów (bo nie będzie już potrzeby), ale u zainteresowanych kolekcjonerów zapewne tak.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Nie Wrz 25, 2016 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr11 napisał:
Jest jeszcze prostsze wyjście: al będzie sobie drukował znaczki personalizowane a członkowie PZF będą zbierali co będą chcieli. I po kłopocie. Very Happy

Przecież ja nie zabraniam członkom PZF zbierania znaczków personalizowanych.
Znam nawet takich członków PZF z Torunia, którzy bawią się w "drukowanie" takich "znaczków". Tylko dlaczego, PZF do spółki z PP, bawi się wydawaniem sticte znaczków personalizowanych, kosztem zwykłych zbieraczy. Jeżeli wyda typowe znaczki personalizowane na potrzeby swoich członków, będzie uczciwie. Wtedy kto będzie je chciał zbierać, to będzie zbierał. A tak dyskryminuje się tych, którzy zbierają polskie znaczki chronologicznie.
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Czw Paź 06, 2016 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Panowie z PZF.
Wydajecie sobie nowodruki znaczków z napisem "wydrukowano dla członków PZF z oryginalnych ..... ".
I to jest nagroda dla Waszych członków.
I o to nikt nie ma do Was pretensji.
To jest WASZE wydanie zamówione i na WASZĄ prośbę.
Natomiast cięty arkusik wydała PP "TYLKO" w związku z WASZYM zjazdem. Zbieram znaczki od 1968 roku.
Należałem do PZF płaciłem składki.
Nieprawdą jest że dbacie o swoich członków.
Pomimo dużego stażu nie załapałem się na "Papieża z Jaruzelskim". Dostała tylko "wierchowka" związku.
Szarzy członkowie mogli się tylko poślinić i płacić składki dalej.
Mam ten znaczek - bo go niedawno kupiłem uzupełniając zbiory ale za "koszmarną" cenę.
Potem były jakieś bloki i arkusiki z dodatkowymi nadrukami też nie dla wszystkich członków PZF.
Uzupełniłem sobie nawet zbiory znaczków polskich do roku 1952.
Mam więc moim zdaniem fajną kolekcję .
Ale teraz zaczynam się zastanawiać czy tego nie zarzucić.
To co stało się z tym arkusikiem zraża mnie do zbierania dalej znaczków PP.
Nawet kilku sztuk tego ciętego arkusza nie przekazano do sklepów filatelistycznych Poczty Polskiej.
Chciałbym mieć WSZYSTKIE znaczki wydane przez PP.
W abonamencie z PP tego znaczka ciętego nie ma choć w zapowiedzi było że będą wersje A i B . Myślałem że chociaż pojedynczy znaczek otrzymam.
Wielkie świństwo ze stron PP że sprzedało wszystko do PZF.

Do kolegi który pisał o logowaniu do sklepu internetowego PP.
Niech kolega gra w totolotka bo ma szczęście. mi się nie udało zalogować a o 8:15 było już "po ptakach".
A cena tego arkusiku oscyluje już około 300 pln.
Mam pretensje do PZF że wykupiła ten arkusik a do PP jeszcze większe że pozwala na takie spekulacje - bo to jest zmowa i spekulacja.
Państwowa instytucja wydaje znaczki polskie a wykupuje je PZF.
Gdyby to było wydane jako nowodruk na specjalne zamówienie PZF z dopiskiem że: "Wydrukowano z oryginalnych matryc dla członków PZF i uczestników Zjazdu " z przekreślonym nominałem to nie byłoby tego tematu.

Do kolegi który proponował wykupienie całego nakładu.
Chętnie zainwestuje w taki interes.
Tylko jak jedna osoba może taki nakład wykupić ?
Te 240.000,00 zł za ten blok cięty chętnie bym zainwestował mając perspektywę zysku 1.500.000,00 ( sprzedałbym po 10 krotnej przebitce - minus koszty i podatek powinien tyle dać).

Proszę o informację gdy takie wydanie się ukaże.

Jeszcze CD Project powinien wykupić cały nakład "Wiedźmina" ( powód wykupienia - promocja własnej gry dla fanów gry i członków CD Project).
Też na tym by pewnie zarobił bo znaczek fajny i by miał wzięcie .

Co wtedy na to PZF ?
Byłoby pewnie wielkie larum - ale to przecież znaczek CD Projectu będzie.

Tak więc Panowie czekam na informacje o kolejnej niskonakładowej spekulacji i jak można ją "wyhaczyć" w całości.
Zastanawiam się nad 25-leciem Radia Maryja.
To byłby interes.
Nakład pewnie będzie duży ale gdyby była wersja cięta to chcę ją całą kupić.
Tylko Jak to zrobić ?
Powrót do góry
Szewczyk Michał

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie świństwo ze stron PP że sprzedało wszystko do PZF.

Szanowny kolego, ciekawi mnie skąd info o sprzedaży nakładu dla PZF.
Mamy doskonały dowód na realia rynku.
Komplety rybek, które miały zniknąć wykupione błyskawicznie są w sklepie PP i w UP do dziś w niewyczerpanej ilości, a nakład był podobno - podobny.
To tylko dowód, że nie należy dawać wiary w wielkości nakładów.

Cytuję odpowiedź jaką otrzymałem, a która nieco inaczej brzmi:
(otrzymałem o godzinie 09:07 w PDO)

Witamy
Z przykrością informujemy, że arkusik w wersji nieperforowanej XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie nie będzie już dostępny w naszym sklepie.
Walor ten był dostępny w dniu emisji w godzinach porannych i w związku z tym, że cieszył się bardzo dużym powodzeniem prawie natychmiast po ukazaniu się w sprzedaży cały nasz zapas został wykupiony.
Część nakładu tego waloru została skierowana do sprzedaży w Urzędzie Pocztowym Iława 1 oraz przekazana dla członków PZF
Pozdrawiamy
Zespół Sklepu Internetowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lotar

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, he, dobra jest ta odpowiedź ze sklepu internetowego. Praktyki jak w PRL to i nowomowa jak w PRL. Czasami tak bywa, że lojalny pracownik (lub zespół pracowników) próbuje wytłumaczyć dziwne decyzje kierownictwa i nie przyjdzie mu do głowy, że skoro "góra" milczy to sprawa jest trudna.

No bo jak wytłumaczyć, że pracownicy sklepu (nawet internetowego) nie odróżniają popytu od podaży. Ten arkusik zniknął nie w związku z wielkim zainteresowaniem kupujących (popytem) tylko bardzo niską ilością egzemplarzy dostępnych w normalnej sprzedaży (podażą).
Tak to zostało wymyślone i tak miało być. Dlatego proponuję, żeby skądinąd sympatyczna i kompetentna (z moich doświadczeń) ekipa sklepu nie wikłała się w takie ćwierć prawdy, bo w to, że nie odróżniają popytu od podaży to akurat nie wierzę.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Pią Paź 07, 2016 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni,
w pełni zgadzam się ze stanowiskiem Kolegi Lotara. Zapewne miła i kompetentna obsada sklepu internetowego na czyjeś poleceni, użyję tu brzydkiego określenia, "rżnie głupa".
Otóż pamiętnego dnia założyłem zamówienie na 1 egzemplarz wiadomego arkusika perforowanego i ciętego. Kilka minut po ósmej otrzymałem potwierdzenie złożenia zamówienia, po około dwóch godzinach informację, iż niestety ciętego nie dostanę, mogę kupić ząbkowany po uiszczeniu opłaty. Ponieważ arkusik perforowany dostałem u siebie na poczcie sprawę uznałem za zamkniętą.
I oto przedwczoraj dostałem info, iż:

"Z uwagi na brak wpływu środków na konto Sklepu Internetowego za zamówienie j/w w terminie, o którym mowa w par. 3 ust. 5 Regulaminu Poczta Polska S.A. odstępuje od umowy zawartej w dniu 08.09.2016 r .

Pozdrawiamy
Zespół Sklepu Internetowego

Takie stanowisko oburzyło mnie więc odpisałem:

"Witam,

nie zgadzam się z tak sformułowaną przez Was decyzją. Twierdzenie, iż nie wpłynęły na Państwa konto środki za dokonane zamówienie jest nieprawdą. W każdej chwili jestem w stanie dokonać wpłaty, warunkiem jest jednak Państwa deklaracja jego pełnego zrealizowania, a nie wybiórczego.

Pozdrawiam

tu moje imię i nazwisko"

W efekcie otrzymałem kolejną odpowiedź:

"Witamy

Uprzejmie informujemy, że zrealizowanie pełnego zamówienia tj na walor XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie ( wersja cięta) nie jest możliwe. Towar jest u nas niedostępny.

Zamówienie możemy przywrócić bez tej pozycji. Zamówienie zawierałoby arkusik perforowany XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie oraz opłata za przesyłkę. Towar ten będzie dla Pana dostępny przez 3 dni od momentu wysłania tej wiadomości.

Pozdrawiamy

Zespół Sklepu Internetowego"

I nadal pracownicy sklepu mówią o moim zamówieniu, no wspominają o niepełnym. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie potrafi im przejść przez gardło zdanie, iż anulują moje zamówienie z racji braku towaru na stanie sklepu (pośrednio z winy sklepu, a dokładniej ich mocodawców z PP)), a nie z racji niedopełnienia przeze mnie podjętego zobowiązania zapłaty.

O tym, iż coś jest nie tak świadczy ponadto fakt ukrywania się autora tych maili pod ksywką "Zespół Sklepu Internetowego". Gdy w kontaktach bilateralnych nie używamy swoich danych personalnych to też dobrze nie świadczy o firmie i sposobie jej działalności.
Powrót do góry
WoZaj

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szewczyk Michał napisał:
...
Szanowny kolego, ciekawi mnie skąd info o sprzedaży nakładu dla PZF.

Przeczytałem to tutaj w tym wątku:

m^2 napisał:
Nakład arkusików nieperforowanych to 8k. PZF wykupił 6,5k. Poczta przeznaczyła 0,5k do sprzedaży w czasie wprowadzenia znaczka do obiegu w Iławie. ....

Szewczyk Michał napisał:
....
Komplety rybek, które miały zniknąć wykupione błyskawicznie są w sklepie PP i w UP do dziś w niewyczerpanej ilości, a nakład był podobno - podobny.

Chodzi o te rybki: XXI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Warszawa 2014 Nr kat.:4566-4573 ?
Nie chodzi o arkusze pojedynczych znaczków - 12 znaczków + 4 przywieszki.
To faktycznie jest do kupienia.
Chodzi o arkusik na którym są wszystkie znaczki na jednym arkusiku 8 znaczków i 4 przywieszki:

Raczej nie widziałem tego w żadnym normalnym punkcie w cenie nominalnej. Jeżeli gdzieś jest to chętnie zakupie 1 szt. w cenie nominału i pokryję koszty wysyłki. ( Na Allegro cena 70 pln )
Tych arkusików wydano prawie 2x więcej niż Iławy : 15k.
Powrót do góry
al

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WoZaj napisał:
Raczej nie widziałem tego w żadnym normalnym punkcie w cenie nominalnej. Jeżeli gdzieś jest to chętnie zakupie 1 szt. w cenie nominału i pokryję koszty wysyłki. ( Na Allegro cena 70 pln )
Tych arkusików wydano prawie 2x więcej niż Iławy : 15k.

W Toruniu w sklepie filatelistycznym PP był jeszcze niedawno, ale z całym katalogiem, o ile się nie mylę za 120,- zł. Laughing
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkusików, pokazany we wpisie WoZaj można było kupić bez żadnego problemu na wystawie wraz z katalogiem. Także kazdy członek PZF mógł kupić ten katalog. W obu wypadkach arkusik był wliczony w cenę katalogu. Cena na wystawie i dla członków związku byla, jesli dobrze pamiętam, 40 PLN.
Zatem po co te lamenty? Trzeba było wybrać się do Centrum Olimpijskiego i kupić sobie do woli lub jako członek PZF kupić spokojnie poprzez koło. Resztę związek sprzedawal. Wystarczyło się trochę zorientować sprawie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: