Zobacz również:     Katalog Znaków Pocztowych     Polski Związek Filatelistów     Filatelistyka.org     Inne
 Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

XXI Walny Zjazd Delegatów PZF w Iławie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbieracz12

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do wszystkich którzy nazywają to wydanie spekulacyjne mam takie oto wyjaśnienie - każdy czlonek pzf dostanie po 1 sztuce tego wydania a nie że jedna osoba zakupila 7000 sztuk i sprzedaje je po niewiadomo jak wysokich cenach. wystarczyło byc tylko czlonkiem pzf lub zakupic w sklepie pp i każdy mógł się zalapac naprawde kazdy. nikt nikomu nic nie ograniczył pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
torunianin

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wolny kraj i demokracja. Każdy może się wygłupić.
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2016 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbieracz12 napisał:
Panie zweganx własnie dzis dostarczono przesyłke z moim arkusikiem i juz cieszę oczy na jego widok Smile

Pozostaje mi tylko pogratulowaćSmile
Powrót do góry
xweganx

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro już jest jeden arkusz, na chwilę obecną ponad 110zł przy cenie zakupu 30zł i 8 dni do końca, spekulacji oczywiście nie ma i nie było, każdy mógł kupić, każdy mógł się zapisać i tym podobne brednie, a jak nie osobiście to oczywiście rodzina mogła odświeżać Cool a na koniec się dowiemy że sami "związkowcy" podbijali sobie cenę na aukcjach ale spekulacji broń Boże nie było!

Szczerze przyznam że gdyby nie to, że jakiś tam sentyment, a może nawet "patriotyzm filatelistyczny" wciąż podpowiada mi - zbieraj, przecież to polskie, twoje i najlepsze, to już dawno skończył bym zbierać znaczki PP bo faktycznie nie ma równego traktowania, każdy kto się upiera że jest inaczej jest albo głupi albo ślepy.
The End
Powrót do góry
piotr63

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie zna Pan "sprzedawców" na Allegro, którzy deklarują "od 1 zł BCM", a mają "zającowe" nicki, które podbijają aż do złapania chetnego, który ustawiona przez nich cenę minimalną przebije. Ja znam - sprzedaja po kilkadziesiąt, czy nawet ponad 100 przedmiotów, a komentarzy po aukcjach na palcach jednej ręki. I za jakiś czas te same aukcje wracają.
Może w przypadku tych arkusików to nie ma miejsca i licytacja jest prawdziwa. Uważam, że PP powinna sprzedawać po 1 szt. chetnym, a nie po 10, bo nie sądzę aby ktoś kupił 10 żeby sobie w klaserze je umieścić i oglądać - chyba, że będzie robił "wycinanki" na kombinacje. Mnie też udało się "wbić" do sklepu ok 08:05 i kupiłem JEDNĄ sztukę - tyle mi potrzeba.(frajer ze mnie)
Zresztą pierwsze aukcje zawze ciesza sie większym zainteresowaniem i ceny sa wyższe. A czy podobnie nie było z "rybkami" - chyba w nieco większym nakładzie - 10 tys chyba - też był dostepny tylko na wystawie z katalogiem i chyba tez dodatkowo dla członków PZF. Zapał kupujących ogasł i teraz bez problemu za 80 zł mozna go kupic. A przecież i ten nawet był rwany na kombinacje.
PS. W tej chwili widzę juz 2 aukcje - ceny 153 i 108

Ostatnio zmieniony przez piotr63 dnia Sro Wrz 14, 2016 20:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
zbieracz12

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak przyznam powinna 1 sztuka na osobe - no max 2 sztuki - podobnie jak z monetami w nbp banknotami itd wtedy byłoby najbardziej sprawiedliwie
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Sro Wrz 14, 2016 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapał niektórych użytkowników FFP do krytykowania sposobu sprzedaży arkusika wydane z okazji zjazdu PZF w Iławie bez perforacji jest doprawdy zadziwiający. Krytykowanie tylko z powodu tego, że nie udało się komuś kupić waloru o bardzo limitowanym nakładzie jest dziecinadą. Od zarania ludzkości tworzono grupy interesów. Nawet w uwielbianym przez bardzo dużą grupę naszych rodaków kraju o najwyżej rozwiniętej demokracji jest to forma normalna. Korporacje działają wszędzie a PZF jest jedną z nich. Jest także i po to aby zapewnić swoim członkom możliwość zakupu wydawnictw limitowanych w tym i takich jak wspomniany arkusik. Tak jest od szeregu lat i się nie zmieni. Można iść z prądem lub pod prąd tylko, że Ci ostatni mają zawsze gorzej.
Dlaczego z taką zaciętością zwalczacie sprzedaż niskonakładowego wydawnictwa? Ano dlatego, że dla was nie starczyło. Ale przecież, gdyby to było wydawnictwo o większym nakładzie pewnie nawet nie spojrzelibyście na nie. Członkowie PZF mogli kupić i zapewne skorzystali ze swojego prawa i nie można nazwać ich spekulantami. Płacą regularnie składki, część z nich jest aktywna w promocji hobby, angażuje się dla rozwoju filatelistyki. A pozostałe blisko 20% nakładu z oczywistych względów nie mogło starczyć dla wszystkich chętnych, kolekcjonerów znaczków pocztowych nie będących członkami związku. Może zatem nie pozostaje Wam nic innego jak zapisać się do PZF. Każdy, dla kogo filatelistyka to pasja znajdzie tam możliwość wyżycia się. A i raz w roku nie będzie musiał martwić się o to, czy wydawnictwa limitowane kupi, czy też znowu dla niego nie starczy. W Związku, dla członków starczy!
A jak się zapisać? Bardzo prosto! Wystarczy pobrać deklarację ze strony i-KFu
http://www.i-kf.pl/index.php/czlonkowie-ikf-menu/czlonkowie-ikf/deklaracja-czlonkowska.html
wypełnić, podpisać, wysłać na adres i.kolo.pzf@gmail.com i wpłacić należną składkę. Potem jeszcze należy zarejestrować się na stronie.
Dzięki temu będzie w stałym kontakcie z kołem, mailem otrzymasz korespondencję z informacjami jakich szukasz, a w dziale członkowskim na stronie Koła też odszukasz to co jest ważne.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: PZF nie jest korporacją, po drugie: "Ale przecież, gdyby to było wydawnictwo o większym nakładzie pewnie nawet nie spojrzelibyście na nie" - insynuowanie takich bredni jest co najmniej nieprzyzwoite. Zbieram wszystkie znaki Polski, więc kupiłbym. Po trzecie: rozumiem, iż jest to forum prowadzone przez PZF, ale taka nachalna propaganda raczej zraża niż zachęca do bycia członkiem tej "korporacji".
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego torunianin ja nie byłem niegrzeczny wobec Ciebie i byłoby dobrze gdybyś Ty nie używał określeń typu "insynuowanie bredni", czy "nachalna propaganda" w stosunku do moich wypowiedzi. Masz odwagę używać takich sformułowań to proszę przedstaw się z imienia i nazwiska i mów z odkrytą twarzą. Wówczas dasz mi szansę na to abym mógł reagować stosownie do Twoich wypowiedzi.
A co do Twojego protestu odnośnie użycia przeze mnie terminu korporacja w stosunku do PZF to muszę Ci zwrócić uwagę, że warto przygotować się do zabrania głosu i sprawdzić wcześniej, bo może się okazać, że nie tylko nie masz racji ale jeszcze chwalisz się własną ignorancją. Słowem "bredzisz".

Aby nie być gołosłownym to przytaczam
Korporacja – rodzaj organizacji (społecznej), zazwyczaj posiadającej osobowość prawną, której istotnym substratem są jej członkowie (korporanci). Członkostwo osób jest tym, co stanowi samą istotę korporacji, bez członków korporacja nie istnieje.
Korporacja – Wikipedia, wolna encyklopedia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Korporacja
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, przyznaję, że termin "korporacja" źle został przeze mnie zrozumiany. Ja posiłkowałem się definicją z dosyć starej encyklopedii PWN i stąd mój błąd. Przepraszam.
Co do pozostałej części wypowiedzi wszystko podtrzymuję. Imputowano mi zachowania, które nie miałyby miejsca.
A tak na marginesie: przyganiał kocioł garnkowi, po cóż ta fraza o mojej, w pewnym sensie, anonimowości - braku występowania pod imieniem i nazwiskiem? Czyżby m^2 to było imię i nazwisko?
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, m^2 to nie jest imię i nazwisko. Jednak moja wypowiedź nie zawierała sformułowań pejoratywnych, które w Twojej wypowiedzi w stosunku do mojej wcześniejszej znalazły się. Dlatego propozycja aby, wykraczając poza ramy dyskusji fair, przedstawić się. Anonimowość tylko pozornie uskrzydla i dodaje odwagi. Brak anonimowości powoduje, że bardziej liczymy się ze słowem. Dyskusja nadal może być merytoryczna a o taką przecież chodzi.

Jednak krytyczna dyskusja jest potrzebna. W tym wypadku, tj nakładu i ewentualnie dystrybucji arkusików bez perforacji także ale chłopcem do bicia nie powinien być PZF. Bo Związek zatroszczył się tylko o swoich członków. To mu wolno i tego, z całą pewnością, oczekuje od niego większość zrzeszonych. PZF z całą pewnością nie jest organizacją wolną od błędów, ale za nakład wydań PP nie ponosi odpowiedzialności i nie może być przysłowiowym chłopcem do bicia. A to "bicie" zaczyna się już od tytułu wątku.

Skoro od lat kolekcjonujesz znaczki to dlaczego nie jesteś w PZF? Nie musisz przecież być aktywistą, nikt od Ciebie nie będzie oczekiwał "czynów społecznych". Ale będąc w Związku masz prawo wypowiadać się o tym, jak on funkcjonuje i masz możliwość pokazania zarządowi macierzystego okręgu, czy nawet ZG, że coś można robić lepiej. Możesz też nic nie robić. I niezależnie od tego zawsze będziesz miał prawo nabyć wszystkie wydania limitowane. Prawo, a nie obowiązek! Czyli kupujesz co chcesz. Wówczas nie będziesz miał powodu do tego aby narzekać na brak możliwości nabycia nowej emisji. Jeśli nie masz dobrych doświadczeń z kołem terytorialnym to jest przecież i-KF (www.i-kf.pl). Tam z całą pewnością zechcą wykorzystać Twoją internetową aktywność tak aby przynosiła ona korzyść kołu.

A to, co teraz piszę nie jest żadną "nachalna propagandą", czy newsem reklamowym, to jest pokazanie pragmatycznego rozwiązania.
Proszę też admina aby albo zmienił temat wątku, który nie łączyłby zjazdu PZF z nakładem emisji PP, albo zamknął ten wątek i zezwolił na dalszą dyskusję na temat nakładu w innym wątku o jednoznacznym tytule.
Powrót do góry
torunianin

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontynuując dyskusję pragnę zapewnić, że jestem jak najdalej od jakichkolwiek wycieczek personalnych, ale niekiedy nie można inaczej. Trzeba bowiem wskazywać błędy, a pisanie opłotkami prowadzi do takiego oto odczucia, że jak jest dobrze - to nasza zasługa, jak źle - to wina ich.
Ja zbieram znaczki ponad 60 lat, różne to było zbieranie - wiadomo: dziecko robi to inaczej, inaczej młodzieniec, dorosły człowiek czy wreszcie emeryt. Ja byłem uczestnikiem (tak to się wtedy nazywało) PZF na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Potem kilkadziesiąt lat członkiem. Ale być przestałem.
Ja sobie wyobrażam związek przede wszystkim jako organizację całkowicie niezależną od PP zarówno organizacyjnie jak i kadrowo. Organizację, która dba o interes zbieraczy (wiadomo, że nie zawsze z powodzeniem), ale nie poprzez wykupywanie nakładu walorów lub ich substytutów (nalepki z poprzednich lat).
Polityka emisyjna PP to zupełnie inna sprawa. Sprawa na oddzielną debatę. Problem ten trwa od lat i wydaje się być nierozwiązywalny. Problem w tym, że w tej fatalnej polityce swój udział ma też PZF. Pamiętam jak na stronie PZF był apel skierowany do PP o druk emisji o ograniczonym nakładzie, dla swoich członków właśnie. Ja takie działania jednoznacznie potępiam. I mam do tego prawo.
A działania PP związane z tak dyskusyjną emisją określam jako spekulacyjne. Na marginesach są napisy o XXI Zjeździe PZF, więcej na jednej z przywieszek godło, znak firmowy Związku. Poczta tego sama nie zrobiła, musiała mieć akceptację PZF. Reasumując, nie można wyłączyć tu odpowiedzialności Związku.
Powrót do góry
soryo1966

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 18:25    Temat postu: Iława Odpowiedz z cytatem

Najnowsze wieści z koła PZF , arkusiki będą ale nie dla wszystkich członków nie wiem czy to prawda ale tak wczoraj mi powiedziano. Podobno jest więcej członków niż arkusików czyli wracamy do dawnych czasów gdzie decydowano komu przyznać arkusik a komu nie i jakie będą obecnie kryteria przydziału. Kolega opowiadał mi że w czasach PRL wydania limitowane były przekazywane członkom z najdłuższym stażem w PZF w jego wypadku miał 16 lat a wydawano od 17 lat stażu i pamiętał jak się cieszył że od następnego roku również je otrzyma a był to rok ...... 1963 , ciekawa historia .....
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
m^2

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mojej wiedzy prawo do 1 arkusika bez perforacji ma każdy członek PZF o co najmniej rocznym stażu. Dla tych członków powinno wystarczyć.
Problem może być jedynie w tym, ze członkowie kół rzadko bywają na spotkaniach w kołach a aby koło otrzymało arkusiki musi najpierw za nie zapłacić w okręgu. Jeśli zatem ktoś bywa w kole raz w roku to wątpię aby skarbik zdecydował się za niego wyłożyć kwotę 140,-. Tak więc jeśli ktoś nie zainteresował się sprawą to raczej nie dostanie ale nie z tego powodu, ze dla niego nie było.
Ten przykład pokazuje, że w wielu kołach nie ma właściwej komunikacji wewnętrznej. No bo po co podać w kole swoje dane teleadresowe. Jeszcze ktoś je sprzeda firmie co handluje powidłami. A i tam, gdzie wykorzystują internet ludzie tygodniami nie odpowiadają. A potem będą mieć żal. Ale powinni mieć do samych siebie.
Powrót do góry
347

PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w 1954 blok 13nd też ponoć był dla członów
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Filatelistów Polskich Strona Główna -> Nowości (nie tylko polskie) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Skocz do: